Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan vegyem rá a barátom,...

Hogyan vegyem rá a barátom, hogy többet segítsen a házimunkában?

Figyelt kérdés

Három éve költöztünk össze, és eddig azt sikerült elérnem, hogy a szennyest a szennyes tartóba gyűjtse, és ne az ágy alá.

Államvizsgázom heteken belül, dolgozom is mellette, és van egy kutyánk is. Én porszívózok, takarítok, mosogatok,főzök, mosok, vasalok,...szóval a szokásos. Ő sokat dolgozik, de ha itthon van, nem csinál semmi, hanem a számítógép előtt ül, vagy alszik. Tényleg elegem van.

Nyáron készülünk házasodni, de nagyon elbizonytalanodtam. Mi lesz, ha életünk végéig ez lesz?


2011. jún. 9. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
ha már most ilyen akkor te egy rabszolga leszel mellette. (már most az vagy) drasztikus lépés kell. az ő ruháit nem mosni, nem főzni rá, nem takarítani utána. vagy megosztoztok a házimunkán vagy ez egy halott kapcsolat.
2011. jún. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

"Ha most fogod magad és elmosod azt a hegy mosatlant akkor lesz*plak."


ez a módszer a férfiak 99%-nál beválik.


persze utána be is kell tartani az ígéretet.


később majd mondhatod, h "néha megcsinálhatnád szopás nélkül is, mégsem vagyok én örömlány"


és már rá is lett vezetve a mosogatásra.


azért néha még sz*pd le érte, h ne múljon el a kedve... ;-)

2011. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon érdekes válasz, bár nálam ez nem jutalom kérdése :P
2011. jún. 9. 20:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Huh, kemény dió, mert ha házasodtok, aztán majd jön a gyerek, bele fogsz pusztulni a házimunkába.


Figyu, én azt javaslom, add lejjebb. Én is ezt tettem, és bevált:) Ne vasalj rá, ha felhozza, miért nincs vasalt inge, kérd el a papírt, amin rajta van, hogy vasalnod kell utána. Főzni főzhetsz, de csak alapokat (mirelit főzelék, paprikáskrumpli, tojásrántotta...) - ha nem ízlik neki, főzzön jobbat vagy rendeljen nektek. Ha esetleg mégsem rakja a szennyesét a tartóba, ne vedd észre, hogy ott van a földön, vagy tedd az ágyába. Kösd ki, hogy nem vagy hajlandó tovább létezni mosogatógép nélkül. Stb.stb.

Nálunk sem nagyon száll be a férjem a házimunkába, de elfogadja, amiket leírtam neked az előbb. Így a takarításon kívül gyakorlatilag szinte semmit nem kell nekem sem csinálnom, és mégis jó a házasságunk:D


Alap, hogy ő is megértő és segítőkész legyen, mert nem vagy a rabszolgája. Nem is az a legnagyobb baj, hogy nem segít sokat, hanem ha emellett adja a nagy elvárásokat (szegény barátnőmnél, ha nem várja a férjét minden este meleg vacsival, miután egész nap szívott a gyerekkel meg a házimunkával, akkor ejnyebejnye van, hát én erre nem lennék hajlandó egy pasiért sem!) És ha ezen megsértődik... rosszul hangzik, de felejts el az esküvőt, bármennyire szereted is, mert később ez csak rosszabb lesz!!!

2011. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja igen, nekem azért is nehéz dolgom volt, mert az anyósom anno ilyen házitündér volt otthon, állandóan sürgött-forgott. Hát egy ideig meg is kaptam, hogy "bezzeg az anyukája mindig főzött-vasalt-takarított rá". Sőt még olyat is, hogy a szárítón a pár zoknikat mindig egymás mellé tette meg rendet rakott a ruhásszekrényében:D Még csak az kéne, hogy azt is hetente átválogassam!

Most már viszont egy csöppet sem érdekli, szerencsére már rég elfelejtette a "régi szép időket":D

2011. jún. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ki kell nyitni a szádat. Már elkényeztetted, én is itt hibáztam. Most próbálom helyrehozni amit elrontottam. Igenis megkérem rá. Magától nem fogja észrevenni, ha valamit csinálni kell, ezért elmondom. Szíven volnál olyan kedves elmosogatni amíg én porszívózok? Ha van képe nemet mondani nyugodtan vágj hozzá valamit. Ami a lényeg: tedd szóvá!
2011. jún. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Beszéljétek meg, kinek mi a fontos. Én például sokkal nagyobb rumlit és koszt vagyok képes elviselni, mint a férjem. Ha nem tudnám, hogy őt x dolog zavarja, folyton csak ő pakolna, meg takarítana, mert szerintem még ráér, vagy legalábbis van a mi fontosabb. Cserébe őt egyáltalán nem érdekli, van-e vasárnap három fogásos ebéd, engem meg a guta ütögetett, hogy két kicsi gyerek mellett főzőcskézek, ő meg csak azon morog, miért van rendetlenség.

Persze ha az derül ki, hogy a párodnak elvárásai vannak, de úgy gondolja, ez a te dolgod, vagy ha egyáltalán nem bánná az őskáoszt, és ezen a kedvedért sem hajlandó változtatni, hát az baj.

Őszintén szólva ezekkel "a kedvedért megváltozom" dolgokkal is jó vigyázni. Most szerelmes, remélhetőleg, de jöhet még mosolyszünet, és akkor már nem fog erőlködni a kedvedért.

2011. jún. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hasonló szitu, de már megérkezett a bébi! :)

sokat változott, de még mindig van mit csiszolni. Leviszi a szemetet. A macskánkat ő látja el (kivéve napközben a kaját). Hétvégén ő főz, mosogat, ez nagy segítség. Ha nem főz, én sem, nekem jó a vajas kenyér. Egy darabig menő volt neki a 4 sajtos "olcsó" pizza, már megunta. :) Úgyhogy főz.

Amúgy egy párszor elmondtam neki, hogyha olyan fene sok pénze van pizzára, akkor új tányérokat is vegyen, mert nem mosogatom el az övét, ill. örömlányokhoz is eljárhat, mert szex sem lesz, mivel fáradt vagyok, hogy utána takarítok állandóan.

De én sok mindent elfogadtam már, és csak gyenge próbálkozásaim vannak. :) Mondjuk tényleg ő is sokat változott. 4 éve vagyunk együtt.

2011. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!