Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A feltörlő textileket (pamut)...

A feltörlő textileket (pamut) lehet 95 Celsius fokon mosni mosószódával, ezen a hőfokon még működik a mosószóda?

Figyelt kérdés

2020. jún. 7. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A mosószóda működik. De van egy hátránya, hogy a megfogott szennyeződést a bejövő hideh víz hatására képes elengedni. de ezt más hőfokon is megteszi. Viszont ha nagyobb a hőfokkülönbség, gondolom jobban.
2020. jún. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen azért szeretnék olyan magas hőfokon mosni most, mert úgy gondoltam, hogy így a mosógép dobja is megtisztulna, tehát 2 dolog lenne elintézve, a rongyok mosása és dobtisztítás.

Ez így rossz ötlet?

2020. jún. 7. 18:14
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen felesleges pár rongy miatt 95 fokos mosást indítani. Én mosószódás vízbe beáztatom egy éjszakára és kiöblítem. Én nem várom még még full koszos lesz a rongy, takarításonként cserélem.
2020. jún. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezek egyszer használtak, de nem ez a lényeg, hanem 2 dolgot intéznék el egyszerre...
2020. jún. 7. 18:43
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Akkor csináld. Teljesen mindegy mit mondunk, a saját véleményednek akarsz megerősítést.
2020. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem értetted meg a kérdést.

Ez volt: "...ezen a hőfokon még működik a mosószóda?"

Te vagy, aki egy szót sem írt erről, de a saját elképzeléseit nyomja - szóval magadról írtál, nem rólam, itt: "saját véleményednek akarsz megerősítést".

A többit kiegészítésnek szántam, azt sem értetted, de nem fogom magyarázgatni.

2020. jún. 8. 05:19
 7/14 anonim ***** válasza:

Fertőtlenítést megoldod vele.

A letapadt szennyeződés fellazításához erősebb lúg kell. Oda trisó volna jó. A magas hőfok miatt a trisó amúgy is jó volna.

A kifertőtlenítéshez jóval kisebb energiával, hypos mosást szoktam indítani 30-40 fokon.

Döntsed el, hogy akarod.

2020. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Akkor be kell szereznem trisót.
2020. jún. 8. 12:09
 9/14 anonim ***** válasza:
Se a rongyok mosásához, se a géptisztításhoz nem kell 95 fok...
2020. jún. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Néha szeretem a 95 fokos programot használni. Nem gyakran.
2020. jún. 9. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!