Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Budapesten egy takarítónő...

Budapesten egy takarítónő milyen óradíjjal dolgozik? 80 nm-t mennyi idő alatt takarít ki (porszívózás, felmosas, aktuális mosogatas, kisgyerek jatekainak osszapakolasa, tűzhely letakaritasa)?

Figyelt kérdés

2021. szept. 14. 20:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
A takarításba nem tartazik a gyerek játékainak elpakolása
2021. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
50 nm-es lakásunk 3 óra, úgy, hogy mindent elpakolunk, neki azzal nincs dolga. Viszont alapos.
2021. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2-es: köszönöm, ment a zöld pipa. Mennyi az oradija? Konkrétan miket csinál?
2021. szept. 14. 21:31
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Igazából 2000 Ft-ot kér óránként, én 6500 Ft-ot adok neki egy alkalomra. Kéthetente jön, minden felületet letöröl, porszívózik, felmos, vízkőtelenít, bútorápolóval átkeni a fabútorokat. Minden negyedik alkalommal ablakot is mos, ilyenkor a függönyt is bedobja a mosógépbe, majd visszateszi.
2021. szept. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

3000Ft/óra nálunk. Hetente jön és nagyjából 4 órát tölt nálunk. 120 négyzetmétert takarít, de tágas terek vannak, viszonylag kevés bútorral, egy szoba teljesen üres.

Amit csinál: fürdő, WCk tisztítása, vízkőtelenítés, konyha tisztítás (mosogatás, elpakolás nem, mert azt én megcsinálom), felmosás, porszívózás, vasalás, portörlés, bútorápolóval átmegy a fabútorokon. Ablakpucolás, nyilván ez nem minden héten. Ad-hoc dolgok, pl felad ezt-azt a postán, pár apróságot hoz a boltból ha elfelejtettem (természetesen ezt mi finanszírozzuk).

Ami nem tartozik a feladatkörébe:

- elpakolás

- mosás, mosogatás

- ház körüli munkák (még a terasz seprése sem, bár azt néha megcsinálja)

Megbeszélés kérdése egyébként, és nyilván ha úgy lenne, a fentiekbe is besegít, de alapvetően nem az ő dolga az én mosatlanomat elmosni, vagy a szennyesem a gépbe dobni.

2021. szept. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát nálunk 3 óra alatt csak porszivozasra, felmosasra, minimális, de tényleg minimális elpakolasra, pár edény, tányér elmosogatasara, egy pici konyhai felület letakaritasara és a wc-re jutott ideje és 9 ezret fizettünk. Lehet h mast is csinált, de látszata nem nagyon volt. Még a fürdőszobai csap is jól láthatóan is koszos maradt.

Szerinted ez reális teljesítmény? Én kb másfél óra alatt takarítok ennyit, és a férjem is kb. takarít ennyit 1,5 óra alatt, ha ő csinálja épp.

2021. szept. 14. 22:04
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy megelégedve vele, nyugodtan mondd meg neki. VAgy készíts fotókat az előtte-utána állapotokról. Én ezért voltam otthon az elején, HO-ból dolgoztam így megtehettem, és igen, figyeltem hogy mit csinál és hogyan takarít. Láttam hogy alapos, az eredmény látható volt, így utána már nem "ellenőrizgettem". Most már kulcsa is van, jön amikor ráér. Jelenléti ív dátumozva ki van készítve a takarítós szekrényre, beírja mettől meddig volt, meg aláírja.
2021. szept. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
5-ös, köszi neked is. "Nem az ő dolga elpakolni" - szerintem az a dolga mindenkinek a munkahelyén, amiért fizetik. Nekem olyan takarítónő kell, és azért fogok csak fizetni a jövőben, ha el is pakolja azokat a dolgokat, amiket megkértek. Azért ez nem olyan durva kérés.
2021. szept. 14. 22:12
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
#5 és #7 vagyok. Mint írtam is később a válaszomban, megbeszélés kérdése. Nálunk szerződésbe van foglalva hogy mi tartozik a feladatkörébe és mi nem. Ezért fogalmaztam így, hogy "nem az ő dolga".
2021. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

2-es: köszi szépen, ez elég korrektül hangzik. Asszem nem érdemes neki visszajelezni h nem vagyok megelegedve, mert sajnos a nálunk töltött órák számával is megpróbált becsapni, visszajeleztem neki, és akkor rögtön eszébe jutott h mikor jött :)


A ti takarítónőtöknek esetleg van még kapacitása vajon új családokra?

2021. szept. 14. 22:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!