Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Baj, ha egy 7 kg töltetű...

Baj, ha egy 7 kg töltetű mosógép nincs teljesen kihasználva?

Figyelt kérdés
Eddig 5 kilós volt, és néha jó lett volna, ha nagyobb, de csak ritkán. Azért nem tudom, hogy jó választás lenne-e a 7 kg-os, mert egyszer a mosógépszerelő azt mondta, hogy nem tesz jót a gépnek, ha gyakran megy úgy, hogy nincs teljesen megtöltve. Mi a véleményetek erről?
2014. febr. 18. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez csak számodra gazdaságtalan .
2014. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom. De a mosógépnek nem tesz rosszat? Ha van rajta fél adagos mosás, akkor is gazdaságtalan?
2014. febr. 18. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem baj. Sőt, hatékonyabb a mosás, mert a ruhák jobban egymásra csapódnak, és így jobban tisztulnak. Sokan azt hiszik, hogy tele kell tömni a dobot, de akkor a ruhák csak pörögnek a vízben, nem mosódnak igazán.

Ha tudod, akkor állítsd félprogramra, kevesebb vízzel is lehet hatékonyan mosni.

2014. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a modern gépek súlyautomatikásak. ha nem teszel bele, csak pl. 5 kg ruhát, akkor az annak megfelelő mennyiségű vízzel fogja kimosni.

nekem is 7kg-os a gépem, nagyon ritkán tömöm meg, de jobb is lazábban, mert hatékonyabban mos.

van rajta 30 perces program is, ha kevés, viszonylag tiszta ruhát mosok, akkor az is bőven elég.

2014. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem egy szerelő mondta a következőket.

1. maximum 3/4-ig töltsük a gépet, mert a dob felfüggesztését nagyon terheli, a felültöltősekét kevésbé, mert azok két oldalt vannak felfüggesztve, az előltöltősekét jobban, mert azok csak hátul.

Ekkora töltöttség mellett elég a fél töltésnek megfelelő vízmennyiség is, ezzel is kíméljük a gépet.

2. centrifugánál a maximális sebességtől két állással lejjebb centrifugáljunk, de maximum 800-as fordulaton, mert szintén nagyon igénybe veszi a csapágyat.


Én ezeket megfogadtam évekkel ezelőtt, amikor csapágyat kellett cserélni a nem egészen 3 éves gépben, nem tudom, hogy az alkatrész minősége volt jobb, vagy igazat mondott, de nekem bevált.

2014. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2014. febr. 21. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!