Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Akiknél mindig minden tipptopp...

Akiknél mindig minden tipptopp szokott lenni: hogy néz ki egy napotok?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy egy "átlagos" családnál hogy néz ki a napirend, mennyi időbe telik, hogy minden rendben legyen. Főleg kertes házzal, udvarral, és gyerekkel rendelkező dolgozó nők véleménye érdekelne, de bárki írhat, hogy neki egy nap kb. mennyi időbe telik, mire rendet tesz, elmosogat, kitakarít, hétvégén és hétköznap, mit milyen időközönként kell ismételnie, hogy ha bármikor bárki betoppan, úgy nézzen ki a lakás, ahogy kell.

Tehát nem feltétlen úgy, mint egy lakberendezési magazinban.

A kíváncsiságon kívül azért kérdem, mert szeretném összehasonlítani, hogy nálunk ez mennyi idő, és én nem tudom jól beosztani az időmet, vagy tényleg több erőfeszítésbe kerül a rend.


2011. okt. 1. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha mindig folyamatosan van rendbe tartva a lakas, folyamatosan takaritasz, akkor nem kell a hetvegedet a lakasra szentelni. En igy csinalom.
2011. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt ketten éltünk a párommal, azelőtt mindig takarítva volt naponta, de két naponta minimum! Rend volt az egész lakásban, nem volt szanaszét minden, be volt ágyazva ébredés után egyből, stb..


Mióta gyerekünk van ... őszintén??? Baromira nem érdekel, hetente 2× porszívózom, 3 naponta takarítom a fürdőt, konyhát, szobákat hetente.


Viszont (!!), ha jönnek hozzánk, akkor 20 perc alatt kész vagyok mindennel és ragyog a lakás.

2011. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát biztos meg lehet csinálni, de én nem mindig tudom. 130 nm-es ház van, kerttel. Reggel 7-kor elmegyünk itthonról és 6-nál hamarabb soha nem érünk haza. Ja és még néha ugye főzni is kell néha. Szóval én,ha akarok sem tudok minden nap csinálni valamit.
2011. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

reggel 6:00 - ébresztő

utána azonnal takarítás

este 20:00 - vége a takarításnak

azonnal lefeküdni, hogy másnap újult erővel kezdhessük elölről


Szerencsére nálunk sosem "tipptopp" a lakás.

2011. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk rend van, és szeretjük is, hogy bármikor betoppanhatnak a barátaink. A titok abban áll, hogy mindent a helyére kell pakolni. Ha bármi elől marad, abból lesz a kupi. Az iratokat le kell fűzni, a levetett ruhát a szennyestartóba kell tenni, az edényeket is mind a helyére kell pakolni. Takarítani hetente egyszer szoktunk, munkamegosztással. Mindenkinek van állandó feladata, a fiam porszívózik, a férjem ha jó kedve van, felmos, a fürdőszoba, a konyha, az ablaktisztítás az én feladatom. A portörlést is megosztjuk, így gyorsabban végzünk.
2011. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én az általad vázolt dolgot (munka, gyerek, udvar, rend) elképzelhetetlennek tartom. Amíg nem dolgoztam, napi 3-4 óra munkával tudtam rendben tartani egy kétszobás lakást. Nem azért, mert béna vagyok, hanem mert minden nap főztem, letörölgettem mindent, kétnaponta váltásban mosás-vasalás, porszívózás, felmosás, magam és a párom után rendrakás, virágok rendezése, bevásárlás, stb.

Most már nincs erre időm, így az a trükk, hogy a nappali tipp-topp, azt rendben tartani nem túl bonyolult, így ha jön valaki, azt látja, a többi szobába meg nem megy be és kész :D

2011. okt. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pont megfelelek a leírtaknak. Kertes házban lakunk, két gyerekem van és dolgozom. A mosogatni valót folyamatosan pakolom be a mosogatógépbe, tehát azzal nincs munka. A kádat, mosdókat minden nap kitakarítom, miután este mindenki megfürdött. Az. kb. 10 perc. Mivel minden nap főzök, amíg rotyog a vacsi összepakolom a gyerekek játékait. Kb. újabb 10 perc. Vacsi után letörölgetem a pultot és lepucolom a tűzhelyet. Max 5 perc. A porszívózással összedolgozunk a férjemmel, mert egyikünk a gyerekeket fürdeti a másik porszívóz. Így kb. naponta 2 helyiség fel van porszívózva. A gyerekek mindent széthordanak a padlón ami létezik, szóval muszáj. A mosást reggelente szoktam elintézni, amíg csinálom a reggelit, készítem össze a gyereket le is jár a gép. Indulás előtt gyorsan kiteregetek. Port törölni, vasalni és felmosni hétvégén szoktam amíg a gyerekeket lekötik a reggeli rajzfilmek. A portörlés kb. 3/4 óra, a vasalás ált. 2 óra, a felmosás meg fél óra alatt megvan. Ablakpucolás már csak segítséggel megy, mert az időigényes és akkor vagy a férjem vagy anyukám foglalkozik a gyerekekkel amíg nem végzek. Meg ha valahol meglátok valami foltot törlöm azonnal. Csak egy mozdulat és kész. Nem szabad leállni. Nem mondom hogy nem fárasztó, de muszáj, mert nem szeretném, hogy káosz legyen a házban. : )
2011. okt. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Reggel viszem a gyereket oviba,akkor szalad a ház,hazajövök a kicsivel,gyorsan elmosogatok,kiporszívózok-minden nap-hetente 1x felmosok,elpakolom az elöl maradt ruhákat,szennyest a szennyes tartóba(ha este nem került bele),játékokat elpakolom,indítok egy mosást.Menet közben meg elpakolok magam után.1-2 tányér,1-2 pohár,nem vészes,így nem gyűlik fel a kupi.Nem bírom a rendetlenséget meg a koszt.
2011. okt. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!