Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sárga pöttyök lettek mosás...

Sárga pöttyök lettek mosás után a különböző ruhákon, textíliákon, mi okozhatja ezt és mivel lehetne a pöttyöket eltávolítani?

Figyelt kérdés
A sárga pöttyök 2-3 mm átmérőjűek és azóta is megmaradtak, többszöri mosás után is!

2012. szept. 10. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Közvetlenül mosás után vetted észre vagy teregetés után?

Ha az utóbbi akkor lehet, hogy a száradó ruhát a méhek csinálták össze, az is okoz ilyet és mivel enyhén viaszos nehezen jön ki. Ha nem akkor sajnos nincs tippem.

2012. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy írtál! Már sok alkalommal, amikor a mosógépből a mosott ruhát kivettem, akkor vettem észre a sárga pöttyöket. Biztos, hogy nem méhek szokták csinálni, azért, mert télen is szaporodtak a pöttyök.
2012. szept. 10. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
mivel mosol és öblítesz?
2012. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Az utóbbi években sokféle terméket kipróbáltam mosáshoz és öblítéshez. Mosáshoz: Ariel, Tide, mosószóda, fehérítéshez: nátrium-perkarbonát, öblítéshez: öblítő, ecet, illóolaj (nem mindet egyszerre ;-)).

Évekkel ezelőtt arra gondoltam, hogy valószínűleg az öblítő rakódott le a mosógépben és az néha feloldódik, olyankor megfogja a ruhákat. De már nem hiszem, hogy ez lehet a probléma forrása. Talán a mosópor rakódott le a mosógépben?

Láttam sok helyen az interneten, hogy mások is feltették azt a kérdést, hogy mi okozza a sárga pöttyöket, de azokra a kérdésekre nem érkezett meg az igazi válasz, csak tippek.


Nem régen csináltam egy ecetes átmosást a mosógépben, most újra megcsinálom. Éjszakára "beáztattam", azaz a mosógép dobjába öntöttem 1 liter 20%-os ecetet + 2 liter vizet, most indítottam el a mosást 90 fokon. Remélem, hogy ez a mosógépátmosás sikeres lesz és teljesen kitakarítja a gépet. A rekeszeket külön kell alaposan megtisztítani.


Erősen gyanakszom arra, hogy a mosópor maradványai okozhatták a sárga pöttyöket, de ebben nem vagyok teljesen biztos. Volt egy hosszú időszak, amikor csak mosószódát és nátrium-perkarbonátot használtam mosáshoz, de sajnos akkor nem figyeltem, hogy pöttyös volt-e a mosott ruha.


Újra visszatérek a mosószóda használatához és figyelni fogom, hogy mi lesz az eredmény.

Amennyiben az ecetes átmosás és a mosószódára áttérés nem lesz elegendő ahhoz, hogy mostantól ne szaporodjanak a sárga pöttyök a mosott ruhán, akkor fogalmam sincs, hogy mit lehetne tenni!


Szerinted a mosópor a pöttyök okozója? Ha igen, akkor vajon mennyi idő alatt tisztul meg a mosógép belseje a mosószermaradványoktól?


Bármilyen ötletet szívesen fogadok!


Szia!

2012. szept. 11. 03:59
 5/7 anonim ***** válasza:

mosódió tud lerakódni és halvány barnás elszíneződést okozhat, de lehet, hogy az illóolaj is ha keveredik olajos ragacsos valami lehet az egyéb lerakódásokkal keveredve.

40-50dkg trisóval 90 fokon mosd át a gépet, ez fellazítja a lerakódást és jól kiviszi. ha szagosodnának a ruhák, mert a lerakódás bomlik, akkor 3-4dl hypo alacsony hőfokon és kiöl minden gombát stb.

2012. szept. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi az ötleteket. Mosódiót még sohasem használtam, így az nem lehet a ludas. Nem tudom, hogy mi az a trisó, majd utánaolvasok! Még egyszer köszi a tanácsot!
2012. szept. 11. 18:29
 7/7 anonim ***** válasza:
mosószerek közt találsz a boltokban, jó zsíroldó és vízlágyító is. újabban fehér flakonban van (hasonlóban mint a hagyományos vízkőoldó)
2012. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!