Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógép pucolás?!

Mosógép pucolás?!

Figyelt kérdés

Most költöztem új albérletbe. És hát elég viharvert a mosógép.

Az adagolójából nem engedi le a vizet. Ez még a kisebb probléma, de ma benéztem a helyére. Hát tiszta fekete szutyok az egész. Így annak holnap fogkefével meg domestossal neki esek. Ezek után bele se merek gondolni, hogy magában a gépben milyen dzsuva lehet. Büdösnek nem büdös, és a ruhának is jó illata van, de csak ki kellene tisztítani azt is.

Láttam, hogy sokan a trisóra és hypó kombóra szavaznak.


Igazából a kérdésem az lenne,hogy ha ezt a verziót megcsinálom én is lehet olyan, hogy utána lesz büdös a gép, mert pl felszaggatja a koszt a gépben, de mégsem tisztítja ki rendesen?


2014. márc. 4. 18:29
 1/7 acelsziv ***** válasza:
indíts el egy 60 fokos mosást. Amikor a víz már meleg önts bele egy flakon 20 % -os ecetet. Hagyd állni éjszakára és másnap futtasd le a programot.
2014. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyel mosogeptisztito folyadekot, szepen kifertotleniti agepet.
2014. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 acelsziv ***** válasza:
2: az ecet ugyanezt megcsinálja, csak nem kerül sokba :)
2014. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is most költöztünk albérletbe . Én is ecettel tisztítottam ki ,mondjuk ez nem volt olyan vészesen koszos,de szeretek mindent lefertőtleníteni . Én a legmagasabb fokú programot indítottam el úgy,hogy a mosópor ,és az öblítő helyére is öntöttem ecetet .
2014. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az unos untalan ismételt ecetes butaságokat ne erőltesd semmit nem fog csinálni.Vegyél trisót és 3-4 evőkanállal oldj fel egy pohár forróvizben,majd öntsd a dobba és a legmagasabb hőfokon indítsd el a programot. A moszertartóhoz keress egy rosszabb edényt és trisós vízben főzd ki.

Üdv! Mosógépszerelő.

2014. márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 acelsziv ***** válasza:

kedves mosógépszerelő!

Ecetes átmosást illetve mosódióra való átállást követően a mosógép és a mosószertartó is ragyog a tisztaságtól.

Erről ennyit.

2014. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6/6

Amennyiben nem szeded darabokra akkor hogyan fogod látni,

hogy a belső részei(csövezés,szivattyú,szűrők..stb) tiszta-e? :-) (ugye sehogy)

Mindegy,hogy különböző női fórumok milyen butaságokat hordanak össze,a 20% boltokban kapható étkezési ecet vizkőoldásra gyakorlatilag sajnos teljesen alkalmatlan.Ehez még tessék hozzászámolni,hogy egy mosási fáziskor a gépekek ált. 10-15l vizet használnak el.Ebben lesz neked az 1l 20%-os eceted.Lehet számolgatni. 1.5-2%-os ecetsavval akarunk vízkövet oldani? Ne ragozzuk tovább...

Léteznek ipari bio citromsav vizkőoldók amik jóval erősebbek,ezek sajnos drágák és csak nagy kiszerelésben kaphatók(10l kb 13.000Ft)Árukhoz mérten nem nagy durranások én használtam már,de közel sem tökéletes.

Szivesen mutatok bárkinek egy 10 éves soha nem takarított gépet.Aki az ecetes mutatvánnyal kitisztitja(apró darabokra szedjük ám utána :-) vendégem egy vadonatúj gépre.Szivesen publikálom a nevemmel együtt a You tube-on a kísérletet. Üdv! Mosógépszerelő.

2014. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!