Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kemény vizhez mennyi ecet...

Kemény vizhez mennyi ecet kell mosásonként, hogy ugyanolyan hatásos legyen, mint a vizlágyitó?

Figyelt kérdés
Most 2 evőkanál tesco-s vizlágyitót használok, de szeretném lecserélni. 1-2 evékanállal próbáltam, de az semmit nem ér. Ti mennyit használtok?
2011. febr. 13. 21:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk nagyon kemény a víz. A régi mosógépnél Calgonoztam, aztán tönkrement (nem a vízkőtől), és teljesen fehér volt a fűtőszál is, azaz nem sokat ért a híres vízlágyító. A mostani gépem hat éve megvan, az első időkben még Calgonoztam, aztán adott valaki egy lágymágnes-golyót. Már a második mosáskor ki kellett venni a szűrőt, mert hallhatóan zörgött. Tele volt kásás vízkővel, ami elvileg a golyótól oldódott le. Most is használom a golyót, és mellé minden mosáskor fél deci ecetet is. Nemrég szét kellett szedni elektronikai probléma miatt, és a fűtőszálon egy morzsa vízkő nem sok, annyi sem volt. A ruháim nem szürkülnek, fele annyi mosószer is elég, és nem ecetszagú semmi. :) Most pedig jól le leszek pontozva a tapasztalataimért.
2011. febr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Én fél deci ecetet szoktam hozzáadni, nagyon jó puhák lesznek tőle a ruhák. Most már anyu is ecetet használ. Ja és nincs vízkő problémám egyáltalán. Sőt ecettel takarítom a fürdőt is, gyönyörűen leviszi a vízkövet, de a kezemen a bőrt meghagyja cillit és társaival ellentétben.

Aki meg fújja itt az ecet és a saláta dumát, az már megint benyalta a hülye reklámdumát? Ismeritek a viccet, nem:

"C…gon vagy nem C…gon?

-Teri vagyok, 15 éve használok vízkő ellen C….gont, ami eddig 876.545 Ft-omba

került!

- Juli vagyok, én magasról tojok a C -gonra, inkább 3 évenként 4500 ft-ért veszek egy új fűtőszálat!" :D

2011. febr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszi! Mosószódást hol vesztek?
2011. febr. 14. 11:44
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm hozza (Borsod megye), de lehet rendelni a neten a zoldbolt-ból, van személyes átvételi lehetőség is, akkor nem kell postaköltséget fizetni.
2011. febr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszi! Végszóra pont szembejött a mosószóda a CBA-ban :) Úgyhogy vettem. Köszi mindenkinek a használható válaszokat!
2011. febr. 14. 12:57
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy apróságot még hadd osszak meg: nekem a párom kb. olyan, mint BlackSword, az ecet a salátába való és hasonló elméletei vannak. Múltkor meglátta, hogy ecetet öntök a mosógépbe, teljesen kiakadt és megérdezte, mióta csinálom. Mondtam, hogy kb. egy hónapja, mert olvastam, hogy ez jó. Erre közölte, hogy tudta és ne csináljam tovább, mert azóta olyan büdös az összes ruhája, nem értette, mitől van, de már érti.

...két éve ecettel öblítek.


Az, hogy mennyit tegyél a gépbe, attól függ, milyen kemény a víz nálatok, milyen mosószert használsz, és milyen típusú a géped (menynire öblíti ki a mosószert). Én kb. félig töltöm a tartályt és így ok. De ezt neked kell kitapasztalnod, hogy nálad hogy jó.

És ne várd, hogy az első mosás után tökéletesen leszedje az összes vízkövet, mert ez nem olyan erős vegyszer. Adj neki egy hónapot, hogy szépen fokozatosan leszedje, aztán majd szinten tartja :)

2011. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 BlackSword ***** válasza:
0%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:45!!!


Pont Te mondasz véleményt rólam, holott

1) Semmit sem tudsz rólam...

2) Szépen a párod szemébe hazudsz... Milyen ember vagy Te??? Már ha lehet egyáltalán embernek nevezni az ilyet... Szívből remélem, hogy a párod rájön, hogy nyíltan hülyének nézed, és mihamarabb elhagy... Mert megérdemled...

2011. febr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de

1. te magad írtad, hogy az ecet a salátába való.

2. ugyanúgy véleményt nyilvánítasz rólam, holott ugyanúgy semmit nem tudsz arról, milyen ember vagyok.


Az meg nem igaz, hogy a szemébe hazudok. Igen, tény hogy nem mondtam meg elsőre, hogy mióta csinálom. Pont azért, mert így rá tudtam mutatni nála, hogy ha két éve csinálom, akkor ő nyilván csak beképzeli ezt. És ezt utána azonnal meg is mondtam neki. Szerintem igazam volt, igaz hogy trükköztem, de csak így tudtam szembesíteni önmagával. És ő is elismerte, hogy nem érzi, hogy két éve ecetszagúak volnának a ruhái :)

Úgy gondoltam, ezt nem írom le, mert a sztori ezen része nem vág témába, de tévedtem, végig le kellett volna írnom, amiért is elnézést kérek.

2011. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 BlackSword ***** válasza:
11%

Szerintem az ecet akkor is a salátába való... Láttál Te már salátát ecet nélkül??? Na ugye... És ezzel nem állítottam fel semmilyen negatív profilt magamról, de Te szemrebbenés nélkül verted át a párod/nézted hülyének... Mert ez ugyanaz...

Ergo ha akkor átverted a párod, akkor honnan tudjuk, hogy most minket nem-e versz át??? Ugye??? A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát...

2011. febr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem egészen értem a logikád, kicsit homályos.

És igen, láttam már salátát ecet nélkül, lásd görög saláta vagy tzatziki, a két kedvencem, és még véletlenül sem kerül ecet egyikbe sem :)

A párommal való viszonyomról inkább nem is írnék, te teljesen félreértettél. Ennyire rosszul fogalmaznék?

Már bánom, hogy megemlítettem a neved, nem gondoltam, hogy ennyire megsértődsz rajta :)

2011. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!