Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Spórolás a háztartásban! Te...

Spórolás a háztartásban! Te hogy csinálod?

Figyelt kérdés

Szeretnék itt összegyűjteni pár olyan ötletet, tippet, ami segítségével más is spórolhat, akár a pénzen, akár a vízen, a tisztítószeren, mosogatószeren, vagy csak a saját energiáján. Ti mikre figyeltek oda?


Én pl amíg flakonos mosogatószert használtam,nagyon sűrűn kellett venni, pár nap alatt elfogyott. Mivel úgy nyomtam a szivacsra. Most beszereztem egy kis nyomós tetejű flakont ( folyékony szappan volt benne ) és azt töltöm mindig fel mosogatószerrel. Kevesebb fogy, hiszen, csak nyomok egy adagot, és így egy "zacskó" mosogatószer ( pur ) 250 ft . Nektek van valami hasonló ötletetek, ami bevált?



2014. febr. 27. 20:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
71%

Valószínűleg villany bojlere van.

"A hűtő új, "A++" kategóriás (ez viszi el a fogyasztás ötödét, a másik ötödét a boiler, illetve a sütő"

Sok helyen nincs vezetékes gáz.


A spóroláshoz annyit tennék hozzá, hogy télen az okos szellőztetéssel sokat lehet a fűtésen megtakarítani, ha nem résnyire nyitogatjuk az ablakot, hanem emberesen kiszellőztetünk, aztán becsukjuk. Nálunk a nappali keleti, a háló nyugati tájolású, ha nincs besötételve, télen a besütő nap sokat rásegít a fűtésre.

Ha nem vagyunk otthon, értelem szerűen lekapcsoljuk a fűtést. Külföldön élek és itt ritkán vannak kemény minuszok, úgyhogy szinte csak a nappaliban megy a radiátor.

Számottevő pénzt lehet spórolni a szolgáltatók kiválasztásával, akár villany, akár szemétszállítás, akár mobil vagy internet. (Nem vagyok naprakész a magyar opciókkal)

A fent említett pumpás adagolós mosogatószeren túl a pumpálós tusfürdő is bevált. 3x addig tart egy flakon, mint ha a tenyerembe borítanám.

Én spórolásnak értelmezem a jó minőségű, de kicsit drágább ruhák vásárlását is, mert azok évekig bírják, míg az olcsó pár hónap alatt kinyúlik, kifakul.

2015. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!