Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vettem egy használt mosogatógé...

Vettem egy használt mosogatógépet, de nem tudom eldönteni, hogy nem jó, vagy én csinálom rosszul?

Figyelt kérdés
Nem rakok bele nagyon szennyezett edényeket,de mégsem lesznek tiszták,pedig 90-120 percig mossa őket.Meg meg sem szárogatja őket,1 nap eltelte után is csupa víz mind.Ennyire használhatatlanok ezek a gépek,vagy csak az enyém?
2011. nov. 12. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól pakolsz bele? Elvileg a mosogatás végén szinte száraznak kell lenni az edényeknek.

Nézd meg a szűrőjét és egyéb részeit, ahol megülhet a kosz, koszos gépből ugyanis nem fogsz tiszta edényeket kivenni. Milyen mosogatószert használsz? Az is lehet a ludas.

2011. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Főmosás közben (kb a felénél) nyisd ki a gépet és nézd meg, hogy melegek-e a benne lévő edények. Elméletileg 60-70 fokon mos és az már égeti a kezet. Ha hideg akkor nem megy a fűtőszál benne, és máris megvan a hiba miért nem tisztít és szárít!

Nekem 40 perc alatt tisztára mossa a teli rakott gépet. Tablettát használok, előmosás nélkül.

2011. nov. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden fúvóka működik? Kiszerelve minden kart + szűrőket tisztítsd meg alaposan. Ellenőrizni kellene, hogy a vízkeménység beállítás (sós regenerálás) helyes-e, és az öblítőt jól adagolja-e a készülék. A túl sok öblítő is okozhat fátyolosodást.

Nekem egy öreg Bosch van, az pittyog, ha készen van és ki kell nyitni az ajtót, hogy a forró edények csontszárazra száradjanak. Ha ezt nem teszem meg amikor lejár (mert éjszaka nem ébredek fel rá), akkor reggel még nyirkosak és nem teljesen szárazak a benne lévő dolgok...

2011. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!