Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan maradjon meg a rend?

Hogyan maradjon meg a rend?

Figyelt kérdés

Egyedül élek. Mindig halmokban áll a mosatlan (mindig főzök vagy készitek etelt). Van mosogatógép, csak nem tudom használni (faeszközök, nem fér bele a leveses fazék, pohar koszos marad stb)

Rengeteget mosogatok, mégis az a vége hogy nincsenek elmosva a dolgok :(


Minden mással is igy vagyok.


2021. júl. 14. 09:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én minden étkezés után elmosogatok, soha nem halmozom fel a mosatlant. Igaz, egyszerű ételeket szoktam főzni, amikhez nem kell túl sok edény.
2021. júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem fogsz változni, valakiben vagy van igény a rendre, vagy nincs. Ez nem tanulható. Saját magadnak kell akarni a rendet.
2021. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Dettó egyedül élek, egy nap egyszer mosogatok és kész. Nem főzés vagy étkezés után, hanem amikor kedvem van. Nem gyűlik fel. A takarítás esetleges.
2021. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy egy személyre mekkora kondérban főzöl, hogy nem fér bele a mosogatógépbe?

Faeszközök?

Egy fakanál és egy vágódeszka? 1 perc elmosogatni.

Ha a pohár konkrétan koszos marad, akkor ki kellene takarítani a mosogatógépet, mert egy tiszta gépben semmi nem maradhat koszos.

Esetleg nem koszosak maradnak a poharak, hanem megmarja őket a mosogatószer, de ha neked az kézi mosogatással lejön, akkor az nem megmaródás.


Nos, én nagy család és mosogatógép mellett is főzés közben minden eszközt elmosok, így a főzés végére üres a pult és a mosogató.

Ha te egyedül élsz, akkor egy mozdulat azt a tányért, poharat, evőeszközt elmosni amit használtál. Szerintem azzal van a baj, hogy ezt nem teszed. Gyakorlatilag egy személynek szükségtelen is a mosogatógép, mert mire összejön annyi, hogy érdemes lenne elindítani, addigra mindenen kővé szárad a kajamaradék.

Kapd össze magad, ha igényelnéd a rendet!...vagy ne kapd össze magad, ahogy gondolod.

2021. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Egyedül biztos nem 5 szobás lakásban laksz és nem naponta főzöl lakodalmas menüsort. Legyél kicsit szervezettebb, kevésbé trehány, kevésbé lusta és akkor rend lesz körülötted! Vagy vegyél fel takarítónőt!

Mi a fenét lehetne erre mondani, de őszintén?

2021. júl. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi ketten élünk, de a házimunka nagyrészét én viszem, home officeból könnyebb. Ételkészítés közben és után is mosogatok, folyamatosan. Így nem halmozódik fel. Étkezés után ami marad, megy a mosogatógépbe. Konyhát ahsználat után takarítom, pultot, főzőlapot letörlöm. Ez inkább hozzáállás kérdése. Van akinek sajnos nincs ilyesmire igénye, nekem is van ilyen a családban. Képes heti hétszer másik müzlistálat kivenni reggel a szekrényből, minthogy elöblítené azt amit már használt. Így meg csak halmozódik, és a hét végére nincs miből egyen. Elég undorító.
2021. júl. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Valszeg nem tudsz jól bepakolni a mosogatógépbe, ha koszosak maradnak a cuccaid! Olvasd el a használati utasítást!


Nem kell hozzá diploma, faék egyszerűségűen le van írva, sőt rajzok is segítenek!

2021. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Én simán beleteszem a fa cuccokat is! Évek után sincs semmi bajuk...
2021. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Menj el egy tanacsadohoz,aki megtanit hasznalni es tisztitani a mosogatogeped,megtanutja meginni a vizet az asvanyvizes palackbol meg megtanitja a polcrol levenni a papirtanyert es muanyag evoeszkozoket.


Igazabol kajat rendelni egyszerubb lenne neked.

2021. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Utolsó te egy kötözködő kretén vagy!


Aki próbált a kérdésre válaszolni annak köszönöm, bár nem értem miért kellett szinte mindenkinek beszólnia valamit.

2021. júl. 14. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!