Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tisztasag a lakasban?

Tisztasag a lakasban?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Kezdem az elejen. Trehany, lusta, szetszort - jelenleg meg enbol a szempontbol igenytelen is vagyok.


3 eve egyutt elunk a parommal es rendszeresen vita kozottunk a trehany lustasagom. Neki az Edesanyja egy nagyon pedans no volt, es o is nagyon igenyes a kornyezetere.

En sajnos nem igy nottem fel, nekem a csaladom is eleg… piszkos a kornyezetere.

Szeretem a szep dolgokat magamkorul, szeretem a tisztasagot rendezettseget de nekem szoszerint megerolteto es nem is sikerul huzamosabb ideig megtartanom a rendet - tisztasagot.

Mikor osszekoltoztunk, meg porszivozni sem tudtam, mert mergelodtem ha letoroltem clinnel az uvegasztalt, porszivoztam kezdhettem elolrol. De kb mindennel igy vagyok a mai napig, Parom megprobalta elmondani, hogy mindent mar akkor csinaljak meg stb, de alapveto problemaim koze tartozik az, hogy mosogatni sem tudok a mai napig. Egyszeruen mar verejtek folyik a homlokomrol, a mosogatoszer szetmarta a kezemet (szoszerint), a kezem bedurrant, de meg akkor is marad egy marvanyos reteg az edenyeken, tanyerokon, es felbxsz hogy egyebkent sem kedvencem a takaritast, raveszem magam, de megsincs eredmenye. Minden massa is ez a helyzet. “Erolkodok” de nincs eredmenye.


Hogyan tanulhatnam ezt meg? 25 eves vagyok, szegyellem de kepes vagyok mar mergembe racsukni az ajtot, szekrenyt, felbehagyni ha felidegesitett es inkabb elmegyek itthonrol.


Dolgozom, sokat jelent nekem a “szabadsag is”, egy napom ugy nez ki, ha ennek van jelentosege, hogy reggel 6:30kor felkelek, leszaladok a boltba, reggelit keszitek magamnak, paromnak munkaba, teat fozok, osszerakom, elmegy, es en is leulok dolgozni delutan negyig. Napjozben behozok 1-2 poharat inni, vagy egy pohar joghurtot. Legtobbszor ezt osszegyujtom a reggelis tanyerra, munkavegen kiviszem, kidobom mosogatoba teszem. Munka utan kicsit szusszanok, lemegyek a kutyaval setalni, aztan feljovunk, es megyek vissza a boltba vacsorara valot venni. Felhozom kezdodik a vacsora fozes, kb este 7-8ra vegzek a fozessel, es meg nem csinaltam semmit. Igenyem ilyenkor az hogy megint leuljek kicsit kikapcsolodni. Parom 7-8 korul jon vacsorazunk, kaja utan nem allok fel elmosogatni, elmegyek furdeni, es Parom szol hogy jo lenne ha tudnank kicsit egyutt tvzni filmezni. Este 9-10 ora es elment a nap, a mosogatoba all a mosatlan, nincs felporszivozva, felmosva. Pedig latom hogy kene. De azt veszem eszre ezzel a beosztassal nekem nem eleg a nap 24 oraja.


Mit tehetnek maskepp?


Koszi es bocs hogy hosszulere engedtem, de nem akarok mar tenyleg vitazni, es megoldast szeretnek erre, mert irigylem azokat az enbereket akiknel kb enni lehet apadlorol es meg a diszvirag is ugy all mint egy katalogusban.


Koszi🙏🏽🙏🏽🙏🏽


2022. ápr. 8. 21:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Annyit hozzatennek hogy viszonylag pici es zsufolt lakasban elunk 1.5szoba (50nm), van egy kulon irodank, illetve garazsunk es pincenk ahol az irodan kivul teli van cuccal. De itthon is azt erzem hogy rengeteg a felhalmozott holmi, van amit Parom eszmei erteke vegett nem val meg tole, de sajnos a lakas kialakitasa miatt jelenleg annyi zegzugos szxr resz van, hogy meg csak egy takarito robot sem lenne azmeneti megoldas.
2022. ápr. 8. 21:35
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az összes többi ember is így van ezzel, mármint az időbeosztással.

Alapvetően amíg a rendre, tisztaságra nincs igényed, nem akarod megtanulni, addig nem is fog menni.

Mi az ami nem megy a mosogatásban? Ma már szinte mindenről van youtube videó, nagyon sokat lehet tanulni belőle.

Illetve ezzel kapcsolatban lehet, hogy fel kellene keresned egy szakembert, egy pszichológust. Mint írtad a szüleid sem foglalkoztak a renddel, tisztasággal, lehet, hogy ez a gátja mindennek!

2022. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Lenne igenyem ra, de ha Parom megcsinalj, 3 napig kenyesen ugyelek ra, aztan valahogy elkezdodik a morzsa, a pohar, a fozes… stb.

Nagyon szeretnem rendszerezni az eletemet, imadok fozni, na de az utana valo elpakolas takaritas mar nehezemre esik, es nem tudom mikeppen tudnam ravenni magam, vagy hogyan legyen benne rendszeresseg, hogy aztan maradjon ido minden masra is.

2022. ápr. 8. 21:41
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Nyugodj meg. Az én feleségem sem tudott háztartást vezetni, rendet tartani, főzni 25 éves korában. Aztán az elmúlt 50 év alatt mindent tökéletesen megtanult, időnként hív takarítónőt.
2022. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Nos, először is, a mosogatás. Tetszik nem tetszik, amint végeztetek a kajálással, meg kell csinálni, különben csak ott fog tornyosulni a mosogatóban mert mindig lesz más, fontosabb dolog ami miatt hátrébb soroljátok. Párhuzamosan már főzés közben is lehet már nem használt edényeket mosogatni, én is így szoktam. Főzőlapot, sütőt szintén használat után egyből át kell törölni, akkor nem ragad rá a kosz és kevesebb időt vesz igénybe letakarítani. Nem egy napra kell mindent időzíteni, hanem minden nap valamit. 20-25 perced azért lesz rá minden nap. Egyik nap portörlés, másnap felporszívózol és felmosol (50 nm lakás nem olyan nagy, nem vesz el órákat). A következő nap jöhet a konyha és / vagy fürdő takarítás. És így tovább. Szépen, napokra be lehet osztani az ilyen feladatokat. És igen, olyan sosem lesz hogy egy nap nem kell foglalkozni vele és minden tiptop. De ha minden nap egy kicsit foglalkozol vele, akkor máris nem szakad a nyakadba úgy az egész.
2022. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Miss Endzsi ***** válasza:
91%
Az a titka, mint írtad 3 napig okés, aztán ott a morzsa, pohár. Tudatosítani kell magadban, hogy, mikor ott hagyod azt a morzsát utána már hirtelen nem is lesz fontos elrakni a poharat sem, csírájában kell elfolytani, igen is takarítsd el azt a morzsát.
2022. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Miss Endzsi ***** válasza:
82%
Ne legyenek felesleges kacatok a polcokon, csak fogják a port, egy letisztult otthon önmagában tisztábbnak hát.
2022. ápr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is: én nem pocsékolnék napi kétszer is időt vásárlásra. Az legalább fél óra, ha nem több.


A többivel én is így vagyok, gyűlölök takarítani, mert az sosincs kész. Főleg mióta gyerekeink vannak, sajnálom rá az időt.

2022. ápr. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted normális dolog naponta kétszer vásárolni menni? Hát nem csoda, hogy semmi időd nincs.


Menjetek el 2-3 hetente egy nagybevásárlásra hétvégén, aztán már csak friss dolgokat kell venni, de azt se kötelező naponta. A zöldség-gyümölcs, húskészítmény nagyja eláll egy hétig, pékáru is simán friss marad 2-3 napig, ha beteszed egy PUL-belsejű kenyereszsákba.


Meg minek főzöl mindennap? Főzzél kétnaponta, csinálj nagyobb adagokat is, ami mehet fagyasztóba (pl.bolognai). Jól elcseszed az időt.

2022. ápr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sajnos ketnaponta nem tudok fozni, mert mindig mast kivanunk. Tudom ez rengeteg idot elvesz + boltozas de ebbol nem tudok csokkenteni. Probalkoztunk rendelt menuvel, vagy tervezessel de nem jott ossze. Altalaban mindig masabb kajakat fozok, ami sok esetben mar masnap nem friss igy pl, ha ovarit keszitek pontosan annyi szelet hust es koretet amennyit akkor megeszunk. Sok esetben “desszertet is” es mar akkor meg 3 edennyel tobb a mosatlan. Gofrit sutok, palacisntat, sutit keszitek ilyenek… Es ebbol is jonnek a mindennapos konyhai piszkok amire mar ezt kovetoen nem lenne idom ha csak nem hajnal kettoig toljuk ki az estek idoszakat. Ugy lenne idom mindenre 😂


Koszonom a tanacsokat, sokat segitenek meg jobban is tudom rogziteni magamban a mindennapos apro teendoket h utana ne egy hetes szar tkelljen 3 ora hosszaig ramolnom, ha megelozheto ket perces mozdulattal.

Tegnap este irtam ossze listat mi az amit

Naponta - hetente - havonta kell csinalni. Ezt amig nem rogzul probalom listaszeruen vegig vinni…… (utolso opciokent, bar nem garantalom hogy mar nost nem megy ez a rendszerezettseg az agyamra😃😂) de htha ez is a titka amiket irtatok:)

2022. ápr. 9. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!