Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A pasikat nem nevelik rá a...

A pasikat nem nevelik rá a takarításra kamaszkoruk kezdetén?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy 12-13 évesen már bevont anyukám a takarításba, sőt akkortól már én takarítottam saját szobámat. A pasiknál ez nincs? Fiú tesóm nincs, unokatesóm se, szal nem tudom, hogy ez fiúknál hogy megy. őket nem cseszteti az anyukájuk, hogy takarítsd ki a szobádat, vidd ki a szemetet, néha felmoshatnád a konyhát stb. Persze ez a csesztetés jó dolog valahol, mert így megtanuljunk szépen fokozatosan a házimunkát, csak csodálkozom egynémelyik fiú ismerősömön, hogy életében nem látott porszívót. Nem általánosítok csak ezt látom magam körül. Pl egy haveroméknál voltam, egyetemisták, 3 fiú egy albérletben és éppen takarítani próbáltak, mikor megérkeztem, de a porzsákcserénél elakadtak. Megkérdeztem tőlük, hogy eddig hogy csinálták? Mire a válasz az volt, hogy az egyikük barátnője mindig kiganézott utánuk és nekik ezt sose kellett, de most szakítottak és kénytelenek ők. én csak néztem, hogy mi van???
2011. júl. 1. 13:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

" A nőket nem nevelik rá hogyan kell lecserélni az olajat, légszűrőt, olajszűrőt az autón, vagy életszerűbbet mondok, hogy ellenőrizzék a kiegyenlítőtartályban az ablakmosó folyadék, hűtővíz szintjét, az olajszintet (hogy ne b*szódjon szét a motor), illetve hogy ne égessék szét a kuplungot a sok csúsztatással?

Bocs, de ilyen soviniszta, általánosító kérdésre csak ilyen soviniszta, általánosító választ tudok írni.

"

Azért nem ugyanaz, mert autója nem mindenkinek van, de mindenki lakik valahol, ahol takarítani, mosni kel maga után. Soviniszta nem akartam lenni, azért is írtam, hogy én ezt láttam, nem mondom hogy minden pasi ilyen, remélem is hogy nem, de én ezzel találkoztam eddig.

2011. júl. 1. 17:56
 12/14 anonim ***** válasza:
a takarítás női munka... hápi hápi én úgy gondolom akinek épp van rá ideje az csinálja meg és késsz amit a másik megcsinál arra vigyázni kell én 16 éves fiú vagyok ha van rá időm megcsinálom hisz nem várom el a szüleimtől hogy dolgozzanak meg még ezt is ők csinálják van egy lány tesóm is amikor ráér ő is megcsinálja és akármijen hihetetlen még a mosógéphez is értek mert azt sem várom el hogy az én ruháimat anyám mossa de ha megkér szétválogatom az övékét is és azt is beteszem egy programra nálunk úgy van hogy kétszintes a ház és a felső szint az enyém és a tesómé itt van külön fürdő wc konyha telljes felszereltséggel . fürdő mosógéppel meg lentis van mosógép és ha van időm látom akkor a lenti szintet is kitakarítom hogy ne anyumnak kelljen de hát a korombeliek többsége lusta arra is hogy a csetresét a mosogatógépbe tegye .....
2011. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én sem akartam soviniszta lenni de én meg szintén csak ezzel találkoztam eddig, persze csak amelyik hölgy ismerősnek volt autója.
2011. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

hát az én pasim elég kis mimóza, tényleg nem tud semmiről semmit, túl jó anyukája volt, ezért nem is tudok rá haragudni. viszont ha megkérem valamire, és megmutatom, hogy mit hogy, akkor bénácska, de _mindig_ segít.


az én szüleim meg hihetetlenül trehányak voltak (értsd: minden kaja kidobva fedetlenül éjjel nappal a tűzhelyre, aki akart éjszaka belemászott zabálni, nem volt szennyestartó, minden a fürdőszoba sarkába zuhant halomba, az ágyneműket 2 havonta cserélte, a felső emelet a miénk volt, senkit nem érdekelt mekkora posványság van, minden létező trehányságot megengedtek nekünk, és mivel mindig mindenki cipőben mászkált, fekete volt a talpunk. teszemazt, nem voltunk szegények, menő munkahely mindkét szülőnél, és ez a b*sszunk bele mindenbe mi vagyunk az élet királyai tipusok), szóval ezért én az éles ellentéte lettem a gyerekkoromnak. mániákus rend és tisztaságmániás lettem 18 évesen. most 20 vagyok, épp most sikáltam ki a konyhát. iszonyatjó érzés :) ezt csak azért meséltem el, mert nem minden nevelés kérdése. egy idő után az ember maga dönt, hogy mit akar örökölni a szüleitől.

2011. júl. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!