Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Úgy néz ki a ház, mintha nem...

Úgy néz ki a ház, mintha nem lakna benne senki. Hogy csináljátok? Milyen takarítási rend van nálatok?

Figyelt kérdés
Annyira irigylem azokat, akiknek mindig szép tiszta az otthona. Minden nap takarítok valamit, de sosem érek a végére...

febr. 14. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Az én lakásom nem ilyen. Anyósomé viszont igen. Van egy egyszerű módja: reggeltől estig állandóan pakol és takarít.
febr. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen típusú emberek, mi is ilyenek vagyunk a párommal. Mondhatni már OCD-ek, kényszerbetegséggel élők.

Mindennek megvan a helye, nem halmozunk fel felesleges dolgokat. Ahogy nem kell valami, pl. ha dolgozunk a laptopon, akkor nem ott hagyjuk, ahol éppen használtunk, hanem összecsukjuk és töltőstől megy vissza az íróasztal fiókba a helyére. Most ez vicces példa tudom…. :)

Cipők mennek a szekrénybe, nem csak kibújunk belőle és valahova lerúgjuk. Szennyes a szennyes tartóba, amit még felveszünk az pedig vissza a szekrénybe. Mosás pl. nem egy külön program. Megvan egy adag megy a gépbe, másnapra leszárad lehet elhajtogatni, vagy vasalni amit kell.

Fürdőben zuhanyzás után a csempét lehúzzuk, csapot szanitereket szárazra töröljük. Rengeteg rengeteg ilyen dolog van, ami leírva soknak tűnik, de egyébként egy maximum 20 perces napi rutin. Mi ketten vagyunk a párommal, szóval nem nehéz, de a barátnőméknél van két kisgyerek, ugyanígy élnek, a gyerekek ebbe a rendszerbe születtek úgymond, erre tanítják őket amikortól lehet. Nem pedig azt látják, hogy anya a család bejárónője, majd ő mindent megcsinál munka mellett is.

Sokan mondják, hogy a ház van értük, nem fordítva. Ez jogos is, de nekünk nem mindegy milyen ház van értünk.

Az, hogy neked ebben mi segítene, sok mindentől függ: hányan lakok, milyen épületben, milyenek a szokásaitok.

De az biztos, hogy mindennek az eleje az, hogy legyen helye mindennek!

febr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Az enyém úgy néz ki, mint amiben élnek, nem is szeretem a steril otthonokat. Itt egy kis por, a falon egy kaszáspók, a mosogatóban mosatlan, nem baj az :-)
febr. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

2 kb úgy éltek, mint én :)

Bár én annyival javítottam a helyzeten, hogy van szárító gépem. Szerencsére a ruhák 99 %-át nem kell vasalni, és kb 99%-át lehet szárítógépben szárítani. Szárítógépemnek van egy fix kosara is, így pl. cipőket is lehet bele dobálni.

A számítógép részt pedig úgy oldottam meg, hogy vettem mini PC-ket használtan, mert 50-70000 ftért már igen jókat adnak, amik alkalmasak napi szintű átlag felhasználásra. Ezek a TV-kre vannak kötve, tapi pados vezeték nélküli billentyűzetekkel. Szóval mintha laptop lenne. Így nem kell pakolászni.

Mosogatógép szintén van, sokszor félig/harmadig van mikor elindítom, mert egyedül élek és 14 terítékes. 2 naponta megy átlagba, mikor elfogynak a kávés bögrék.

Nekem minimális a porfogó felületem, így a portörlés kb 5 perc hetente 80 m2-en. És természetesen mindennek van helye, és azt használat után vissza kell oda tenni.

2-3 naponta porszívózok, és heti 1x felmosok.

Ha főzök, mire megföl a kaja már ki van takarítva a konyha.

A kádat viszont csak heti 1x mosom ki, de minden használat után leöblítemm a kézi tusolóval.

Viszont van vízlágyítóm, így nincs vízkő sehol sem. Amíg ez nem volt addig én is minden használat után lemostam és szárazra törölgettem a szanitereket csapokat. Mert ez egyszerübb volt, mint a vízkővel közdeni. Nálunk 20 felett van a vízkeménysége.

febr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha a gyerek éppen alszik, vagy nincs itthon, mindig rend van, a tisztaság mostanában hagy kívánni valót maga után, de (várandós vagyok első trimeszteri rosszullétekkel) alapvetően a tisztaságot is tartani tudjuk.

A rend szerintem egyetlen dolgon múlik, rajtunk. Mindent visszateszünk a helyére, ez ennyire egyszerű. Pl. van cipős szekrény a cipőknek, a melós cuccoknak a dolgozószobában van meg a helye, mindennap beágyazunk magunknál és a gyereknél is (ágytakaró, díszpárnák, stb), a megszáradt ruhákat elpakoljuk, nem halmozzuk, stb. Szóval szokás kérdése.

febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

"mikor elfogynak a kávés bögrék"

Nem lenne egyszerűbb elöblítani minden használat után és csak egyet használni mint aszalni az egész szortimentet a gépben?

febr. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: ez semmivel sem higiénikusabb, mint a gépben aszalni :)
febr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Az átlagosnál nagyobb élettér, mindenkinek van külön szobája, hogy ha megunja a közös családi élet zsivaját, akkor legyen módja egy kis privát egyedüllétre. De étkezni, csak az ebédlőben lehet. A szennyest meg csak a szennyestartóba lehet tenni. Hetente egyszer elég takarítani. Kivéve az étkezőt és a konyhát - ahol a friss szennyeződést a legkönnyebb a keletkezése után a lehető leghamarabb eltávolítani. És van egy kis akkus porszívó, amivel a lepotyogott morzsát, lisztet, vagy akármit összeporszívózza valamelyikünk két perc alatt a konyhában és az étkezőben - így nem hordjuk szét a teljes lakásba. Ja, és persze haza érkezve a kinti cipő az előszobában marad. Semmi extra nincs, csak mindenki úgy lett nevelve, hogy a tisztaságot méltóztasson megőrizni, vagy például a féknyomokat a toalettről mindenki saját maga szíveskedjen lesikálni frissen, ne a ház asszonyára terhelődjön már ez a feladat is.

Ez például a lányom egyik barátja után maradt a WC kagylóban, de jeleztem a lányomnak, hogy utoljára takarítom a haverjai után, magam előtt a budit.

- Mond meg a barátaidnak, hogy a WC-t olyan állapotban hagyják ahogy találták, mert apád egy vadállat, és megszokta, hogy maga ELŐTT NEM kell takarítania a WC-t, csak dolga után kell tisztán hagynia.

Bárki jöhet, és érezze magát otthon, de ne viselkedjen úgy mint otthon!

febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is mindig csodálkozom, hogy tudnak sokan ilyen rendet tartani.
febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!