Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tapasztalat alapján milyen...

Tapasztalat alapján milyen robotporszívót ajánlanál?

Figyelt kérdés

Állatszőr van a lakásban, fontos lenne, hogy erre alkalmas legyen. Parketta, kő, szőnyeg fordul elő jó lenne, ha ezeken jól átmenne magától. A sarkokból hogy porszívózza ki ami oda összegyűlik?

Minden jó tanácsot köszönök!



2023. aug. 23. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Nekem az a tapasztalatom, hogy a robotporszívó csak ilyen felületes tisztításra alkalmas.

Nekünk is van kutyánk a házban, minden nap körbe megy a robot, de mellette elengedhetetlen a heti 1-2szeri alapos porszívózás. Legalábbis nekünk.

A sarkokból ha nem fér oda, akkor sehogy nem fogja kiszedni a port, koszt, szőrt.

Nekünk egy Electrolux van.

2023. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk xiao mi robotporszívónk van, elvileg fel is tudna mosni, de soha nem próbáltuk.

Nagyon jó de nem helyettesíti a rendes porszívózást. Mivel csak a padló szintjén tud takarítani, így nem szedi le a kicsit magasabban megtapadó szálakat (macskánk van), a sarokban megjelenő apró hálókat stb.

Arra nagyon jó, hogy a fiúk elszórakozzanak a telefonjukkal és irányítsák hova menjen, így hajlandók gyakran "porszívózni", aztán időnként persze használni kell a rendes porszívót, csak sokkal ritkábban.

A sarkokkal nincs gond, a körkeféje elég hosszú szálakkal készült, az kisöpri a sarkot és aztán felszedi. Csak néha a robi eltéved és nem tudja hol van, járkál tanácstalanul amíg le nem merül és vissza nem megy tölteni, nem szereti ha egy ajtó másképp áll vagy útjába kerül egy új bútor. Elég nagy a ház, egy töltéssel nem tudja feltakarítani és utána nem mindig ott folytatja ahol abbahagyta, néha kezdi elölről amit már megcsinált.

De tényleg nagyon jó, örülök neki hogy a párom megvette. Korábban egy egyszerűbb változatot vettem én, de annak tönkrement az akkumulátora.

Amire figyelni kell, hogy nem bírják a vezetékeket. Vagy állandóra kell megoldanod, hogy semmi ilyen ne legyen a földön, se hosszabbító zsinór, se lelógó függöny rojt, se egy kósza fülhallgató zsinór, mert belegabalyodik, tönkre teszi, vagy menni kell előtte és emelgetni a zsinórokat.

2023. aug. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Természetesen én is úgy gondoltam hogy a heti porszívózás azért megmarad.

De azért jó lenne ha a macskaszőr napi szinten el lenne távolítva..

2023. aug. 23. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk xiaomi robotunk van. A padlófűtés miatt kevés szőnyegünk van, a sima padlóról nagyon jól felszedi a port. A vezetékes gépet csak nagytakarításkor használjuk.
2023. aug. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon tudom ajánlani mert számomra rengeteg időt megspórolt már és tisztább is lett a lakás. Nekem amióta megvan a Xiaomi Mi Robotom havi egyszer kell csak nagyporszívót elővennem a heti egy helyett és akkor is csak ott kell használnom ahová a robot nem fér be. A sarkokban sem hagy olyan nagyon sokat mert az oldalkefével viszonylag jól eléri persze a kerek kialakítás miatt egy kicsi marad, de nem sok. Léteznek D alakú porszívók is amik jobban odaférnek a sarkokhoz, de azok pedig nehezebben manővereznek pl széklábak között. Az, hogy milyen robot kell nagyban függ mennyi a rá szánt összeg és kb mekkora lakásba kéne. Mert nagyon sokféle típus létezik már és néhány esetben a magasabb ár sem feltétlenül jelenti azt, hogy jobb is lesz az adott robot.
2023. aug. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 karol1985 válasza:

Ha robotporszívó vásárlásán gondolkodsz, fontos figyelembe venni néhány szempontot. Először is, érdemes a lakásod méretét és elrendezését figyelembe venni. Ha nagyobb, több szobából álló lakásban élsz, olyan robotporszívót válassz, amelynek hosszabb akkumulátor ideje van, hogy minden helyiséget kiporszívózzon.


Másodszor, vegyél figyelembe olyan funkciókat, mint az automatikus töltőállomásra visszatérés, a tisztítási ütemterv beállítása vagy az alkalmazásos vezérlés. Ezek a funkciók nagyban megkönnyítik a használatot és növelik a kényelmet.


Emellett érdemes odafigyelni a zajszintre is. Ha csendesebb működést szeretnél, válassz olyan robotporszívót, amelynek alacsony zajszintje van.


Néhány népszerű és jó minőségű robotporszívó márka közé tartozik a iRobot Roomba, a Xiaomi Mi Robot

<iframe sandbox="allow-popups allow-scripts allow-modals allow-forms allow-same-origin" style="width:120px;height:240px;" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" frameborder="0" src="//ws-na.amazon-adsystem.com/widgets/q?ServiceVersion=20070822&OneJS=1&Operation=GetAdHtml&MarketPlace=US&source=ss&ref=as_ss_li_til&ad_type=product_link&tracking_id=karolin85-20&language=en_US&marketplace=amazon®ion=US&placement=B09VKZT1FQ&asins=B09VKZT1FQ&linkId=a96b9e588bce4a5c8c07575d61840497&show_border=true&link_opens_in_new_window=true"></iframe>


, vagy a Neato Botvac. Fontos azonban megjegyezni, hogy mindenki egyedi igényekkel rendelkezik, ezért érdemes alaposan mérlegelni a saját elvárásaidat és az ajánlott modellek jellemzőit, mielőtt döntést hozol.

2023. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!