Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek ez nem elitista...

Szerintetek ez nem elitista dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves családanya vagyok, van egy 11 hónapos kislányom. A férjem a minap feldobta, hogy elege van belőle, hogy rengeteget takarítok. Amíg haza nem ér a munkából, végig a picivel játszom, sétálunk stb., mire hazaér a férjem főzök. Viszont házimunkát többnyire akkor végzek, amikor apa "levált" és ő van a picivel. Nem azért, mert nem tudnék tőle takarítani, csak szeretném élvezni a vele töltött időt, fejleszteni, játszani vele, mesélni stb.

A férjem viszont hiányolja, hogy ketten legyünk a kislányunkkal, mert ez tényleg kevés idő. Vagy ő van vele, vagy én, ketten inkább csak késő este (sajnos későn alszik el...). Mellette én csinálom az egyetemet, így sokáig fent is vagyok, elég fáradt vagyok.

Nem azért takarítok annyit, mert koszosak vagyunk vagy ilyesmi, de nem tudom elnézni, ha por vagy vízkő van valahol. Nem vagyok beteges kényszertakarító, de szeretem, ha tisztaság van és a nap végére minden a helyén van. A férjem ezért feldobta, hogy fogadjunk egy takarítónőt/bejárónőt heti 2-3 alkalommal, így többet lennénk együtt, vagy azt mondta abban a plusz időben szánjak magamra is egy kis időt, menjek edzeni vagy kozmetikushoz vagy akármi. Mondjuk én inkább akkor a családdal lennék :)

Anyagilag megtehetnénk. Nem vagyunk gazdagok, de szerencsére a férjem vállalkozása nagyon jól megy, amit tavaly indított. Én viszont ódzkodom ettől. Nagyon szegény családból származom, sokszor nem volt mit enni, többször kikapcsolták a közműveket. A férjemék átlagosan éltek, megvolt mindenük, de a hónap végén már figyelni kellett. Ezt azért írom le, mert egyikünk sem jön olyan helyről, ahol a takarítónő szokás lenne. Kicsit elitistának érzem ezt...

Ti mit csinálnátok? Egyelőre annyit mondtam, hogy gondolkozom rajta. Úgyis jövő hónaptól lenne csak aktuális, amikor beköltözünk az új házunkba.



2022. febr. 14. 16:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%

Ha egész nap együtt vagytok, mi lenne, ha (legalább egy részét) mégis akkorra iktatnád be a takarításnak. Amikor hármasban vagytok együtt az is fontos és fejlesztő is lehet. Ha teszem azt egy órát takarítasz nap közben is, amíg a gyerek csak nézelődik, vagy alszik, nem ártasz neki semmit. A közös idő viszont minden szempontból fontos, és nagyon jó, hogy ezt te is és a férjed is így látjátok.

(Az eredeti kérdésben nem tudok érdemben tanácsot adni, mert én is idegenkednék egy takarítónő fogadásától, pedig az eszemmel tudom, hogy ha valaki megteheti, nincs abban semmi rossz.)

2022. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
59%

"Nem azért takarítok annyit, mert koszosak vagyunk vagy ilyesmi, de nem tudom elnézni, ha por vagy vízkő van valahol. Nem vagyok beteges kényszertakarító,"


Sajnos az vagy.

Bocs.

2022. febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm a választ! Kisebb dolgokat meg szoktam csinálni napközben: főzés, porszívózás akkus porszívóval, de tisztítószereket nem szeretek használni, ha a pici pl. hordozókendőben rajtam van.


2: Nem, nem vagyok az. Nálam is van kosz, por, de nem szeretném, ha eluralkodna rajtunk. A férjem is sokat segít, de néha csak árt, mint használ. Például elmosogat, de csak szétkeni a zsírt az edényeken szegényem :D.

Nagy a ház (200nm), így van mit csinálni. Egyik nap függönyöket mosok, másik nap ablakot pucolok, harmadik nap zsíroltózok, vízkőoldozók stb, mindig van mit csinálni. Nem csillog-villog minden.

2022. febr. 14. 17:52
 4/32 A kérdező kommentje:

Igazából próbáltam érveket felsorakoztatni, hogy miért lenne jó vagy rossz, de nem tudok dűlőre jutni.

Egyrészt munkát adhatnék valakinek, akinek szüksége van rá, többet lehetnék a családdal. Másrészt el kellene néznem, hogy egy idegen mászkál a lakásban és az én koszomat takarítja, ettől a gondolattól pedig kellemetlenül érzem magam, és haszontalannak.

2022. febr. 14. 17:57
 5/32 anonim ***** válasza:
95%

Nem elitista, ne úgy tekints rá, hogy kiszolgáltatod magad valakivel, hanem hogy munkát adsz valakinek, akinek szüksége van rá. Ha te lennél a takarítónő, te is örülnél, hogy egy normális családtól kapsz heti pár óra munkát.

Ha az nem tetszik, hogy a privát szférádban mászkál, akkor mondd meg neki, hogy pl. a hálószobába ne menjen be, azt te rendben tartod, csak a fürdőt/nappalit/konyhát, stb. takarítsa.

2022. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

5: Egyébként vicces, mert 18 éves koromban dolgoztam pár hónapig takarítónőként egy irodában :D


Leginkább a konyhában lenne szükség mindig a takarításra. Nagyon nagy konyhánk van (60nm), és szeretünk is főzni, így ott mindig van mit csinálni.

2022. febr. 14. 18:11
 7/32 anonim ***** válasza:
83%
Nem csodálom, hogy ennyit takarítasz... 60 nm, jesszusom, az egész házunk 68 nm és én is folyton látok valamit, ami idegesít. Plusz nekünk van egy perzsa macskánk, szóval dupla koszgenerátor. :D
2022. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy vicces, mert sokak szerint annyi a takarítás, hogy porszívózol. De ott van a portörlés hetének, vagy 2 hetente, akkor a WC, kád, mosdók takarítása, vízkőtlenítés, konyhapult, asztal takarítás, nálam a szőnyeg takarítás a macskaszőr miatt, akkor felmosás, a szemetesek, órákig lehetne sorolni.
2022. febr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%

Heti 2-3 alkalom...??? EGy pici gyerek mellett...? Minek?


Nálunk három gyerek mellett heti egyszer jött a takarítónéni - tökéletesen elég volt. Hétközben az apróbb felmosást, porszívózást 5-10 perc alatt meg lehetett csinálni, ha szükség volt rá...

2022. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%

"Egyik nap függönyöket mosok, másik nap ablakot pucolok, harmadik nap zsíroltózok, vízkőoldozók stb, mindig van mit csinálni. "


Ugye trollkodsz...??? hetente ablakot pucolsz, meg függönyt mosol...??


Atyaúúristen... És nem vagy takarításmániás.... LOL

2022. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!