Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 8 és 9 éves gyerekeiteket...

8 és 9 éves gyerekeiteket hogyan veszitek rá, hogy segítsen a házimunkában? Várom a hasznos tippeket!

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 00:23
 1/8 anonim válasza:
100%

Ha a gyerekedet nem kényezteted el, tehát nem próbálod bizonygatni,hogy te vagy a mindenható, de nem is szidod meg mindig,ha rosszul tesz valamit, vagy nem nézed le a képességeit, akkor alapvetően élvezi,hogy segíthet a "nagyoknak".

Egyébként próbáld meg elmondani neki azt,hogy ezzel most nagyon sokat segít, elég ügyes már ahhoz,hogy segítsen és a Mikulás/Jézuska is értékeli :)

2009. okt. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Ebben a korban a leglelkesebbek! :D

Én úgy tapasztaltam, hogy (legalábbis az én gyerekeim) nagyon szívesen segítenek mindenben kicsi koruk óta, még a szemetet is azonnal leviszik, bevásárlás, porszívózás, stb...


Sőt, valósággal kiváltságnak érzik, ha megkérem őket 1-1 házimunkára!


Bevallom, volt azért ebben 1 "döccenő", amikor elsős korukban az osztályfőnöknő tanácsára pénzzel kezdtük jutalmazni a piros pontokat, jó jegyeket...

Na, ez óriási baklövés volt, 1 hónap után éreztem, hogy kezd elszabadulni a pokol, mert kezdtek mindent "csak pénzért" megcsinálni! Már ott tartottunk, hogy a papírzsebkendőt is csak anyagi juttatás fejében akarták bevinni a szobába! 8-o


Elég nehéz volt leszoktatni őket erről, kb. 1 év után felejtették el, hogy pénzt is kaphatnának.


Immár 17 és 18 évesek, és nyugodtan mondhatom, nagyon lelkesek bármilyen házimunkáról van szó! :D


(Ami nagyon fontos : minden munkájukért nagy-nagy dicséretet kapnak gyakran elmondom, mennyire segítettek a munkájukkal. Ez nagyon fontos, mert ez ösztönzi őket!)

2009. okt. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindenben meggátoltak!Bármi áron is,vedd rá őket addig,amíg ilyen kicsik.Később már ördögi kör,magadnak se akarod bevallani,h életedben 2x volt seprű a kezdben,egy fazék vizet nem tudsz felforralni,azt se tudod mi fán terem a mosás 19 kib**** évesen,és nem is mered őket megpróbálni,mert mindigis éreztették veled,hogy erre te nem vagy képes,és el is hiszed (erről is,mint minden másról),segítséget nem mersz kérni,mert marhára kínos,következésképpen továbbra sem tudsz felforralni egy fazék vizet stb.Ebből a személyiségből,amit a szüleimtől "kaptam" egy kiút van:a halál.Ez végérvényesen rossz.Senki se tud ezen segíteni.Hiába mennék szakemberhez.Az egész személyiségem egy nagy rakás tudjátokmi...ÉN magam vagyok a nagy rakás tudjátokmi...
2009. okt. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Én mégis azt tanácsolom, még ha úgy látod is, hogy nem tudna segíteni szakember, azért csak el kéne menned egyhez, nem a halált várni.


Képzeld, engem is így neveltek, hidd el, van kiút, épp ezért nem szeretném a gyerekeimmel elhitetni, hogy nem képesek semmire, mert tudom, hogy ezzel mekkora kárt okoznék. Évekig voltam depressziós, de kimásztam belőle, segítséggel. Én bíztatlak, hogy keress segítséget!

2009. okt. 25. 02:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban már kicsit nehéz.Én már 2-3 éves korban "kértem" a segítségüket.A játékaikat mindig közösen rakodtuk el,később hozták a lapátot és így tovább.Soha nem kaptak pénzt vagy édességet a segítségért.Csak megdícsértem őket.Amikor már ekkorák voltak,mint a tieid,a szemétkidobása a kukába,a rendrakás természetes dolog volt számukra,nem kellett őket semmire megkérni,tehát dicséret sem járt érte.Ha viszont valami pluszt végeztek el,akkor soronkívül nézhettek videót,vagy elmentünk egy közös programra,megkaptak egy könyvet,amire régen vágytak stb.15 évesen a fiam és a lányom is tudott főzni néhány egyszerű ételt,tudtak takarítani,mosni stb.

Később a saját háztartásukban ez hasznukra vált.

2009. okt. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
3%
kitaposom a belét ha nem segít
2010. febr. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia! szerintem kedvességgel, dícsérettel, sok mindenre rábírhatod őket.de csak annyit amennyit ilyen korú gyermekektől el lehet várni.

sajnos az én egyermekkororm pokol volt.anyukám tisztaságmániás volt és velünk szemben is maximalista volt.ütött-vágott, ha valami nem úgy volt, ahogy ő szerette volna. igaz mindent megtanultam nagyon korán,de az akkor elszenvedett testi-lelki fájdalmakat nem gyógyítja semmi. a főzésen kívül utálok minden házimunkát,csak azért csinálom, mert muszáj.csak szeretettel lehet tanítani.

üdv

2010. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, akkor nem voltam egyedül a tisztaságmániás anyával ezek szerint... Engem ugyan testileg nem ütött, de lelkileg vágott tönkre. Semmit nem engedett soha, mert azt ő tudja csak jól. A mai napig nem hiszi, hogy képes vagyok takarítani, vagy bármire...

Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 22. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!