Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógépes kérdés! Felvilág...

Mosogatógépes kérdés! Felvilágosítanátok?

Figyelt kérdés

Elköltöztünk, örököltünk egy beépített Whirlpool 6.érzék mosogatógépet (ADG6966). Természetesen a használati utasítás már nincs meg. A neten semmit nem találtam róla (még a típust sem) csak egy szervízkönyvet szerelőknek(azt is angolul meg oroszul), ami inkább atomi szinten részletezi a felépítést, de a használatról nem igen ír. Szerintem akkor építhették be amikor épült a ház (2004). A kérdéseim:

-ha van itt valaki, akinek ugyanez, vagy hasonló típusú/korú gépe van, meg tudná mondani kb.mennyi a vízfogyasztása?

-és az örök kérdés: SÓ...nem tudom mikor töltötték fel, a jelzés még nem világít. Ez azt jelenti, hogy még nem kell bele tölteni?(elméletileg a 6.érzékek ezt is nézi autómatikusan) + nálunk nem kemény a víz+finish quantumoz használunk, amiben van só is. Gyönyörűen mosogat cseppmentesen szárít(így, hogy még plusz sót nem tettem bele). Egyáltalán a só a karbantartás (alkatrészek vízkövesedése ellen) kell, vagy, hogy folt nélkül mosogasson (vagy ha lágy a víz, akkor nem is kell tartani attól, hogy pöttyös lesz a pohár?)Minden ismerősöm feltölti kb.3 havonta, de nekik nem Whirlpooljuk van, így nem tudom, azok jeleznék-e, ha szükség van rá. És a neten azt írják(meg a són is az van),hogy lágy víznél nem kell a só.

-és a másik örök kérdés: ÖBLÍTÖ...mivel elméletileg a tabletta tartalmazza, én nem töltöttem fel, a gép persze világít. Ez nem gond (hosszú távon)? Vagy töltsem fel? De hova kell önteni? Az ok, hogy az öblítő helyére, de hogyan? Zárva kell lennie a tárolónak?, így van két nyílás egy kisebb és egy nagyobb,ha kinyotom akkor is, meg egy számozott kör alakú mélyedés, amin van max.jelzés, de ebbe a mélyedésbe nem öntehetem bele, vagy igen?

Bocsi, hogy hosszúra sikerült, és sok a kérdés még kezdő vagyok, de már most most nagyon szeretem a gépet, ezért próbálnám úgy csinálni, hogy minél tovább bírja!

Mindenkinek köszönöm aki elolvassa és válaszol!


2013. jan. 8. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


de egyébként felmész a whirpool honlapra [link] ott támogatás, használati útmutatók, keresés, Search by Commercial code, itt beírod, de betűk és a számok között szóköz, vársz picit, amíg feldobja a lehetőségeket (nem klikkelsz sehova), onnan kiválasztod és örülsz.

2013. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon, nagyon köszönöm! A Whirlpool oldalán már én is próbáltam, ott nem talált ilyen készüléket, ezért is voltam elkeseredve, de az első link telitalálat!:)
2013. jan. 8. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!