Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mostanában sokat olvasok ezen...

Mostanában sokat olvasok ezen az oldalon mások takarítási szokásairól. Miért nézik le az emberek a természetes tisztítószereket?

Figyelt kérdés
Látom, hogy egytől-egyig le vannak pontozva az ilyen válaszok. Csak azért foglalkoztat, mert én is igyekszem nem újravenni a flakonos tisztítószereket, áttérni és darabjaiban elkezdeni a zero waste életmódot. Ecetet is lehet kapni csomagolás nélkül, mosószódát (ezt pont csomagolásban lehet), citromsavat, szódabikarbónát, mosódiót, szappanokat.. Igazából határ a csillagos ég és még olcsóbban is lehet megoldani a takarítást.Csak érdekel mások véleménye. Miért nem akarnak az emberek áttérni ezekre? (Senkit sem akarok rábeszélni, csak írjátok meg kérlek, hogy hogyan vélekedtek a témával kapcsolatban)
2021. okt. 25. 13:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Nekem csak a hülyeséggel van bajom, amit egyesek terjesztenek. Pl az ecet fertőtlenít (nagyon nem)

Meg aki azt gondolja, hogy pl trisóval védi a környezetet, holott 50x annyi foszfátot juttat a szennyvízbe, mint rettegett bolti (agyonkörnyezetvédett szabályozott) mosópor.


A sav+lúg (ecet, szódabikarbóna) összekeverése a cseresznye a tejszínhabon. Instant évismétlés kémiából, aki általános 7-ben ilyet mond.


A sok műanyagflakonra viszont találhatnának megoldást: utàntöltés az üzletben. Egyből csinálná mindenki ha +500 ft lenne az új flakon.

2021. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom ezekkel, itt nincs utántöltés és kész.
2021. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%

1-es.

A 20% háztartási ecet az fertőtlenít!

80% ecetsav 20% vízből áll. SAV! Bont nagyon sok baktériumot, vírust, és szinte minden szerves anyagot.


[link]

2021. okt. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

Ecetet Most tesztelték a szabványos vírus+gombával. Sose gondoltam volna, hogy pár vírusteszt után 99,9%- os védelmet vonnak le. Persze most a fertőtlenítőkre gondolok.


Én alapból pénzkidobásnak veszem az ezernyi tisztítószert, amit máshoz ajánlgatnak, összetételre meg szinte egyformák. Alig pár félét használunk itthon.

Mosószappant, mosószódát szeretem, mert jól mos együtt.

2021. okt. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mosódióról több tesztet olvastam, ott is kb mint halottnak a csók annyit ért, ez tény. Ráadásul messziről hozzák. Még a vadgesztenye is jobban szerepelt, és az jobban elérhető itthon, ráadásul ha leadni lehetne, sokan élnének vele sztem.
2021. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%

Én pl. azért nem veszem komolyan ezeket, mert nem ezekkel fogjuk megmenteni a környezetet. Nyilván sok kicsi sokra megy, de nem attól lesz jobb hely a föld, hogy én ecettel takarítok.

A mosási altetnatívák (mosódió, mosószóda, mosószappanból főzött levek…) nem automata mosógépekre, és nem a mai modern, fast fashion divat által gyártott ruhaanyagokra lettek tervezve.

A környezetbarát dolgokban, mint pl. egy mosószer pedig azért nem hiszek, mert ha annyira környezetbarát, hogy a természetben megtalálható összetevőkből készül, akkor miért 2-3szoros az ára, mint pl: egy Arielnek?

Illetve nekem valahogy ez a Zero Waste életmód mindig valahogy az igénytelenséget sugalja. Pl. mosható betét, mosható pelenka…

A környezetért akkor lehetne tenni, ha pl. korlátozva lenne a családonkénti autók száma, vagy hogy ki mennyit repülhet repülőgéppel, vagy a zacskók betiltása a boltokban. Addig, amíg valami választható az emberek nem fogják a “környezetbarát” életmódot választani.

2021. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mindig a kényelmesebbet választják, és ha a kommunizmus agymosás volt, akkor a reklámok szintúgy ugyanaz. És amíg a nagy szabadság alatt nem korlátoznak központilag, addig az emberek ilyenek is maradnak, kényelmesek, hiszékenyek, fogyasztók.

Ha a reklám a mértékletességet sulykolná, sokkal gyorsabban megváltoznának az emberek.

2021. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

A mosódió nem sokat ér, a folyékony változatát használom néha, mert nem teszi tönkre az impregnálást a kabátokon. A mosószóda tökéletesen megfelel a ruhák kitisztításához, a mosógépem sem bánja, öblítőt nem használunk.

Áttérni azért nem akarnak sokan, mert vagy nincsenek tisztában a potenciális veszélyekkel, vagy túl macerás beszerezni azokat a termékeket, amelyek kímélik a környezetet. Van, akinek egyszerűen ideje nincs ezekkel piszmogni. Van, akinek kell a hagyományos mosószeres-öblítős illat, esetleg zavarja a természetes tisztítószerek szaga. Nem vagyunk egyformák.

2021. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Tagja voltam egyszer egy öko takarítós csoportnak (nem sokáig, nem jött be a dolog). Aztán úgy alakult, hogy valamit meg akartam ott keresni és visszamentem. Egy idő után valaki megjegyezte, hogy hát, ő hagyta a francba a mosódiót, mert olyan büdösek maradtak a ruhák mosás után. Aztán egyre többen elő mertek állni azzal, hogy ez se vált be, az se. Nem hatékony, nem elégedettek.
2021. okt. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

30-40 évvel ezelőtt, mikor még nem volt más, ezek akkor tökéletesek voltak.

Ha a rettegett öblítő és mosószer olyan káros lenne, akkor nem engednék forgalomba. Van, akinek pl. a mogyorót nem bírja a bőre, szervezete, mégsem használunk helyette ecetet, és általánosítunk, hogy a mogyoró sz@r.

2021. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!