Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy motiváljátok magatokat a...

Hogy motiváljátok magatokat a házimunkára hétköznap esténként?

Figyelt kérdés

Mikor itthonról dolgoztam akkor gyönyörű rend és tisztaság volt itthon. Ennek viszont vége, és borzasztóan néz ki minden. Csak a kötelező minimumot csinálom meg.


Hazaérek este 6 - fél7 körül (ha nincs túlóra vagy közlekedési fennakadás), bevásárolok vagy főzök valami gyorsat, vacsorázok, igyekszem valamicskét mozogni ha tudok, tisztálkodok stb, és máris este 9-10 van mire ezekkel megvagyok. Őszintén szólva nem bírom magam rávenni hogy még nekiálljak komoly takarításnak, inkább választom hogy legyen napi 1-2 óra szabadidőm. :(


Próbáltam könnyíteni a dolgom, pl vettünk robotporszívót… de ahhoz fel kell pakolnom a földről a dolgokat, amire ritkán van időm így sokszor koszos a padló. Nem főzök bonyolult kajákat, de az előkészítéssel, mosogatással együtt egy óra így is rámegy. Mosogatógép nincs, nem is férne el. Szóval már nem igazán tudom hova redukálni a feladatokat… muszáj lenne rávennem magam.


Hogy motiváljátok magatok, hogy a napi 1-2 óra szabadidőtöket takarítással töltsétek? Mi ad ehhez energiát, lendületet? Bármi tipp? :/


jan. 19. 17:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy! Nem lenne időm élni ha minden nap takarítanék.

Egy dolog van, ugy nem fekszem le hogy koszos a konhya. Illetve komolyabb fozesek utan (rantotta szint felett) a pultokat letorlom, felseprek, felmosok. Nalam az koszolodik.

A tobbit el kell engedni.

Kb 3-4 naponta van hogy felkapkodok par dolgot a foldrol. Amugy hetvegente maximum 1 orat toltok rendrakassal vagy valami rendszerezéssel.

Amúgy kéthetente portörlés, porszívó, felmosás ami két óra.

Mondjuk egyedül lakom de egy 60 nm-es lakásban.

Ha te nem egyedül laksz akkor a legjobb javaslatom hogy ezek a dolgom legyenek megosztva. Amikor 5en laktunk 120 nm-en akkor mindig aki érte az csinálta.


A fozest irod. Azt meg lehet oldani heti 3 fozessel. Egyetek 3 napig ugyanazt, nincs azzal semmi baj. Es konkretan heti 8-12 orad fel is szabadult.


Egyebkent mikor mosogatogep nelkuli kis lalasban laktam nekem sokat segitett h mar fozes kozben is mosogattam. Vagy amikor meg parom is ott volt, akkor aki kevesbe volt faradt. Ha tobbfos haztartast vezetsz rohadtul nem egyedul kell ezeket csinalni. Es nem, nem az kell hogy mások "besegítsenek". Mert egyszerűen alap lenne mindenkinek hogy rendben tartsa a helyet ahol él.

A másik hogy azt engedd el hogy mindig olyan patyolat lesz mint mikor otthon voltal egesz nap, mert nem lesz. Lesz olyan hogy ralepsz egy morzsara a szonyegen a nappaliban es ettol fuggetlenul elmesz aludni.

jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Vettünk.!?

Tehát nem vagy egyedül. Osszátok meg a feladatokat.

jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

megtanítani a többieket hogy pakoljanak el maguk után

megtaníani a többieket hogy a mosógép nem indítja el magát, az edények sem öntisztulók és a teli szemetesnek sincs lába stb

ha te főzöl, másik mosogat és fordítva. ezzel nem 3 óra megy el csak 1,5 az egyiknek és 40 perc a másiknak

4 hétig nem elpakolni semmit és nem főzni semmit, nem mosogatni semmit és miután elfogy a pénz rendelt kajára és tiszta tányér sincs más, meg persze kiürült a bugyis fiók is, rá fognak jönni hogy a házimunka nem csinálta meg magát

neked pedig egy kicsit rugalmasabbnak kell lenned és nem elvárni a patyolatot. szerintem nagyon kevés olyan ház vagy lakás van ami minden egyes nap legalább egy percre teljesen rendben van. ehhez vagy házvezetőnő kell, vagy kiszipolyozott feleség (/Férj) vagy home office (bár szerintem akkor se jogos hogy mindent te csinálsz hisz ugyanúgy dolgoznod kell mint mindenki másnak)

jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos a kérdésed, de ha egyedül élsz, akkor eleve nincs mit takarítani este, amíg nem vagy otthon, az alatt nem lesz rendetlenség.

Ha meg másokkal élsz együtt, akkon mindenki elpakol maga után, nem hagy rendetlenséget, így nincs igazán takarítanivaló.

Hétköznap este NINCS takarítás.


Eszemben sincs a szabadidömet takarítással vagy más házimunkával tölteni.

jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kéne naponta takarítani. Főleg ha egyedül laksz a leírtak alapján, bár ez nem teljesen világos nekem sem. Hetente elég egyszer rászánni magad.
jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Párommal élek de ő még később ér haza mint én..

Nem főzök minden nap, csak heti 2x-3x de akkor a többi napra meg van más dolog helyette, igyekszem rávenni magam sportolásra is, legalább egy tornára otthon, ülőmunka mellé muszáj..


Köszönöm a kedves válaszokat 🫶

jan. 19. 20:25
 7/38 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell este fözni, nem kell este semmit dolgozni otthon, akkor SZABADIDÖ VAN!
jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Attól még hogy későn ér haza, ne legyél a szolgája
jan. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
De miért érzed úgy, hogy naponta takarítanod kell? Ha te és a párod is dolgoztok egész nap, mitől nèz ki borzasztóan a lakás?
jan. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 mindentudó99 ***** válasza:
Sehogy
jan. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!