Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdösek mosás után a ruhák?

Miért büdösek mosás után a ruhák?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 1 hónapja költöztem albérletbe és mosás után büdösek lesznek a ruhák. (Nem saját a mosógép, gépesítve bérelem). Már akkor büdösek mikor kiveszem őket a mosógépből. Biopon color mosógélt és sárga Lenort használok. Viszont kipróbáltam a biopont Silan öblítővel is és akkor nem lett büdös.A Lenort kipróbáltam Perwollal is és akkor is büdös lett. A mosógépet azóta Lanza mosógéptisztítóval megtisztítottam, de a szag megmaradt, ha a Lenorral öblítek.

Esetleg az öblítő a ludas, vagy a mosógépet kéne áttisztítani többször? Mivel lehetne áttisztítani?



2020. aug. 30. 15:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mosógép lenne büdös, akkor a Biopon-Silan kombóval is büdös lenne. De hogy a többivel miért büdös - ha tényleg büdös és nem valami betegséged van - azt nem tudom.
2020. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nincs betegségem, 20 éves kezdő háziasszony vagyok😄 inkább kellemetlen az illatuk a lenor után, de akkor szerintem a lenor lesz ludas. Köszi a választ :)
2020. aug. 30. 15:48
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az itthon kapható Lenor öblítőknek valamit iszonyat büdös szaga (igen, nekem ez már szag) van. Nem tudom hol laksz, van-e a környékeden Müller drogéria, ott lehet kapni német gyártmányú Lenort. Hát, èg és föld a különbség. Szinte minden termékben amúgy: mosószer, tisztítószerek...
2020. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok és erre gondolok:

[link]


[link]

2020. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3-as, köszi a tanácsot, van Müller a városban, mindenképp kipróbálom :)
2020. aug. 30. 15:53
 6/19 A kérdező kommentje:
4-es nem csak én érzem a szagot hanem a barátom is és mindenki más akivel megszagoltattuk :(
2020. aug. 30. 15:54
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
Lehet ám, hogy a víznyomás nem megfelelő. Érdemes ellenőrizni azt is, hogy ahol bemegy a víz, ott nincs-e vízkőlerakódás. Ha a csőben lévő szűrő nem teljesen átjárható, akkor is lehet ilyen probléma.
2020. aug. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

A mosógépek alján szokott lenni egy ajtócska. Általában egy 5 Ft-ost "pajszernek" használva lehet könnyen kinyitni. Az ajtó mögött a szűrő kivehető betétje és egy ledugaszolt gumicsövecske van, amivel a mosógépben maradt maradék vizet lehet leengedni, mielőtt a szűrőbetétet kiveszed.


Vedd ki a dugót a csövecskéből és egy üres üdítőspalackba fogd fel a vizet (kb. negyed liter lejön a gépből). Aztán szagolj bele a palackba... Ha igazam van, akkor ez a maradék víz poshad be nálad és ez okozza a szagokat. Én most már minden mosás után leengedem. Azóta nálam OK minden.

2020. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Felmelegíti a vizet?
2020. aug. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én szűrőt tisztítottam , majd liter 20%os ecetet beleküldtem, 90 fokon üresen mostam egyet, majd egy 15 perces öblítő mosást csináltam. Kb havonta megcsinálom így nem büdös semmi.

Esetleg tegyél ecetet az öblítő mellé. Nyugi nem lesz ecetszagú a ruha. Ráadásul a színt is segít megtartani.

2020. aug. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!