Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen fokú rendet és tisztasá...

Milyen fokú rendet és tisztaságot tartasz otthon?

Figyelt kérdés

És mi az ami meghatározza, hogy mennyire van kosz, rendetlenség?

Van aki azt mondja pl. hogy egy kis lakásban nem lehet rendet tartani mert be van zsúfolva minden, nincs helye semminek, és hozzá sem lehet férni a tárgyakhoz annyira hogy alapos legyen a takarítás. Más meg azt mondja, elég neki egy szobát is takarítani, nemhogy 3-at,4-et.

Hol az igazság? Mekkorában laktok és hányan?

Hogyan keletkezik a kosz nagy része nálatok. Van aki szerint az ablakon jön be sok por az utcáról, vagy a szőnyeg magába veszi, és később árasztja magából.

Hogy látjátok ezt a kérdéskört, nálatok hogy van?



febr. 11. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit a két 3 év alatti gyerekem éppen hagy.


Amúgy nem vagyok tisztaságmániás, de szeretem a rendet, föleg, mert 3 éve épült a házunk és olyan szépen van berendezve, hogy szeretem szép állapotban.


De nyilván két ilyen pici gyerek mellett lehetetlen igazi rendet tartani, pedig mindennap pakolok, takarítok. Ez van, már elfogadtam, nem fogok veszekedni velük, mert koszolnak ;D

febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Én jelenleg itthon vagyok egy ideje így más a rutin, de naponta porszívózok, legalább is a szobámat és minimum 2 naponta a ház többi részét, bár most időm engedi, azonban mindig is szerettem a tisztaságot. 100 nm egyedül lakom benne. Figyelek a rendre és tisztaságra. Napi szintű a mosogatás is bár nem munkahelyen eszek így több a felhasználás. Férfi létemre az átlagnál igényesebb vagyok, a ház körül is rendezettség a jellemző, bár ahogy említettem most időm engedi...
febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Én rendmániás vagyok, ezért mindnek is meg a fix helye. Használat után vissza kell oda tenni ahol volt. koszos edényeket senki nem hagyhat a konyhába, asztalon, stb. maradék a kutyáknak, elöblíti és beteszi a mosogató gépbe. Kivétel az ivó pohár, amíg isznak belőlőle maradhat, de amit tisztát vesz elő, be kell tennie a koszosat a mosogató gépbe. Akinél megtelik az elindítja. A szennyes ruhák szintén mindenki beteszi a szennyes kosárba, nem hagyják a padlón. Más a helyzet, ha még felveszi, de akkor pedig normálisan kell tárolnia, nem szét dobálva. Csak az aktuálisan használt cipő lehet elől, a többi a gardrób cipő tárolóiban.

Senki sem a másik cselédje, így nem lehet kibújni a házi munka alól. Amikor az adott valakire kerül a sor, akkor ő takarít. Google naptár tökéletessen beosztja az ismétlődő ciklikusságot. A főzni csak én szoktam, de aki itthon van az segít, ha olyan folyamat van.


Ez egyszerű folyamat optimalizálás, amiből mindenki arányossan kiveszi a részét. Pici gyerekekkel ez nem működik, de ha azt látja anya, apa, teso összepakol, takarít stb. Akkor saját mágától el kezdi.


(Ha a pici gyerek azt látja, anya munka után hazaérve mos, főz, összepakol, takarít, miközben apa és teso sorozatot néz vagy xboxozik akkor a pici is utóbbi táborba fog bekapcsolódni)


Mivel rend van a 75 m2-es lakás kitakarítása pórszivózás, pórtörlés felmosás, szaniterek takarítás 1 óra alatt megvan. Kevés a porfogó felület.

febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

35 nm-en hetente porszívóztam

Most 65ben lakok. Konyhát, eloteret heti 2-3szor felmososm, furdot kb 1-2 hetente takaritom. Szobakban szonyeg van, ott sok ido az alapos takaritas. Kb havonta szoktam de sosem egyszerre.


Amire rajottem a koltozes utan hogy muszaj ugy szelektalni hogy beleferj az eletteredbe. Utana sokkal konnyebb dolgod van a takaritassal

febr. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
78%
Mi ketten lakunk egy 1,5 szobas tenyleg pici lakasban es nagyjabol tisztasag szokott lenni (pl porszivozas, furdoszoba, konyha). Neha neha nem rogton mosogatok el + sajnos mivel nagyon kicsi a lakas mindenhol van valami ami nem tul esztetikus.. igyekszem pakolaszni de sajnos nincs sok tarolasi lehetoseg se hely neki igy mindig elolmarad par dolog
febr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
60 éves koromra már nagy házunk van, ahol van helye mindennek. Szóval nincs kupi nálunk, és minden a helyére van téve. Hozzánk bátran be lehet toppanni bejelentés nélkül is.
febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Azt még hozzátenném (2-es), hogy nálam a rend és tisztaság külön fogalom bár természetesen szorosan összefügg. A tisztaságról már írtam a rendet pedig úgy tartom fenn, hogy kerülöm a felesleges kacatokat. Persze van nehány kiegészítő, ami otthonosabbá teszi a házat, de a felesleges kiegészítőket, porfogókat kerülöm.
febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

110 nm-en élünk egy 2 éves gyerekkel, nem sokára érkezik a második. Alapvetően rendet tartottunk mindig is, kitakarítani meg nem nagy cucc, ha nem 3 hónapos retket kell feltakarítani, akkor nagyon gyorsan megy és mivel én heti szinten csinálgatom, így nincs olyan, hogy 3 hónapos retket takarítok. :)

Sosincs patika rend és tisztaság, mert a gyerek pakol, rendezget, kiborít, stb. De mi mindent ugyanoda teszünk vissza, ahonnan kivettük, a gyerek után napi kétszer pakolok, mindennap porszívózok, stb. Szóval nem igen tudnál úgy váratlanul betoppanni hozzánk, hogy ne engedjelek be szívesen az állapotok miatt.

febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagyok egy rendmániás ember és szerintem nincs is túl nagy rend nálam. Mások szerint meg nagyfokú rend van. A portörlést gyűlölőm. Por az van, mindig.
febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Elég igénytelenek vagyunk, de amíg nincsenek rágcsálók meg rovarok, addig szerintem még jók vagyunk :)
febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!