Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az miért van, hogy egyeseknél...

Az miért van, hogy egyeseknél patika tisztaság van, míg mások képtelenek rendet tartani?

Figyelt kérdés
Szerintetek min múlik?
2011. jún. 21. 16:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok...
2011. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
78%
Hozzáállás kérdése. Valaki csinálja, valaki nem. Az ember mindig azzal tud foglalkozni, amire hagy időt.
2011. jún. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Igény kérdése, de hozhatja otthonról is. Meg az évek múlásával is változik, anyumon látom. Igaz, időhiány miatt én is lejjebb adtam. A tisztaság és a rend meg két külön dolog. Nálunk én belehalnék ha hetente nem mosnék fel, suvickolnék le mindent, viszont a kupi nem zavar. A párom a rendetlenségtől kattan el, így legalább adott, hogy ki mit csinál.:)
2011. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
68%

Nálunk ez úgy működik, hogy anyu rend és tisztaságmániás, szereti másoknak mutogatni, hogy milyen tökéletes a házunk. Egy hétig ki van borulva, ha jön hozzánk valaki, és mondjuk a sarokban van egy porcica (amit rajta kívül senki sem vesz észre), hogy"úúúúristen, most mit gondolhat rólunk".

Persze a házat nekem kell kitakarítanom (hetente egy alkalommal az egész házat, ami 3 szint, és mindennap felporszívózás+felmosás), mert én csak tanulok és ráérek, ő meg dolgozik.

Azt lesz@rja, hogy az én szobám hogyan néz ki, így a saját szobámra nem marad energiám, az durvábban néz ki, mint egy legénylakás.

Szóval lehet, hogy akinél rendetlenség van, annak sincsen már energiája (mondjuk minden nap túlórázik) otthon takarítani.

Valaki csak szimplán lusta, vagy úgy nevelték. Szerintem több és összetettebb oka is lehet.

2011. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Vagy csak nem az rendet/tisztaságot tartja a legfontosabbnak...
2011. jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

huu, ezen én is pont ma gondolkodtam.

anyum volt a mostohatesóm lakásában, és mesélte, h olyan kupi és gané volt mint egy rosszabb putriban.

én anno éltem a csajjal 2 évig egy lakásban, szóval sejtem hogy nézett ki az, amit anyum látott.

szennyes ruha a lakás minden pontján, centis por és koszréteg, ezer éve a szoba közepén tanyázó lomok.

a konyháról ne is beszéljünk.


én azt vettem észre, hogy én anno belső kényszerből, igényből takarítottam és tartottam rendben a lakást, és teszem ezt a mai napig a saját lakásomban is.

ő pedig azért csinálta meg a házi munkát, hogy az apja ne cseszegesse és ne büntesse meg.


látszik a különbség.

mondjuk néha nálam is kupis a nappali vagy a konyha, de heti 2x minimum felporszívózok és felmosok. nem szeretem az igénytelenséget. a nagyim is nagyon tiszta, rendes asszony volt, talán tőle örököltem és lestem el a dolgok mikéntjét.

2011. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

fogalmam sincs..nálam a mondás érvényesül,miszerint a zseni átlát a káoszon,így engem iszonyatosan frusztrál ha élükre vannak állítva a dolgok,minden nagyság szerint sorba van rendezve stb..DE...tisztaságmániás vagyok...undorodom attól,ha valahol kosz van..felőlem lehet akármekkora rendetlenség,de a koszt nem tűröm...1 porszemet sem...a mosogatót és a kádat is mindig kimosom magam után,tökmindegy,hogy hány óra telt el az előző kimosástól..

20/L

2011. jún. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egyszerű: nem vagyunk egyformák. Van aki ilyen, van aki olyan.
2011. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Éppen ma akadtam ki, de teljesen.Szabin vagyok egész héten, de alig marad valami időm majd, amíg a házat végigtakarítom.7 szoba, 20-25nm-esek, nappali, konyha, fürdők, összesen 250 nm.18 ablak, ajtók, függönyök, stb.Elegem van, minden szabad időmet tönkre vágja.Hárman lakunk benne, mégis annyi munka van vele, mintha 13-an lennénk.Kosz nincsen, de mégis, azok a szobák is porosodnak, amiket nem használunk.Ez van sajnos.
2011. jún. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Anyukám szereti a rendet, de mostanában estig dolgozik, így nincs ideje mindig rendet tartani... én meg épp érettségiznek, ezért a szobámat vagy 3 hónapja nem takarítottam ki, pedig elött eminden héten letörölgettem, felmostam stb:D
2011. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!