Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítsen a gyerek a házimunkáb...

Segítsen a gyerek a házimunkában? Ha igen, akkor hány éves kortól, és miben?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról van szó, hogy nem a saját gyerekemmel élek, és a jelenlegi párom szerint az ő gyereke ne dolgozzon, és semmit ne csináljon otthon.


Én azért egy két dolgot nyugodtan rábíznék, pl.: szemétlevitel, porszívózás, rakja el esetleg az összehajtogatott ruháit, stb.


Viszont párom szerint ha akarja vigye le a szemetet, itt általában csak akkor történik meg, ha bűntetni akarja, és csak szemétlevitel van ilyenkor.


Viszont ha nem is csinál házimunkát, az bosszant, hogy nem becsüli az édesanyja, és az én munkámat sem.

Csokipapírok a konyhapulton, a tálcáját tocsogva otthagyja a pulton, minden félórában amikor iszik, egy új pohár, és félig mindig hagy benne, és újat vesz ki a szekrényből, és azt is a pulton hagyja.

Mosásnál, látja az ember, hogy az alsónadrágja rajta a kifordítot nadrágján stb.

Nem tudom, hogy már ennyire rosszul látom a dolgokat, vagy azért előfordul, hogy egy két dolgot jól látok?


2010. aug. 20. 17:01
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
73%
Hát, hány éves a kisgyerek?
2010. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
46%
Ma tettem fel:Mit és mennyit segítsen a háztartásban?
2010. aug. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
19%
Nalatok szerintem nem kene segitenie, otthon igen..
2010. aug. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
82%

Ez az apuka bizony egyáltalán nem nevel, hanem szabadjára hagy. És ez a gyerek kárára megy. Nem irigylem a párod leendő menyét... :-(


Mivel te is ebben a háztartásban élsz, és neked kell takarítanod utána, jogod van megkövetelni dolgokat a magad részére akkor is, ha a gyerek nem a te gyereked. Amit írtál: a csokipapírok a konyapulton, szanaszét hagyott poharak stb ez a kategória. Én a párom számítógépasztalára szórnám és halmoznám, az ő gyerek, pakoljon utána ő....


A kérdésedre általános válasz: kezdettől fogva segítsen, de mindig a korának megfelelően. Pl két évesen is segít anyának kavarni a tésztát (üres edényben fakanállal), vagy összepakolni a játékokat a szobájában. Iskolás korától már komolyabb dolgokba is be lehet fogni, nemétől függetlenül, pl portörlés, felmosás, porszívózás, és így tovább.

2010. aug. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Én 14 éves lány vagyok, szoktam segíteni anyának, mert el is várja. amit egyedül csinálok pl: porszívózás, rendrakás, a kimosott ruháimat mindig magamnak rakodom el. Néha segítek neki a főzésben, bevásárlásban, fűnyírásban és egyéb kerti munkákban. Esetleg felmosásban is, de az könnyű. Szerintem nem megerőltető. Ha nekem lesz gyerekem, minimális segítséget én is el fogok várni tőle.
2010. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem először is a férj segítsen (vegye ki a részét). Úgy tanulja meg a gyerek, hogy a házimunka nem csak anya dolga, hanem mindenki felelőssége, az övé is.


Másodszor: igen, segítsen a gyerek, akár fiú, akár lány. Ne az legyen, hogy te még kicsi vagy, úgyse csinálod jól, mert akkor később se szokja meg. (Sok gyereknek így törik le a kezdeti lelkesedését.) Nem olyan mértékben gondolom, hogy ne tudjon tőle tanulni/játszani stb. - de valamennyit nem árt, ha részt vesz ő is. Ha fiú, így a házassága is jobb lesz, ha nem azt szokja meg, hogy anyuka kiszolgálja.


Amit viszont én mindenképpen ráhagynék, az a saját szobája. Amiatt nem veszekednék vele, ha ott kupit csinál, mert az az ő "területe". Majd úgyis megunja, és előbb-utóbb elpakol egy kicsit.

2010. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
Fontos lenne tudni a kort, de egyebkent kisebbekre is ra lehet bizni 1-2 dolgot, nagyon hasznos fiuknal is. Az en anyosom sosem bizott a fiara semmit, a ferjem az eskuvonk elott azt sem tudta, hogy hogy kell osszehajtani egy polot es egy 26 evesnek, aki egyebkent teljesen normalis, ez gaz es az anyja hibaja, aki be is ismerte. Anyosom azt mondta, hogy kellett volna ra bizni kiskoratol, csakhogy sok szulo turelmetlen es azert nem biz a gyerekere dolgokat, mert nem tudjak ugyanugy megcsinalni, mint a felnottek, meg kell nekik mutatni, es ez mind ido. Tehat ez a feleseged reszerol inkabb az, hogy nem akar az oktatassal pepecselni es felnott korban ez visszaut...meg lehet tanulni akkor is, csak sokkal jobb, ha termeszetesen jon mar akkor, nem? En mar 4-5 eves koromtol hajtogattam a ruhaimat es hasznos volt! Fozni is koran kezdtem es ma nagyon jo vagyok benne mindenki szerint. Akar fiu, akar lany, javara valna!
2010. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
bocsi én 34ff vagyok, a gyerek 14 éves és fiú, az anyja akivel élek 34.
2010. aug. 20. 17:25
 9/34 anonim ***** válasza:
64%

Akkor azert elvarhato lenne, hogy picit segitsen, legalabb a csokis papirt meg ilyeneket a kukaba kellene tenni...ilyenekbol lesznek, akik az uton eldobjak a szemetet. 14 evesen ilyen abszolut elvarhato. Eddig nem ezt latta, nem szokta meg, meg kell szoktatni vele, ami idobe fog telni.


Amugy ez a mondat mit jelent?

"Mosásnál, látja az ember, hogy az alsónadrágja rajta a kifordítot nadrágján stb. "


Ezt lehetetlen ertelmezni.

2010. aug. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

Hát érdekes az anya hozzáállása.

A mi kapcsolatunkba is én vittem egy gyereket, aki mostmár kiskamasz.

Amiket te mondasz, az nem is takarításba besegítés, hanem egy kis figyelmesség. Mindenféleképpen beszéld meg a pároddal. Mondd el neki, hogy a gyerek érdekében ilan apró dolgokat megtehet.

Az én fiam 13éves. Bizony annyit megkövetelek tőle, hogy a szobáját saját maga porszívózza fel és néha a polcokat is takarítsa le. Persze amikor nem látja úgyis megcsinálom utána, mert a munkájába bele lehet carni, de legalább csináljon vmit.

A szemetet ő viszi le, és 1-2 apróbb dolog az ő reszortja.

Persze azt nem érem, hogy a háztartást vezesse.

2010. aug. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!