Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sokan miért ünnephez kötik a...

Sokan miért ünnephez kötik a nagytakarítást? Ha jön a karácsony, ha jön a húsvét, mindig mindenki meg van őrülve, hogy takarítani kell. Amúgy senki nem csinál nagytakarítást, csak ilyenkor?

Figyelt kérdés
Máskor nem mondogatják, hogy nagytakarítást akarnak csinálni, csak ilyenkor. Szabadságot is vesznek ki ez miatt, akkor is, ha a hétvége szabad.
2011. ápr. 25. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert ekkor jönnek inkább vendégek. ÉN is kb. ilyen vagyok, bár legbelül tudom, hogy nem ez a megoldás, hanem az, hogy mindig rend legyen és tisztaság és akkor nem érhet soha meglepetés. Csak a gyakorlatba helyezni már nehezebb...
2011. ápr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Ezt én sem értettem soha.

Én vagy akkor takarítok mikor kell, vagy mikor kedvem van.

Nálam az sem ok az ünnepek előtti takarításra, hogy vendégek jönnek.Ha épp piszos az ablak, hát piszkos. Ez vagyok én. Nem szeretem megjátszani magam, hogy milyen precíz, tiszta ember vagyok. Közben pedig ha nincs vendég, akkor meg szalad a lakás.

Nálam szalad a lakás ha jön vendég ha nem, vagy tisztaság van ha jön vendég ha nem. Attól függ, hogy van-e időm vagy kedvem megcsinálni amit kell.

2011. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok vele, mint az utolsó. Albérletben lakom, ha a tulaj jön hónap elején leolvasni a villanyt, azért megpróbálok nem rendetlenséget hagyni a lakásban, nehogy pattogjon. Alapból nálam nincs putri, de nincs az a nagy rend mindig. Egyszer meg is dicsért, hogy milyen rend van nálam meg jó illat, pedig nem is takarítottam előtte. :) Én is akkor takarítok, mikor van rá időm és kedvem is. Alap takarítást elvégzem sűrűn, de a nagyobbakat ritkábban, de nem évi kétszer. Van olyan, hogy alap takarítás mellé beteszek egy-egy más, alaposabb takarítást apránként, néha, hogy ne egyszerre kelljen végig sikálnom a lakást. Valamelyik nap szabadságon voltam doki miatt és aznap a szőnyeget kisikáltam, kimostam a függönyöket. Előtte valamikor az ablakokat mostam le. Nem csinálok mindent egyszerre és nem pont ünnepekkor sikálom fényesre a lakást.
2011. ápr. 25. 12:41
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a vendégek miatt,meg az ünnepeken csak ne legyünk kupiban :D

De szerintem ez nem azt jelenti,hogy csak akkor takarítanak amikor vendégek jönnek meg ünnep nap van,hanem akkor szinte minden kis részletet és alaposabban.

Átlagos takarításnak mondanám az ilyen egy héten egyszer vagy többszöri,sepregetést,törölgetést,felmosást.De ünnepeknél ettől többet csinálnak ettől nagy takarítás:D

2011. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy lakásban kell legalább évente 1-2 nagytakarítás. Hagyományosan ugye az ünnepeknek nagyon nagy jelentősége volt (pláne a húsvét a keresztények legnagyobb ünnepe, hiszen a feltámadásról szól). Ezért aztán kézenfekvő volt, hogy ilyenkor csinálja meg az ember ezeket a munkákat. És sok helyen így maradt.

Egyéként ez szerintem egyáltalán nem rossz. Ha nem tartanánk az ünnepeket, minden nap, az egész életünk egyforma, unalmas lenne.

Mi nem vagyunk keresztények, de például a konyhát teljesen szétkaptuk, anyukám amúgy is vett ki szabadságot, hiszen végre hazalátogattak a gyerekei, aztán rászántunk néhány napot, kifestettünk, kicseréltük a konnektorokat, lefestettük a régi bútorokat, kidobáltuk a lomokat, kisikáltunk mindent...

Mivel nagy helyiségről van szó (bő 30 nm), négy napunk ráment, de nem hinném, hogy baj lenne. Mennyivel jobb az, hogy hazalátogatunk, aztán mindenki ül a számítógép előtt? Így legalább együtt dolgoztunk, és a végén nagyon szép lett.

Ja még ami miatt jó a húsvéti takarítás: jó idő van, nem fagyunk meg, de nem is jön be nagy hőség, amikor szellőztetünk. Abszolút ez az idő a legjobb ezeknek a munkáknak az elvégzésére.

2011. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én speciel azért csinálok ilyenkor nagytakarítást, mert ilyenkor van időm (több nap szünet egyben)


amúgy reggel 4:20-kor kelek és este 6-1/2 7-re érek haza...utána mosás, alaptakarítás, főzés...vagyis a napi dolgok, de nyilván ugye az ablakpucolás pl nem fér bele

2011. ápr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én Húsvéthoz-Október 23-ához igazítom az évi 2 nagytakarítást. Ha nem lenne időhöz kötve ellazsálnám, így egyszerűbb az ütemezés, nem kérdés mikor csináljam.
2011. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Az igénytelen ember köti ünnephez a nagytakarítást, illetve alapvetően a takarítást. Én rendszeresen takarítok. :)

23/f.

2011. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
utolsó, jó neked...csak sajnos a rendszeres takarítás és a nagytakarítás, két külön dolog ;)...bár, ha neked van a spájzrendezéstől kezdve, a paplanmosáson át, az ablakpucolásra minden héten időd, akkor inkább irigyellek ;)
2011. ápr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szerintem a hétvégente fél napot rászánsz arra, hogy átmenj a fürdőn és a konyhán egy kicsit alaposabban, valamit porszívózol a szobákban és felmosol a köves helyiségekben, akkor a nagytakarítás (ablakok, függönyök) megvan szintén egy fél vagy 1 nap alatt.

persze ez függ a lakás méretétől. én 2 szobás lakásban élek, hamar megvan minden. aki mondjuk 2 szintes, 120nm-es házban él, annál megértem, h nem megy olyan könnyen és gyorsan.

sosem kötöm ünnephez az ilyesmit. inkább vendégekhez. ha valami nagyobb bulit csinálok, akkor előtte azért átsikálom a lakást, h ne legyen olyan gyalázatos. :D

2011. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!