Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinek milyen hosszútávú...

Kishuta kérdése:

Kinek milyen hosszútávú tapasztalta van a WC tartályba tehető tisztitó kockával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Még kb. 10 évvel ezelőtt felmerült bennem, hogy kipróbálok ilyen illatosító/titsztió kockát a WC tartályban, viszont akkor egy vízszerelő ismerősöm erősen lebeszélt róla, mondván olyan kemikáliák vannak az anyagban, ami kikezdi a gumitömítéseket; ezért aztán nem is foglalkoztam a témával. Most újfent előkerült az ötlet, lehetséges, hogy azóta már más összetevőkből épül fel.


Mindenesetre hosszútávú tapasztalatokra lennék kiváncsi, láttam itt az oldalon 2008 és 2013 körül is volt kérdés ezen kockákkal kapcsolatban. Én a Lidlös W5 terméket gondoltam használni.


Köszi!



#wc tartály #Lidl #tisztító kocka
2023. aug. 14. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs, de a véleményem az, hogy teljesen felesleges.

Valós, tényleges tisztítást csak kézi erővel (wc kefe) és tisztítószerrel érhetsz el a wc-ben is.

2023. aug. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam, nem feltétlen tisztító hatása miatt merült fel, hanem, hogy egy alapvetően kipucolt és tiszta WC csésze lassabban koszolódjon el újra.
2023. aug. 14. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha a kockát simán beledobod, az fennakadhat a leeresztő szelepnèl, nem zár le,ès folyatni fog. Ez tapasztalat.

Ha kipróbálnád, akkor egy nagyobb műanyag dobozt perforáljál ki, abba tedd a kockát, azt tedd a tartályba.

2023. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Az a gond, hogy a csészébe rakott cuccból csak akkor oldódik ki anyag amikor lehúzod a wc-t.

A tartályba meg folyamatosan ázik... hamar elfogy.

2023. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szép színe lesz tőle a víznek és kb ennyi.
2023. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, 3. jó ötlet a külön doboz.
2023. aug. 15. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!