Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek ez nem elitista...

Szerintetek ez nem elitista dolog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves családanya vagyok, van egy 11 hónapos kislányom. A férjem a minap feldobta, hogy elege van belőle, hogy rengeteget takarítok. Amíg haza nem ér a munkából, végig a picivel játszom, sétálunk stb., mire hazaér a férjem főzök. Viszont házimunkát többnyire akkor végzek, amikor apa "levált" és ő van a picivel. Nem azért, mert nem tudnék tőle takarítani, csak szeretném élvezni a vele töltött időt, fejleszteni, játszani vele, mesélni stb.

A férjem viszont hiányolja, hogy ketten legyünk a kislányunkkal, mert ez tényleg kevés idő. Vagy ő van vele, vagy én, ketten inkább csak késő este (sajnos későn alszik el...). Mellette én csinálom az egyetemet, így sokáig fent is vagyok, elég fáradt vagyok.

Nem azért takarítok annyit, mert koszosak vagyunk vagy ilyesmi, de nem tudom elnézni, ha por vagy vízkő van valahol. Nem vagyok beteges kényszertakarító, de szeretem, ha tisztaság van és a nap végére minden a helyén van. A férjem ezért feldobta, hogy fogadjunk egy takarítónőt/bejárónőt heti 2-3 alkalommal, így többet lennénk együtt, vagy azt mondta abban a plusz időben szánjak magamra is egy kis időt, menjek edzeni vagy kozmetikushoz vagy akármi. Mondjuk én inkább akkor a családdal lennék :)

Anyagilag megtehetnénk. Nem vagyunk gazdagok, de szerencsére a férjem vállalkozása nagyon jól megy, amit tavaly indított. Én viszont ódzkodom ettől. Nagyon szegény családból származom, sokszor nem volt mit enni, többször kikapcsolták a közműveket. A férjemék átlagosan éltek, megvolt mindenük, de a hónap végén már figyelni kellett. Ezt azért írom le, mert egyikünk sem jön olyan helyről, ahol a takarítónő szokás lenne. Kicsit elitistának érzem ezt...

Ti mit csinálnátok? Egyelőre annyit mondtam, hogy gondolkozom rajta. Úgyis jövő hónaptól lenne csak aktuális, amikor beköltözünk az új házunkba.



2022. febr. 14. 16:57
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
69%

#19 az, hogy valami nagy, nem feltétlen jelenti, hogy drága is. Ez például egy gyönyörű ház 10 milláért, és ennyit még az én vállalkozásom is hoz évente.

[link]

2022. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

21: Pontosan. Mi falun vettük. Igaz, hogy kicsit drágábban, de még bőven megfizethető áron.

A másik meg az, hogy nyilván a vállalkozás előtt is jól keresett. Vállalkozni nem lehet ugyanis nulla forinttal.

2022. febr. 14. 22:49
 23/32 anonim ***** válasza:
37%

"A férjem ezért feldobta, hogy fogadjunk egy takarítónőt/bejárónőt heti 2-3 alkalommal...abban a plusz időben szánjak magamra is egy kis időt, menjek edzeni vagy kozmetikushoz"


Vagyis finoman és kulturáltan a tudtodra adta, hogy a külsődre már nem fordítasz figyelmet.


"van mosogatógépünk, de abba nem teszek be tepsiket...hatalmas lábasokat..."


Ha két személyre hatalmas tepsik és lábosok kellenek a főzéshez, akkor erősen túlsúlyos is lehetsz.


(Ezeket nem bántásból írtam, de intő jelek lehetnek arra, hogy ha nem változtatsz, akkor a "jól menő vállalkozó férjed"-re rárepülő hölgyek valamelyikére nehogy lecseréljen.)

2022. febr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
69%

"Ha két személyre hatalmas tepsik és lábosok kellenek a főzéshez, akkor erősen túlsúlyos is lehetsz."


Aha szóval a kérdező csak és kizárólag túlsúlyos lehet. Olyan pl szóba sem jöhet hogy ne adj isten, több napra főz.

2022. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
43%
Én is több napra főzök és nem kellenek hozzá "hatalmas tepsik és lábosok".
2022. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
47%
Több sebből vérzik ez a dicsekvős sztori... 200 nm-es házban, 60 nm-es konyha - de még most fognak nagyobb ingatlanba költözni...???
2022. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

22: Jó nagy paraszt vagy. Nem vagyok túlsúlyos, szeretek mozogni, de mostanában nincs magamra időm. A férjem erre célzott.


26: áruld már el mi dicskvés a 200nm-en? És ki mondta, hogy nagyobba költözünk? A jelenlegi házunk is ugyanakkora nagyjából, nem a méret miatt költözünk, hanem a megyeszékhelyhez közeledünk. Éppen a hasonló paraméterek miatt kellett az újra keveset ráfizetnünk…

2022. febr. 15. 12:22
 28/32 A kérdező kommentje:
25: Nekem meg kellenek és pont. Sokszor jön a család is ebédre, ahogy mi is megyünk hozzájuk. Hadd ne kelljen már elszámolnom azzal, hogy mennyit főzök.
2022. febr. 15. 12:23
 29/32 anonim ***** válasza:
És mennyit fizetnetek a takarítónak egy alkalommal, vagy mennyi lenne az órabére?
2022. febr. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
46%
Nem elitista, csak felesleges pénzszórás. Egy 11 hónapos mellett simán lehet bármit csinálni, pláne, mert délután még alszik is.
2022. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!