Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egy nap mikor takarítotok és...

Egy nap mikor takarítotok és mennyi időt? Egyszerre takarítotok össze mindent?

Figyelt kérdés
Valahogy nagyon nehezen veszem rá magam a takarításra :( És csak akkor takarítok amikor már jó nagy a rumli :( vagy még akkor sem...:S
2011. jún. 17. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Két hetente az egész lakásban portörlés porszívózás.Felsöprés minden nap az előszobát,konyhát,fölmosás 2-3 naponta.Ablakpucolás,csempe lemosás,függönymosás évi kb.háromszor.
2011. jún. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem szabad azt túlzásba vinni! :-)

Mondjuk pénteken délután célszerű, így nincs elrontva egy teljes napod. Szükség esetén le kell szedni a pókhálókat. Végig kell porszívózni az egész lakást, fürdőszobát vízkőmentesíteni, majd mindenhol felmosni. Igény és kedv szerint port törölni.

Ablakpucolás évi 1-2 alkalom.

2011. jún. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És naponta mennyit szántok a mosogatásra takarításra pakolgatásra meg amik szükségesek? Ezeket egyszerre csináljátok meg?
2011. jún. 17. 17:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Hozzám hetente kétszer jön a takarítónő, de azért minden nap felmosom a köves részeket és kitakarítom a fürdőszobákat. Ha pedig mindent azonnal elraksz,akkor soha nincs rumli. Annyi a trükk,hogy mindennek kell, hogy legyen helye
2011. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

és ez olyan 1 óra naponta

(mosogatni ott a gép. ha nem lenne biztos több lenne)

(harmadik voltam)

2011. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen. Szombat takarítás, mosás vasárnap vasalás. Konyhát minden este rendbe rakom és felmosom. A fürdőt reggelente mosom fel és kádat minden használat után kisikálom. Hétvégére leginkább a portörlés, porszívózás stb. marad.
2011. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mosogatni nem szoktam, csak ha valamit áztatni kell, mert odakapott. Azonnal pakolok be a mosogatógépbe és estére meg is telik edénnyel.Amíg nem volt mosogatógépem, mindig azonnal elmosogattam, evés vagy főzés után. Nem szeretem a rendetlenséget és vakarni se kell, mert nem szárad bele a kaja. A rend az egyszerű, csak azonnal visszateszem a helyére ami nem kell már. Mondjuk a melegebb hónapokba, ha jobban száll a por, akkor van, hogy hét közben is letörlök ez azt. Meg ha valami kiszóródik, kiömlik, eltörik egy pohár stb azt is azonnal kitakarítom. 3 havonta meg kimosom a függönyöket. Szeretem ha jó illatuk van.
2011. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincs mosogatógépem, én minden este elmosogatok. Én is trehány voltam, még mindig nem megy minden ahogy szeretném, de erre rászoktam, amolyan rutin lett.

szerintem kezdd ott hogy a ruhákat nem hányod szét, már olyan nagy nem is lesz a káosz. és akkor könnyebben állsz neki takarítani.

Porszívózni 3-4 szer szoktam hetente. Én a fürdővel nem tudok mit kezdeni. :S

amúgy max 1 óra naponta és akkor nem ég a pofám, ha váratlan vendég jön.

2011. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
félév végén mindent egyszerre, de akkor az két nap... mosogatni meg akkor, ha elfogy az összes evőeszköz meg tányér...
2011. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!