Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki hogy oldja meg két gyerek,...

Ki hogy oldja meg két gyerek, munka mellett hogy mindig rend és tisztaság legyen a lakásban?

Figyelt kérdés
Napközben sokat rohangálok, kevés az idő a házimunkára! Gyerekek még nem segítenek...

2016. jan. 22. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mekkorák a gyerekek? Mert már két évesen is tudnak segíteni (és kellene is nekik), legalább is a saját játékaikat elrakni.


Egyébként meg a gyerekek nem pakolhatnak szét mindent, egy (esetleg kettö) játékkal játszanak, utána ezt helyreteszik és csak akkor vehetik elö a következöt. Ezt kezdettöl meg kell velük szoktatni és akkor nincs igazán rendetlenség. Az meg, hogy pár játék elöl van, hozzátartozik egy gyerekes lakáshoz.


Szóval a rend és tisztasát alatt nem patikai renszert kell érteni. Naponta - este - helyreteszek mindent, amit nap közben elöszedtünk, ez kb 15-20 perc, és kész. Emellett csak a normál takarítás/rendrakás meg, ahogy a gyerekek elött is volt.

2016. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Robotporszívó, mosogatógép, szárítógép, felmosórobot! :) Halál komolyan. Annyi házimunka marad, hogy főzni kell és port törölni néha. Mellesleg 2 szobacica is van, akik sokat szöszölnek-szőröznek.


A gyerekeknek meg alap, hogy este elalvás előtt közösen elpakoljuk a játékokat, illetve hogy nem lehet elöl 10 féle dolog egyszerre. Sokaknál úgy veszem észre inkább ez a gond nem a tisztaság.

2016. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok ja és egyvalamit kifelejtettem: egyenlő arányban megosztjuk a házimunkát a férjemmel, ez is kiemelkedően fontos, mert ha csak én csinálnám hát azért nekem is sokkal több dolgom lenne.
2016. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!