Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Varrógéppel az ujjamba varrni...

Varrógéppel az ujjamba varrni - hogyan lehet kivédeni? Milyen gyakran fordul elō ilyesmi a hobby varrónōknél?

Figyelt kérdés
Még sosem használtam varrógépet, most készülök venni egy kis, kezdōknek való gépet. Több fórumon olvastam, hogy egyesek belevarrtak az ujjukba. Ezt hogyan lehet kivédeni, ha a gépen nincs speciális ujjvédō? Elég béna vagyok, mindig elvágom a kezem, megégetem magam stb., ezért már elōre félek, mi lesz a géppel.
2012. nov. 14. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Ilyet még nem hallottam, el sem tudom képzelni, hogyan lehetséges, Ugyanis a varrógép talpa alá nem fér be az ujjad. De ha mégis olyan gépet veszel, aminek a talpa alá befér, akkor az ujjadat tartsd legalább 1 cm-re a talp előtt és ne menjen az ujjad is előre az anyaggal együtt.
2012. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a tippet, akkor ezek szerint nem mindennapi dolog. Megnyugodtam kicsit. :)
2012. nov. 14. 16:59
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Elmégy a szaküzletbe, ahol a varrócérnákat, centiket stb. árulják. Keresd a "gyűszű"-t. Ez egy fémből készült kis ujjvédő, olyan alakja van, mint egy szemetes kosárnak. Ráhúzod az ujjad hegyére és védve van.


Olyankor is hasznos, ha kézzel kellene varrnod valami igen vastag anyagot, mert segítségével a varrótűt könnyű átnyomni a vastag anyagon.

2012. nov. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

14 évesen fiú létemre én szűkítettem le anyám varrógépén az összes haverom farmerjét, de nem emlékszem rá, hogy egyszer is belevarrtam volna az ujjanba!

:)

2012. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is! Ok, a gyūszūt ismerem, szerzek egyet.
2012. nov. 14. 21:13
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Gyűszűvel nehéz lesz géppel varrnod, majd rájössz.

A titok nyitja, hogy lassan szabad csak a varrógép pedálját nyomnod, akkor nem fog megugrani a sebesség és nem rántja a kezed az anyaggal együtt a tű alá - közelébe.

Én 16 éves koromban kezdtem géppel hobbi varrni, most 42 vagyok, de még soha nem varrtam az ujjamra. Volt pár necces eset, de sérülés soha nem történt.

Én inkább attól félek inkább, hogy ha törik a tű, akkor pont a szemembe pattan a letört darab. Persze még mindig másfelé ment, és lassan egyre többet kell a szemüveget is használnom varrás közben, így ez sem fog bajt okozni.

2012. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó vagyok.

Még annyit, hogy ez is olyan mint a vezetés. Rutint kell szerezni, sokat gyakorolni, mert nem megy egyik pillanatról a másikra. Meg kell szoknod a varrógépet, és akkor nem lesz baj.

Nemrég elővettem a férjem "hozományát",, ő is hozott egy varrógépet a háztartásba. Valamit azzal akartam megvarrni, mert azon más funkciók vannak mint az enyémen, és egy fél óra szerencsétlenkedés után eltettem. Komolyan, én is attól féltem, hogy a végén még az ujjamat is odavarrom, annyira nem éreztem a gépet. Egyáltalán nem állt rá a kezem, csak bénáztam, pedig van már jó pár év gyakorlat mögöttem.

2012. nov. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%

Én ajánlottam a gyűszűt!

A kérdező azt kérdezte, hogyan lehet kivédeni?

Válasz: gyűszűvel!

És akkor most miért is kellett lepontozni ??????


Az egy más dolog, hogy én sem használom, pedig édesanyám mint varrónő ezerszer a fejemre koppintott miatta. :)))

2012. nov. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

A 6-os és 7-es vagyok.

Kedves utolsó! Még véletlenül se gondold, hogy én pontoztalak le, senkit nem pontoztam!

2012. nov. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves "Lepontozottak"! Legyetek erősek, nem azok pontoznak le, akik tudják miről van szó, hanem azok, akik még sosem láttak varrógépet. Írigyek, mert vagyunk egy néhányan, akik tudunk varrni.
2012. nov. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!