Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A teatűzhelyek sütőjét hogy...

A teatűzhelyek sütőjét hogy lehetne kellőképpen felmelegíteni? Hiába sütésre van véve,1 óra tüzelés után még mindig állja a kezem, ha a sütőrész oldalához érek. Utána meguntam ha egy óra alatt nem melegedett fel, mennyi idő kéne neki?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 23:41
 1/5 Zsolt75 ***** válasza:
Gondolom erről a klasszikus Salgó tűzhelyről írtál... Szét kellene szedni és megnézni mi lehet a baj, mert amit leírsz az elviekben lehetetlen. Ki kellene takarítani a belsejét és ha esetleg valahol kiégett a lemez azt javítani vagy újat tenni helyette.
2013. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a sütés váltókar nem működik megfelelően
2013. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az a kar jó, már szétszedtem és működik. Gondolom a sparhelttel azonosan működik. A tűztér van kicsit széthullva, esetleg az is lehet? a samatot kéne kiszedni és újra rakni. de ezt majd meg is cinálom, csa nincs agyag, amibe rakhatnám, ilyenkor meg nem tudok kimenni a szíkre se a kubikgödörhöz. majd csak ha enged egy kicsit az idő. Addig nem szedem szét, néha jó begyújtani, csinál egy 5-10 fokot, minusz 5 helyett. Amúgy nem lakunk ott, csak ha néha átmegyek akkor ha tovább vagyok ott begyújtok. Meg nem is akarok sütni benne, csak érdekesnek tanálom hogy ennyire nem jó.
2013. jan. 26. 13:52
 4/5 Zsolt75 ***** válasza:
Nagyobb festékboltokban lehet venni kályhás agyagot, ill ez egy por keverék ami az agyagot helyettesíti. Akik kályhákkal, kemencékkel foglalkoznak ma már ilyen anyaggal tapasztják össze a kemencéket. Kapható kis kiszerelésbe, esetleg próbáld meg ilyennek megjavítani.
2013. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi az ötletet, de én nem költök olyanokra, jó nekem az agyag, meg építek egy kemencét majd a tavaszon, ha nem lesz meg egy ház, amibe van, de ha meglesz azt is ki kell tapasztani, mert vagy 40 éve nem volt begyújtva.
2013. jan. 26. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!