Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természettudomány lényegében...

A természettudomány lényegében egy elitista vallás?

Figyelt kérdés

A hívek a tudományt elfogadó emberek, a papok pedig a tudósok. Végül is, ha belegondolunk, a tudósok semmit sem bizonyítanak, csak mondanak egy rakás dolgot. Az, hogy X dolog Y millió éves... Ez olyan dolog, hogy elhiszed, vagy sem. A statisztikákat szintén nem látod, tehát ebben is hinni kell. A kísérleteket sem látod, csak írnak róla, hogy ez meg ez történt, ezt is el kell hinni. A papok (tudósok) minden szavát elfogadják a hívek.


Valóban igaz lenne? A természettudomány egy vallás?


2020. dec. 29. 21:11
1 2 3 4
 1/31 Mojjo ***** válasza:
100%
Vallási szeánszok vagy fekete mágia segítségével született meg az a számítógép, vagy okostelefon, amivel most ezt a kérdést kiírtad ide?
2020. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
A hülyeséggel nagy bajok vannak. Megnézném a kérdező körülményeit. Hol lakik, mit csinál, mennyi idős. Értem, hogy a bezártság probléma, de hogy tényleg vannak olyanok, akiket minden nap kiengednek, az azért elég durva.
2020. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem kaptam cáfolatokat.
2020. dec. 29. 21:27
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem is fogsz. Hülyeséget minek cáfolni. Ha magad nem látod be, nincs olyan cáfolat, amit elfogadsz.


Úgy is lehet mondani, hogy olyan embernek, aki ilyen kérdést feltesz felesleges cáfolatot adni:)

2020. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Igen, kb. ezt mondaná a Hit Gyülekezete tagja is, amikor rámutatok, hogy a "nyelveken szólás" téveszme.
2020. dec. 29. 21:39
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

"a tudósok semmit sem bizonyítanak"

Mármint neked? Ennek nagyrészt az az oka, hogy úgysem értenéd, és az emberek többségét nem is érdekli. Ettől függetlenül MINDENT bizonyítaniuk kell, ezeknek bárki utánanézhet, aki kíváncsi rá. A másik a mérnöki gyakorlat, ahol rengeteg tudományos elméletet használnak fel, #1-es már célzott is rá.

2020. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Hát én semmit sem láttam még bizonyítva. A papok (tudósok) elprédikálják, hogy mi, hogy aztán elhiszik nekik.
2020. dec. 29. 21:51
 8/31 A kérdező kommentje:

Bizonyítsd be, hogy léteznek kvarkok.


Hajrá.

2020. dec. 29. 21:52
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Valóban fogalmam sincs, hogy hogy működik a számítógépem. De azt látom, hogy működik.
2020. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"Hát én semmit sem láttam még bizonyítva"

Leírtam, hogy miért. Melyik része nem volt világos? (#6)

2020. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!