Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan takaritotok? Mivel...

Hogyan takaritotok? Mivel kezditek

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én ha a konyhával kezdem akkor: Elöször is elpakolok, letörlöm az asztalt, a gáztűzhelyet, és majd utána mosogatok.

A szobában is majdnem igy: De ott összapakolok, ha kell kiporszívozok, letörlöm a polcokat ha amennyiben porosak,

elrendezek szépen mindent és ennyi.

A többit nem mondom el, mert akkor holnapra se végeznék vele. Remélem nem lány vagy, aki feltette a kérdést, mert akkor ez nagyon de nagyon gáz ciki lenne!!!!!!!!!!!!!!:)

2011. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
függönykirázás, plédek rongyszőnyeg kirázása portörlés összepakolás porszívózás felmosás és finish a kádat megürdőt , wc t felmosás előtt tisztítom ki kb ennyi
2011. jún. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

portörlés, porszívózás, felmosás.

kilincsek, villanykapcsolók fertőtlenítése.

2011. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én teljesen random. Heti 1-2 alkalommal takarítok, körülnézek, és ami igényli a takarítást, azt megcsinálom :)
2011. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


1. A wc-t, mosdókagylót, kádat befújom vízkőoldóval/domestossal, állni hagyom, továbbmegyek


2. lehúzom az ágyneműket, huzatokat, terítőket, könnyű függönyöket (sötétítőt nem), és mindent bedobok a mosógépbe, elindítom


3. koszos fűszertartókat, sótartót, limlomos kerámia tálakat beteszek a mosógépbe (a tartalmukat kicsi zacskiba ömlesztem addig is, ami befér egy cipősdobozba)


4. letörlöm a port mindenhonnan, letakarítom a tv-t, szekrény tetejét


5. ha kell, a kanapét befújom kárpittisztító habbal, ezt csak frissítésként is szoktam csinálni, állni hagyom


6. letakarítom a párkányokat, ajókat, kereteket, ez általában sima domestosos víz


7. a konyhát (szekrény, pult, tűzhely, padló sarkak) befújom hideg zsíroldóval, állni hagyom.


8. a szobákban felhúzom a másik ágyneműt, kiporolok mindent, felporszívózok(kiporszívózom a lefújt kárpitot), felmosok, bezárom az ajtót.


9. átdörgölöm a már előkészített fürdőszobát, wc-t, felmosom a követ, pipa


10. átdörgölöm a konyhát, felseprek, felmosok, kiveszem a mosogatóból a cuccot, visszateszem a taralmukat


11. a könnyű függönyöket a mosógépből egyből felakasztom, így kirúgja magát, jó illat lesz.



illetve mindezek előtt könyörtelenül összeszedem a szemetet, lomot, ami nem kell. Ez heti egyszeri fél nap, de felmosni és porszívózni minden nap szoktam.


Ha nagyobb takarítást végzek, akkor ablakot is pucolok, és a szekrények belsejét is áttörlöm. Szerencsére a folyamatos karbantartás nagyban megkönnyíti ezt a hercehurcát.

2011. jún. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
első: nagyon nagyon gáz ciki? neked mibajod?
2011. jún. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

impulzusszerűen :D ha nagy kosz van, akkor bármit képes vagyok félretenni, csak hogy rend legyen.


először mindenhol rendet rakok, szennyest a mosógépbe, száraz ruhákat a helyére.

kacatokat is a polcra.

szemetet összeszedem, kidobom.

aztán porszi.

utána felmosás.

amíg szárad, addig az diszkréten dohányzom az erkélyen.

ha lejárt a mosás, akkor teregetek.


portörlés max sátoros ünnepek előtt jön szóba, legfeljebb a dohányzóasztalt törlöm át prontoval.


szeretem ha tisztaság van, de nem viszem túlzásba. a lényeg, h az összkép jó legyen.

2011. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A levetett ruhákat, ha nem találtak oda a szennyesbe :-) akkor belerakom, megpakolom a mosógépet, mosogatógépet. Összepakolok, mindent a helyére. Aztán portörlés, üvegasztal, tükrök, ilyesmik megtisztítása, majd porszívózás. Utána fürdőszoba, wc kitakarítása, végül felmosás mindenütt.
2011. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
06-13 20:50 mindezt fél nap alatt?
2011. jún. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
igen :))) leírva énis rácsodálkoztam. de gyors vagyok!
2011. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!