Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ajánlanátok nekem mosószert?...

Ajánlanátok nekem mosószert? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Elősorban anyukák válaszát várnám. Van egy lassan 2 éves kisfiam. :) Valami hihetetlen mennyiségű szennyes gyűlik össze pár nap alatt. :)) Már nem győzöm a mosószert, és az öblítőt venni. Tomit használunk, többnyire Lenorral, vagy Coccolinoval.


Hogyan tudnék egy kicsit spórolni a mosószereken? Nagyon gagyit sem akarok venni, mert az több kár mint haszon.


Múltkor, anyukám vett 100ft-os boltba Lenor öblítőt.. és csupa kék folt lett tőle az összes ruha...és 60fokos mosáson sem tűntek el még sajna..:((


Tippek?


2012. jan. 31. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyit használsz belőle? Nem lehet, hogy kevesebb mosószer is elég volna?

Nekünk egyébként az ariel vált be, két okból:

Egyrészt nem kell hozzá öblítő, mivel tökéletesen feloldódik, tökéletesen ki lehet öblíteni, és nincs rossz illata.

Másrészt pedig mert annyira kevés elég belőle, hogy anyagilag ez éri meg a legjobban. Porból 75 ml-t használok egy teljes dobnyi ruhához, gélből 35 ml-t, és elég. Egy mosásba kb. 30 Ft-nyi mosószer megy így bele, nemrég kiszámoltam. Igaz, úgy hogy amikor akció van, akkor tankolok! :)

2012. jan. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ALDIban kapható Tandil az egyik legjobb minöségü mosószer, nekem ikreknél sem volt gond a mosás,szépen mos, majdnem minde foltot kivesz és sokkal olcsaóbb, mint az Ariel vagy a Persil.

Öblitöt nem használok, mert egyrészt tönkreteszi a ruhákat (a szálakra lerakódis és ezzel csökkenti a negvszivóképességet, olyan lesz minden anyag, mintha müszál lenne), másrészt erösen allergén, harmadszor a mosógép is hamarébb tönkremegy töle. Helyette ecetet használok (1 ek ecetsav az öblitö helyére), az a vizet lágyitja, a ruhák puhák lesznek töle, az ecet a legerösebb szagtalanitószer, ersen fertötlenit és a mosógépet is mészteleniti.

2012. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom ajánlani,amit a 2/". Évek óta így mosok. Az öblítők nem csak a ruhákon képeznek bevonatot,dugítják el a gép tartályát,de a babád is allergiás lehet rá.

Az ecet nem káros,a ruhák sem lesznek ecetszagúak.

2012. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lidl mosópor.

Fehérekhez:

[link]

vagy:

[link]


Színesekhez:

[link]


Mindegyik nagyon szépen mos, kevés kell belőlük, mert koncentrátumok.

2012. jan. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokat tudsz spórolni a mosóporon,ha egy evőkanál mosószódát teszel a mosóporhoz.Kb. 700 ft-ért lehet venni két kiló direkt babaruhákhoz való mosószódát,ez sokáig elég,és így csak fél adag mosópor kell a ruhákhoz.Erősen zsírtalanít és fehérít a mosószóda,és takarításhoz,felmosáshoz,mosogatáshoz is nagyszerű!Színes ruhákhoz is használható.Ecetet én nem szeretek használni,mert ha nincs öblítő én is és a gyerekeim is viszketnek,ezen kívül én érzem az ecetszagot is,bármilyen adagolásnál is.Így öblítőt szinte mindig sensitivet használok.Szintén 2 éves ikrek anyukája,aki napi kétszer mos:)
2012. febr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!