Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit helyes csinálni akkor, ha...

Mit helyes csinálni akkor, ha a frissen mosott ruhákat kint teregetve madárürüléket veszünk észre valamelyiken?

Figyelt kérdés

Oké, bosszantó, morcogás, naná, de a kérdésem leginkább arra vonatkozik, hogy újra gépbe rakva, még egy mosást indítva, akkor már más ruhákkal is, naná, hogy ne üresen menjen a gép, vagy csak egyedül, hogy ne legyen minden más is olyan...?


Jó, belegondolva értem én, hogy elvileg végül is nem kéne amiatt aggódnom, hogy más is olyan lesz, hiszen az emberi ürülékes ruhákat is mosógépbe rakjuk, de azért is merült fel ez a kérdésem, mert ráadásul az csak egy pont, egy folt lett olyan, akkor kézzel kéne kimosni...?


Amúgy teoretikus a kérdésem épp, mert én persze bevágtam a gépbe más mosnivalóval amúgy is, de közben kétségem támadt, hogy talán kézzel kellett volna? Vagy nem? :)


Már kész is, megyek teregetni... :)


Legközelebbre amúgy aktuális a kérdésem, részemről meg a tanulság, hogy csak bent szárítsam vagy annyira tető alatt, ahol nem csücsülhet madár kényelmesen wc-nek nézve a szárítómat... Pfff!!! >:I



#mosás #szárítás #madárpiszok
2020. okt. 21. 09:53
A kérdező szavazást indított:
géppel más mosandókkal
géppel külön
kézzel
egyéb, kifejtem
13 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Amennyi idő alatt ezt a kérdést kiírtad, már kézzel kimoshattad volna belőle a foltot, nem az egészet, csak a foltos részt.

Mi az emberi ürülékes ruhát is kiáztatjuk a ruhából (bár már nem aktuális, kisgyerekeknél csúszott be néha-néha szoktatás elején), és úgy tesszük a gépbe.

2020. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
95%
Én kimosnám a foltot és visszateríteném száradni.
2020. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Én lemosnám róla a foltot a csap alatt és visszatenném a mosógépbe mással együtt.

Azt semmiképp nem tartom jó ötletnek, hogy csak a foltot mosd ki és tedd vissza száradni, mert saját tapasztalataim alapján, ha bármiből csak egy részt próbáltam kimosni úgy hogy ne legyen az egész vizes (nem madárürülék miatt), mindig meglátszott a víz által hagyott folt száradás után is. Illetve mivel kézzel próbálom kinyomkodni belőle a kis részről a vizet, ott még extra gyűrött is lett. Bár nyilván mindez függ a mosandó textil fajtájától is, de nekem ez sosem jött be.

2020. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Én a nagyját lemosnám a csap alatt kézzel, utána bevágnám a többi ruha közé a gépbe egy körre.

Maximum ha extra parás vagyok, akkor ahhoz a mosáshoz fertőtlenítős mosószert használnék. De ez nem biztos.

2020. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A madárürülékben levő húgysav nagyon agresszív (gépkocsik lakkozását is megtámadja), minél gyorsabban el kell távolítani.
2020. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek! <3

Amúgy ráadásul (RÁADÁSUL!) pont a törölközőmre esett és észre sem vettem, csak törölközésnél, amikor éppen élveztem volna a frissen mosott és száradt törölközőm tisztaságát, hogy nézem, hogy mi ez a folt...? Fúúúj...


Legközelebb leöblítem és úgy mosom ki, igaz, én is tanultam, szerencsére nem hagyott nyomot semmin, tanulságos eset, meg inkább tető alatt szárítom ezen túl, a faltól távolabb, amit másnak is ajánlok... ;)

2020. okt. 22. 15:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Le kell lőni azt a qrva galambot!
2020. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha tudnám, melyik volt... Névjegyet nem hagyott, genetikai vizsgálatot és nyomozást meg azért csak nem fogok ezért végezni... :D :D :D

(hihetetlen bakker, de még a mosógép is hagyott egy kis valamit rajta - azt hittem, rosszul látom... wc-papírral leszedtem és a wc-be dobtam, oké, hát pfff...!!!)

2020. okt. 25. 11:00
 9/11 anonim ***** válasza:

"még a mosógép is hagyott egy kis valamit rajta" Ezt nem értem, hogyan?


De te hol szárítod? Nincs teteje az erkélyednek? Nekem a korlátot szarják össze, előbb mindig oda repülnek, de ki fogok velük basni. 5cm magasan egy vastag damilt fogok kifeszíteni, attól hülyét fog kapni, mert nem érti miért nem tud leszállni, illeve hozzá lesz kötve egy horgász kapásjelzőhöz. Ha valamelyik retek rá akar repülni, visítani fog!

2020. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Amikor felújították a társasházat pár éve, amelyben lakom - ráadásul külföldön, de ez most irreleváns is a történet szempontjából - az erkélyajtóm fölé szereltek olyan kábelek elvezetésére való dobozkát, amelyen kényelmesen tudnak csücsülni a madarak és pont az erkélyemre üríteni...


Gondoltam már rá, hogy tüskéket raknék oda, hogy ne pont az erkélyem legyen a wc-jük, de fel sem érem meg nem is szereztem tüskéket azóta sem.


Amúgy egy kis darab vastag barna valami volt a kék törülközőm egy frotírszála körül igencsak feltűnően, amelyet kiakadásom után wc-papírral leszedtem egy mozdulattal és a wc-be dobtam... Mosás után, pfff...

2020. okt. 27. 21:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!