Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mostanában sokat olvasok ezen...

Mostanában sokat olvasok ezen az oldalon mások takarítási szokásairól. Miért nézik le az emberek a természetes tisztítószereket?

Figyelt kérdés
Látom, hogy egytől-egyig le vannak pontozva az ilyen válaszok. Csak azért foglalkoztat, mert én is igyekszem nem újravenni a flakonos tisztítószereket, áttérni és darabjaiban elkezdeni a zero waste életmódot. Ecetet is lehet kapni csomagolás nélkül, mosószódát (ezt pont csomagolásban lehet), citromsavat, szódabikarbónát, mosódiót, szappanokat.. Igazából határ a csillagos ég és még olcsóbban is lehet megoldani a takarítást.Csak érdekel mások véleménye. Miért nem akarnak az emberek áttérni ezekre? (Senkit sem akarok rábeszélni, csak írjátok meg kérlek, hogy hogyan vélekedtek a témával kapcsolatban)
2021. okt. 25. 13:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Én nem látom, hogy bárhol leszólnák ezeket a dolgokat. tulajdonképpen most kiírtál egy kérdést ami nem igaz, csak feleslegesen szítod a tüzet.
2021. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem hinném, hogy "lenézésről" lenne szó, inkább arról, hogy akik ezeket a "természetes tisztítószereket" reklámozzák, többnyire az elemi kémiai ismereteknek sincsenek birtokában, legalább is az ajánlásokhoz fűzött magyarázatok tanulatlan emberre utalnak.
2021. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértve 12-essel, semmi bajom azzal, amikor valaki ecettel akar fertőtleníteni, vagy szódabikarbónával lefolyót tisztítani. Tegye. Szabad országban élünk. Szabad szamárságokat csinálni. De a magyarázata alapján az ilyeneket mindig megbuktatnám hol kémiából, hol biológiából. Tanár vagyok. Itt is hármaska bizonygatja, hogy a 20%-os ecetsav 80%-a ecetsav. És amit az ecetről állít, az is hasonló szakmai színvonalon van biológiából, mint amennyire toppon van szegényke matekból. De tolja ezerrel a véleményét, hogy le ne maradj róla...

Én vettem a fáradtságot és ellinkeltem a hármaska által kitett linkre. És megdöbbenve tapasztaltam, hogy az újságíró nem merte a nevét adni a cikkhez. Nincs név. Mr.Senki írta.

2021. okt. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látom ezt még annyira kiforrottnak, hogy legyen értelme vele tömeges szinten foglalkozni. Pl. piacra dobtak egy tök jó környezetbarát mosószert, imádtam az illatát, de zavart, hogy kevés helyen beszerezhető, ott is sokszor készlethiányos (autózom érte) és a flakon csere, vagy utántöltés nincs megoldva, tehát a csomagolása ugyanúgy hulladékként jelentkezik.

A retro termékeket, amik nagyanyáink idejében is bejöttek nem igazán tudom értékelni. Elhiszem, hogy akkor bejöttek, de mostmár fejlődött annyit a világ, hogy sokkal jobb alternatívák is vannak. Próbáltam a mosódiót, nekem nagyjából egyenértékű volt a semmivel. A mosipelust is próbáltuk, és nagyon sokáig ki is tartottam mellette, de a kényelem nagy úr, főleg ha az ember nem otthon van a megszokott környezetében.

Szóval törekednék én a természetes alapanyagokból álló, környezetbarát tisztítószerek beszerzésére, de ez nálunk még annyira gyerek cipőben jár sokszor annyira drágán, hogy nem látom értelmét foglalkozni vele, ráadásul elautóznék egy csomót ilyen cuccok után, mert a környezetünkben nem igazán kaphatók. Mellesleg már túlságosan kísérletező szellem sem vagyok. Bejött, ami bejött, ennyi. Van köztük békás cucc, meg saját márkás környezetbarát, de ez halottnak a csók. Örülök, ha valaki elhivatott és csinálja és viszi és hozza és nem tudom, nem is nézem le, csak semmi értelmét nem látom. Nem ezek a pici kibocsátások fogják megmenteni a világot sajnos. Elég hozzá egy amerikai utazás, hogy az ember megértse miért mondom ezt... Mi itt Magyarországon "bohóckodunk" a mosódiókkal, ők meg dupla zacskóba teszik a műanyag füles kannás "gyümölcslevüket" bevásárlás után akkor is, ha megkérem a boltost, hogy NE tegye bele. :)

2021. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
14: Én addig, amíg egyedül voltam, nagyon odafigyeltem ezekre a dolgokra. Aztán férjhez mentem, megszülettek a gyerekek (ikrek...) és egyszerűen elfogyott a szabadidőm. Ennyi. Ráadásul az alternatív megoldásokkal egyszerűen rengeteg piszmogás járt, a foltot nem vette ki, meguntam. Majd ha a mainstream tisztítószerek lesznek elérhetetlenek és drágák, váltunk újra. De most nem fér bele az életembe.
2021. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen Amerika. Sose felejtem el, amikor meghívtak az esküvőjükre a rokonok. A kaja fele ment a kukába (senkinek sem kellett, elvitelre sem) mert azt úgy szokás, hogy 2x (!) többet kell rendelni, mint amit várhatóan megesznek a vendégek. Egyfajta dísz az asztalon. 150 fő. Ránézésre fél köbméternyi hibátlan ennivaló repült a kontérebe. Minden buli ilyen.

3x80A volt a ház villanyórája (400v) mert kutya közönséges elektromos fűtőszál volt a padlóban. A medence többet fogyasztott áramból mint egy 4 tagú magyar család.

2 pickup, meg egy 3-as bmw a garázsban (az ott citycar kategória). A pickup 15 litert nyel be 100-on az autópályán. Városban olyan 25. És ez 2x. Ugye anyu, apu külön jár melózni.

Tök átlagos bérből élő amcsi család.

Mi meg itt számolgatjuk, hogy 300 vagy 400 forintért éri meg jobban a fehérítő.

2021. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Igen. Nem akartam elragadtatni magam, de valami ilyesmiket soroltam volna én is és megmondom őszintén innentől kezdve teljes a kiábrándulás. Vagyis inkább a pofán csapás, hogy mit erőlködünk mi itt!? :)
2021. okt. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Amíg Amerika magasról tesz rá, a gyalázatos ökológiai lábnyoma mellett mi labdába sem rúghatunk, bármit is teszünk.


Pl: nekem szimpi lenne a Redy bugyi, de annyira drága, hogy kiszámoltam, 5 év alatt sem hozná vissza az árát a sima betétekhez képest, ennyi ideig meg igényes ember nem hord bugyit, akkor sem ha csak azokon a napokon kell. Mert aki nem mos minden nap, annak azért kell 6 db mensibugyi túlélni egy ciklust, ami meg árban elég húzós. A betét éves szinten kb. 5000 ft, én nem vérzek erősen, de csak az Always vált be, pedig próbáltam olcsóbbakat.


A tampon/mensi kehely teljesen offos nálam, mert nagyon nehéz mindig maximálisan ügyelni a higiéniára, hogy ne legyen belőle fertőzés. Egyszer mentem el tamponnal egy fürdőbe és olyan bakteriális hüvelyfertőzésem lett, hogy soha többé nem szeretném megpróbálni. :(


Mosipelusa a szüleimnek is volt, később a játékbabáimat öltöztettem beléjük, de én nem tudom elképzelni, hogy ezzel bajlódjak majd a gyerekeimnél.


Sajnálom, nekem az altesti higiénia fontosabb annál, minthogy mosható/feltehető eszközökkel kíméljem a környezetet.


A 30%-os ecet viszont egész jó vízkőoldó. Igazán kedvelem. Büdös, viszont nem olyan fájdalmas mint a rendes vízkőoldó. Plusz az edények, poharak tisztításához nem használnék mást, a vízforralót is ezzel pucolom ki.


Minden más fertőtlenítéséhez meg jó nekem a Sanytol. :D

2021. okt. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
20%
Na, kérdező, hát itt a válasz a kommentekben: a többségnek fontosabb a kényelme, mint a gyereke jövője.
2021. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ezt honnan olvastad ki?
2021. nov. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!