Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ennyit érnek ezek az öko...

Ennyit érnek ezek az öko mosószerek?

Figyelt kérdés

Egy ideje már lecseréltem mindent a háztartásban öko és bio dolgokra, ahogy a mosószert és az öblítőt is.


Eddig rendesen el voltam vele, viszont mióta apám a munkásruháját hozta, gyakorlatilag akkor jöttem rá, hogy mennyit érnek ezek. A büdös illatát egyszerűen nem szedte ki a Winnis mosószer és öblítő, többszöri mosás után sem, az Ariel+Lenor pedig gond nélkül kiszedte.


Aztán a Winnis elfogyott, és megint öko mosószert rendeltem, azt hittem jó lesz, viszont ez sem az igazi. Ez egy magyar gyártmány, nagyon dicsérik mindenhol, a mosószer teljesen illatmentes, bár a Silan vegán öblítőjét használom hozzá, de sajnos ugyanaz mint a Winnis, és vásároltam belőle többet is.


Amit észrevettem, hogy a zsíros foltokat nem távolítja el teljesen, az Ariel gond nélkül kivette. Mondom oké, ez még nem gond, mert ritka hogy zsíros folt lenne a ruhámon. Viszont a szagokat sem távolítja el teljesen úgy vettem észre.


Tegnap összehasonlítottam a magyar gyártmányú öko mosószeremet (márkanevet direkt nem írok) az Ariel Mountain Spring-el, kézi mosással, nem használtam öblítőt. Egy pólóból az izzadságszagot kellet volna eltávolítani csak, ami minimális volt, alaposan és megfelelően kimostam, a magyar öko mosószernél száradás után ugyanúgy bent maradt az izzadságszag, mintha semmit sem csinált volna, az Ariel gond nélkül kivette.


Nos, a kérdésem, hogy a szagokat egy mosószernek el kell -e távolítania, vagy az öblítő feladata csak? Mert a magyar gyártmányú ugye teljesen illatmentes, az Ariel-nek meg ugye van egy tisztaság illata.


Vásároltam belőle többet, de most úgy néz ki hogy a kukába fogja végezni sajnos...


Mit javasoltok egyébként? Ariel, Persil-en kívül mást nem merek venni ezek után.


Köszönöm a segítséget.


2023. jan. 29. 08:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

"az emberek soha nem fognak azért többet költeni egy mosószerre pl. mert az környezet kímélő."


De akit érdekel a gyerekek meg a saját jövöje, az megveszi. Pont az anyukák szoktak erre jellemzően többet áldozni, a 3 gyerekes is, mert jót akar a gyerekeinek.


Én is megveszem a valóban öko tisztítószereket, sőt még a mosható pelenkával is "bajlódok", mert nekem fontosabb a gyerekem, mint a kényelmem. Sokaknak nyilván nem, ezt is tudjuk.


De lehet kevesebb vackot vásárolni, kevesebb gagyi kínai lakásdekort a Pepcoban meg Kikben, kevesebbet cigizni, autókázni és akkor majd telik rá, hogy 500 Ft-os többet kell fizetni egy mosógélért.

2023. jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
Figyel: én azt hiszem indulat nélkül leírtam a véleményemet és megértettem a tiédet. Kérlek, tegyél így te is, és ne akarja meggyőzni a tiédről!
2023. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Én senkit nem akarok meggyőzni, csak te azt állítottad, senki nem hajlandó többet költeni vegyszermentes termékekre, ami nyilván nem igaz, hisz veszik ezeket, csak kevesebben.


Én szimplán megosztottam az, hogy nyilván azok hajlandóak többet fizetni érte, akik fontosnak tartják, hogy a gyerekük szervezete ne vegyszereket szívjon fel egész nap, ebben semmi indulat nincs, ezek a szimpla tények. Ahogy az is, hogy akit ennyire nem érdekel a gyereke, az nyilván sajnálja rá azt a plusz 500 ft-ot, amit inkább vackokra fog elkölteni.


Te vagy az, aki meg akarsz minket győzni arról, hogy senki nem hajlandó többet fizetni öko-termékekért, ami egyszerűen nem igaz.

2023. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Hidd el, én lennék az első, aki levenném a polcról, azt a terméket, ami valóban öko! Azt pedig minden anyuka nevében kikérem magamnak, hogy nem fontosak a gyerekeim, mert Ariellel mosok!
2023. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
47%

Pedig vannak valódi, EU-s öko-címkével ellátott ellenőrzött termékek. Nyiván nem azt állítom, hogy minden az, amit úgy hirdetnek, erre valóak a nemzetközi szervek jelölései.


De sima, csak használt, de nem agyonszenyezett ruhákat moshatsz pl. mosószódával is, az kifejezetten olcsó.


Nem mondom amúgy, hogy aki Ariellel mos, az egyáltalán nem szereti a gyerekeit, de most nyilván téged sem érdekel, hogy a bőrük egész nap szívja fel a vegyszereket, amik a mosógélben és öblítőben vannak, hiszen ha érdekelne, nyilván nem azzal mosnál, nem azt a plusz 500-1000 forintot ssajnálnád rá. Tudod, hogy árt nekik, de csak csinálod, erre mit lehet mondani, csak van ennek valami oka, feltételezem az, hogy annyira azért nem érdekel, ha árt nekik hosszútávon a vegyszer, mi más oka lehetne?


Akkor okold meg, miért nem fontos neked, hogy minél kevesebb vegyszer jusson be a gyereked szervezetébe, mert én nem értem meg, amikor valakinek ez nem számít.

2023. jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj, hogy a legtöbben a vegyszer szó jelentésével sincsenek tisztában és az öko marketingesek pont erre feküdtek rá, ami aztán láthatóan téged is szépen beszippantott.
2023. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
50%

A vegyszer szót általánosságban használom, én speciel utána olvastam bőven a témának, nem random szippantott be a dolog influencerek hatására.


De mint látszik, nem tudsz választ adni.

2023. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
81%
Ha annyira utána jártál volna, akkor tudnád, hogy a mosószóda is vegyszer, ami amúgy a legtöbb általad vegyszeres mosószernek nevezett termék alapja.
2023. jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
34%

Igen, tudom, hogy a mosószóda is vegyszernek minősül, tovább megyek, még a természetes illóolajok is. Viszont ezek nem károsak az emberi szervezetre, mint pl. a szintetikus anyagok, tenzidek.


Azaz, mint írtam, általánosságban használom a "vegyszer" szót, ahogy az átlagember érti, nem biokémiai alapon.


De még mindig nem válaszoltál, téged miért nem zavar, hogy a gyerekeid szervezetében gyűlik fel a sok káros anyag, mindenféle problémát okozva hosszú távon. Csak támadsz, próbálsz kifogásokat keresni, de a lényeget nem hallod be, mintha nem is olvasnád a kérdést, pedig szerintem egyértelmű, mire gondolok.

2023. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
49%

Mire alapozod, hogy hosszútávon egészségkárosodást okoz? Vagy bármi féle szervi probléma forrása lenne az Ariellel mosott ruha?

Azért nem válaszolok rá, mert h@lyeséget írsz. Valahol valami kismama fórumon teletömték a fejed és most azt fújod.

Jó magam 40 éves vagyok, anyukám 65, nagymamám közel a 90-hez. Világ életünkben mosóporral és öblítővel mostunk, köszönjük szépen, mindenki remek egészségnek örvend. Illetve a nagymamámnak alacsony a vérnyomása, ezt az Ariellel mosott ruha okozta volna talán? Részemről itt zártam le veled ezt a meddő vitát!

2023. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!