Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Neked/nektek kellett gyerekkor...

Neked/nektek kellett gyerekkorotokban házimunkát végezni?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mit kellett csinálnotok?

16L


2011. jún. 1. 15:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Amikor kicsi voltam értelemszerűen nem. (bár ez csak nekem értelemszerű, van ahol már 5-6 éveseket dolgoztatnak) Utána a saját szobámat kellett rendben tartani, meg anyának segíteni nagytakarításoknál. Oké, nem KELLETT, anya rám bízta, ha disznóólban akarok élni hát tegyem, ő nálam nem takarít. (ez az öcsémnél nem jött be, nála időnként kitakarít) A nagyobb takarításoknál meg nem lett volna képem nézni ahogy ő dolgozik, szakad meg, én meg üldögélek. Soha nem voltam egy házias teremtés, de pont azért leptem meg sűrűn főzéssel takarítással mert soha nem várta el.
2011. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2011. jún. 1. 15:40
 3/16 anonim ***** válasza:

8 éves koromban lett saját szobám. Azt nekem kellett rendben tartanom. Így utólag örülök ennek, mert saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy mi az a rendetlenség :-), és megtanultam értékelni a rendet, és vigyázni rá. Emellett sokszor igyekeztem segíteni anyunak mosogatni, törölgetni, stb... A gyerekemet is erre fogom tanítani, ugyanígy, ahogy velem csinálták. Meg kell tanulnia hogy mi a rend, és legyen igénye is rá.

35 F

2011. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, szorgalmas gyerekek voltatok! :)
2011. jún. 1. 15:49
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kellett. Eleinte csak odavett maga mellé (már amikor nem vegyszerrel dolgozott), és mondjuk söpörgettem a kisseprűvel vagy fejtettem a borsót, szóval ami nem veszélyes egy kisgyereknek.

Később egyre több munka lett az én dolgom, teríteni, mosogatni, port törölni, stb.

A nagyobb munkáknál (befőzés, nagytakarítás, építkezés) is mindig ott kellett lenni és a felnőttek keze alá dolgozni.

Szóval igen, eléggé befogott. De érdekes, nálunk olyan, hogy a saját szobám takarítsam ki, soha nem volt. A családban felosztottuk a munkákat, és mindenki mindenhol megcsinálta az ő részét. Tehát aki porszívózott, az minden szobában porszívózott, aki felmosott, az is járt a nyomában és mindenhol felmosott. Ez így sokkal hatékonyabb, gyorsabb.

2011. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
80%

Nem, se takarítani, se főzni, semmit, csak azt mondta, hogy a tanulással és a sporttal foglalkozzak.

Jól meg is lettem szivatva.

Ahogy elkerültem otthonról, egy egyszerűbb kaja főzése is nehézségekbe ütközött, rendeteget költöttem arra, hogy a wc-nek főzzek, a készételek meg drágák voltak.

"Kedves emlék", ahogy szaladok a gáztűzhely felé, mert kifutott az étel, majd ebben a pillanatban a vízzubogásból jöttem rá, hogy a mosógép nem a kádba, hanem a fürdőszoba kövére ürít. Ja, és borsólevest is szénné lehet égetni....

A férjemtől tanultam meg főzni, és volt hogy hajnalban fel kellett kelteni, mert a gömbölyödő pocakomra csak egy nadrág volt jó, de azt ki kellett volna vasalni. Én meg kétségbeesetten kértem hogy segítsen, mert hiába tologatom a vasalót a nadrágon, ugyanolyan gyűrött marad...



Szóval velem jól kitolt anyukám azzal, hogy meg akart kímélni. Én a lányaimat már nem így nevelem, nincsenek agyondolgoztatva, de pakolniuk kell, és a koruktól függően egyre jobban be lesznek vonva a házimunkába. Sőt, hamarosan a számlákat is megmutatom nekik, hogy milyen költségek vannak, stb.

2011. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szeretek takarítani. erre a nagyim nevelt rá :D 12-13 évesen már simán porszívóztam, erre biztosan emlékszem.

mosogatni már 10 évesen beállítottak, akkor még szerettem :D büszkék is voltak rám nagyon, h jól, szépen csinálom.


kádsúrolás, komolyabb vegyszerekkel való dolgozás olyan 14-15 évesen történt először asszem.


főzni tudok, ha elémtesznek egy szakácskönyvet, de sajnos az ízeket nem mindig találom el olyanra, h azt mondhassam rá, hogy ebből akárkit szívesen megkínálnék.


szerintem az a normális, ha egy gyereket, már tini korától ránevelünk az igényességre és a tisztaságra. így később sem kell szégyenkeznie sem a leendő párja, sem a saját lakásába érkező vendégek előtt sem.


a főzés meg egy olyan dolog, h vagy van hozzá érzéked, vagy nincs. persze, mindenki tud alap szinten főzni valami egyszerűt, és ehetőt, de a komolyabb kajákhoz több affinitás kell.

2011. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem kellett, de magunktól csináltuk. Mikor kikeltünk reggel az ágyból suli előtt elraktuk így teljes rend maradt utánunk, mi készítettük magunknak a suliba való kaját(mi még otthonról vittünk szendvicset), és megtanultuk hogy időre kell kelni, mert óra ébresztett mivel akkoriban még nem volt telefon mindenhol és a suliból mégsem késtünk el. Volt olyan osztálytársam aki utána munkatársam lett, és reggeli előtt beszélgettünk ki mit hozott enni, Ő meg válaszolta nagy büszkén hogy nem tudja mert az anyja csomagolta be. Akkor 17 éves volt.

Így sokkal jobb, mivel apum korán meghalt anyum is beteges kórházban is volt többször mégsem kellett a rokonságnak szomszédoknak ellátni bennünket, mert tudtunk főzni és mosni ( keverőtárcsás nem automata). Nem kell kötelezni, de valamennyire azért szokja meg.

2011. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a hosszú válaszokat mindenkinek! :)
2011. jún. 1. 16:19
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen! Mosogatással kezdtem, majd a takarítással, ugyanúgy, mint az egyik előttem szóló, hogy akkor viszont az egész lakást, nemcsak a saját részemet. Majd oda-álltam édesanyám mellé a mosásnál. A főzésnél először a kukta voltam, krumplit, zöldséget stb. pucoltam, majd megtanultam (ha jól emlékszem, legelőször) a rántás készítést. Utánna sorba jött a paprikás-krumpli, és a többi is. Vasalni először csak az egyszerűbbeket, később már a ffi ingeket, nadrágokat is. (Akkor még nem volt farmer, csak szövetnadrág) Szépen, lassan mindenbe belejöttem. Mire férjhez mentem, szerencsére nem volt gondom. Pedig ez miatt édesanyámmal annakidején sokszor összevesztünk, mert szívesebben mentem volna játszani, stb. Aztán már örültem, hogy megtanított.
2011. jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!