Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecet fürdőszobába?

Ecet fürdőszobába?

Figyelt kérdés
Annyian írjátok, hogy az ecettel varázsoljátok újjá a fürőt. Mégis hogy bírjátok azt a tömény ecet szagot? (az én torkomat-szememet irritálja) Esetleg fel kell vízzel higítani, hány %-os ecetet használsz?
2012. nov. 3. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

higítani nem kell,mert csak úgy visz rendesen ,ha tömény,

a végén viszont bő vízzel leöblíted, azt jónapot

2012. nov. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A végén leöblíted utána szellőztess egy fél órát.
2012. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Egyszer egy takarítónőm ecettel tisztította meg a földszinti zuhanyzót. Még napokkal később is hányingerem volt attól az "öreg ház" ecetszagtól, hiába szellőztettem


Én csak első öblítéshez használom az ecetet meg savanyúsághoz.

2012. nov. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én spriccelős flakonba szoktam tölteni ecetet, teszek bele valami jobb illóolajat (citrom vagy ilyesmi). Régebben tettem bele citromlevet is, de akkor ablaktisztításra nem lett jó, mert maszatos maradt az üveg és a tükör. Egyébként súrolásnál szódabikarbónával használom, az szerintem elveszi a szagokat. Lefolyótisztításnál is szódabikarbóna+ecet duót használok, fél napig hagyom utána forró vízzel leöntöm.Nem szokott ecetszag maradni utánuk.

Mondjuk engem nem irritál az ecetszag és szerintem hamar el is illan. Vagy csak én nem érzem?

Öblítőként is használom felhigítva vele az öblítőt, de nem szoktam érezni a megszáradt ruhákon. Általában 10%-ost használok, vízkőtelenítésre vagy a mosógép átmosására szoktam 20%-ost.

2012. nov. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Tartósítom a tüdőm - szoktam mondogatni, mikor fulladozok az ecetszagban, de mivel sűrűn vízkőtlenítek (kemény a víz), gyorsan megvan, így nem kell sokáig szipákolnom azt a szagot. Utána hamar kiszellőzik, és a fürdőmnek abszolút nincsen fürdőszobaszaga sem. Tiszta és friss illatú.
2012. nov. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!