Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek ez nem elitista...

Szerintetek ez nem elitista dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves családanya vagyok, van egy 11 hónapos kislányom. A férjem a minap feldobta, hogy elege van belőle, hogy rengeteget takarítok. Amíg haza nem ér a munkából, végig a picivel játszom, sétálunk stb., mire hazaér a férjem főzök. Viszont házimunkát többnyire akkor végzek, amikor apa "levált" és ő van a picivel. Nem azért, mert nem tudnék tőle takarítani, csak szeretném élvezni a vele töltött időt, fejleszteni, játszani vele, mesélni stb.

A férjem viszont hiányolja, hogy ketten legyünk a kislányunkkal, mert ez tényleg kevés idő. Vagy ő van vele, vagy én, ketten inkább csak késő este (sajnos későn alszik el...). Mellette én csinálom az egyetemet, így sokáig fent is vagyok, elég fáradt vagyok.

Nem azért takarítok annyit, mert koszosak vagyunk vagy ilyesmi, de nem tudom elnézni, ha por vagy vízkő van valahol. Nem vagyok beteges kényszertakarító, de szeretem, ha tisztaság van és a nap végére minden a helyén van. A férjem ezért feldobta, hogy fogadjunk egy takarítónőt/bejárónőt heti 2-3 alkalommal, így többet lennénk együtt, vagy azt mondta abban a plusz időben szánjak magamra is egy kis időt, menjek edzeni vagy kozmetikushoz vagy akármi. Mondjuk én inkább akkor a családdal lennék :)

Anyagilag megtehetnénk. Nem vagyunk gazdagok, de szerencsére a férjem vállalkozása nagyon jól megy, amit tavaly indított. Én viszont ódzkodom ettől. Nagyon szegény családból származom, sokszor nem volt mit enni, többször kikapcsolták a közműveket. A férjemék átlagosan éltek, megvolt mindenük, de a hónap végén már figyelni kellett. Ezt azért írom le, mert egyikünk sem jön olyan helyről, ahol a takarítónő szokás lenne. Kicsit elitistának érzem ezt...

Ti mit csinálnátok? Egyelőre annyit mondtam, hogy gondolkozom rajta. Úgyis jövő hónaptól lenne csak aktuális, amikor beköltözünk az új házunkba.



2022. febr. 14. 16:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
22%

Aha... 200 nm-es ház, de apa mosogat, mert nincs mosogatógép...???


Behalok. :-D

2022. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
130 négyzetméteres kétszintes családi házunkba heti egyszr, alkalom adtán kétszer jön takarítónő. Ő akkor szépen megcsinál mindent: fürdő, konyha, vasalás, ablakpucolás - nyilván azt nem minden alkalommal, opcionálisan bevásárlás stb. Gyerekünk nincs, ennek ellenére nem tartom elitista dolognak. Munkát adunk valakinek és ha anyagilag belefér, miért ne?
2022. febr. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
43%
#11 Az, hogy kell-e mosogatógép, nem a ház méretétől függ, hanem a lakók számától. 2 felnőttre és egy valószínűleg szoptatott gyerekre még nem feltétlen kell. (Mondjuk az gáz, hogy egy felnőtt férfi így mosogat...)
2022. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

10: Nem, nyilván ezeket nem minden héten csinálom, de meg kell csinálni ezeket IS. Itt arra utaltam, hogy mindig van mit csinálni.

11: Természetesen van mosogatógépünk, de abba nem teszek be tepsiket, a gyerek cuccait, hatalmas lábasokat...

2022. febr. 14. 19:07
 15/32 anonim ***** válasza:
30%

14: ezt most komolyan mondod...????


Hát akkor neked tényleg tök fölösleges a mosogatógép....


13: én EGYEDÜL éltem pályakezdő koromban, de a mosógép után a mosogatógép volt a következő gép amit azonnal megvettem!

2022. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

15: Az nem a te problémád, hogy mit teszek a mosogatógépbe, meg mit nem... Nem láttam még olyan embert, aki gáztepsit pakolna bele.

A nagyobb edények is feleslegesen foglalják benne a helyet, amikor a helyükre befér egy készletnyi tányér.

2022. febr. 14. 19:15
 17/32 anonim ***** válasza:
85%

Hát csinálod magadnak a melót elég tisztességesen.... :)))


hetente ablakpucolás, függonymosás, meg kézzel mosogatás....

De tudom, nem vagy takarításmániás. :-D

2022. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Te nem fogod fel, hogy nem minden nap ezek, igaz?

Kérlek keress fel egy szakembert, mert nagyon nem oké, hogy itt engeded ki a gőzt és a felgyülemlett feszültséget.

2022. febr. 14. 20:32
 19/32 anonim ***** válasza:
72%

Tavaly indított vállalkozásból már iden 200nm-es ház... szerény anyagi körülmenyek közül jőve...


Jó a mese...😁

2022. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Milyen irigy emberek vannak.

Nyilván nem a tavalyi bevételből van a ház :D Találgass csak nyugodtan, hogy honnan és egyen meg közben a fene.

2022. febr. 14. 20:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!