Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elektromos főzőlap vagy gáz...

Elektromos főzőlap vagy gáz tűzhely?

Figyelt kérdés

Beépíthetőt szeretnénk, a sütő elektromos lesz, ez biztos, most a kombi tűzhelyem teteje gázos, de nagyon gondolkozunk az elektromoson is.

Érvek, ellenérvek?

Ismeretségi körömben, akiknek elektromos van, kétszer annyi az áram számlájuk, mint nekünk. Ez aggaszt...

Takaríthatóság, praktikum, hatékonyság és gazdaságosság...

?


2014. márc. 28. 17:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
58%

Hát persze!

"olcsó az áram" és alig fogyaszt egy keveset, ha villannyal főzöl.


Egy mai teljesen elektromos tűzhely: 8 - 10 - 12.000 Wattos !!!


Lehet osztani és szorozni.

2014. márc. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, te hol élsz?!


A mai tűzhelyek 0,7-3.5kw/h között fogyasztanak, tudtommal ez 700-3500 wattot jelöl.


És ahogy valaki írta, az elektromos tűzhelyet NEM KELL a főzés idejére bekapcsolva hagyni, elég 10-15 percekre, és mégegyszer annyi ideig egyenletesen főz.

2014. márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 MeaBea ***** válasza:
100%

Ha már elektromos tűzhely és energiatakarékosság szempont akkor nem sima kerámialapos fűtőszálas kell hanem indukciós. Jóval gyorsabb a sima fűtőszálasnál és energiatakarékosabb is a kisebb veszteség miatt. Viszont ezek nagyon drágák.


Sütő részben sokkal jobb elektromosok vannak. Elég sokban már alap a hőlégkeveréses funkció amin nagyon jó. Pl sokkal finomabb ropogós husikat lehet benne sütni.


Nekem egyébként a gáz szimpatikusabb, jobban szeretem, valahogy nekem természet közelibb ha látom az égést és a lángot. Ettől függetlenül jobban lehet főzni elektromossal már a pontossága miatt is. Valahogy mégis tetszik az egész, túl steril, túl idegen a természetes főzéstől.

2014. márc. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 MeaBea ***** válasza:
100%

javítva: *Valahogy mégse tetszik...


Mellesleg az én problémámra a kombi tűzhely lenne a magoldás :) Ugye az fent gázos a sütője elektromos és akkor mindenki boldog :))

2014. márc. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Hát, igazán nem panaszkodhatok, kaptam sok választ... Mindenkinek nagyon köszönöm, hogy leírta a tapasztalatait. :)

Sajnos dönteni nem sikerült még így sem, kicsit talán én is idegenkedem az elektromos főzéstől, a gáz van megszokva gyerek korom óta és 10 éve én is azzal főzök.

A gazdaságosság meg azért nem hagy nyugodni, mert míg mi 8 ezret fizetünk, egy nálunk nem nagyobb háztartásban, ismerősömék, kevesebb elektromos berendezéssel 15-20 ezret... :/

Nah, most ők vagy pazarolják az áramot, vagy pedig ennyivel fizetnek többet a tűzhely miatt, ezt ugye nem tudhatom.

Gázt meg havonta 0-700-2200 ft körül fizetek, az azért elég barátságos...

2014. márc. 29. 09:39
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

furcsa hogy senki nem írta az indukciós főzőlapot. tény hogy kicsit drágább, de olyan hatásfokkal működik, hogy öröm rajta főzni :)

1 liter víz pár perc alatt felforr, és nem tekeri úgy a villanyórát.


nekem is gázos volt világéletemben, aztán külső kényszer hatására váltottam. nagyon hamar meg lehet szokni, és könnyebb takarítani is.

kiderült hogy az előző karácsonyra kapott nagyon drága nagyon speckó edényeim illenek az indukcióshoz. igen, ez is plusz költség, de tényleg megtérül.

2014. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
93%

"A gazdaságosság meg azért nem hagy nyugodni, mert míg mi 8 ezret fizetünk, egy nálunk nem nagyobb háztartásban, ismerősömék, kevesebb elektromos berendezéssel 15-20 ezret... :/

Nah, most ők vagy pazarolják az áramot, vagy pedig ennyivel fizetnek többet a tűzhely miatt"


Az utóbbi mondat a dilemma kulcsa.

Ahhoz, hogy a 7-12.000 különbség kijöjjön 50ft/kw/h áramáraknál, konkrétan 80-240 órával többet kellene főzniük, mint ti (átlag 1-2kw/h-val számolva), de CSAK a főzőlapon, mivel a sütő ugye mindkettőtöknél elektromos. Ez napi szinten egy hónapban min. 2 órával több főzőcskézést jelent, maximum pedig 8-at :D

CSak azért vezettem ezt így le, hogy lásd, emnnyire irreális a dolog.


Az ismerősödéknél valószínűleg más eszi az áramot pl. extra nagy teljesítményű porszívó, tv a legdinamiusabb üzemmódban (tripla annyit eszik, mint takarékon), rosszul szigetelt bojler, gamer pc vagy hasonlók. Egy főzőlaptól lehetetlen ilyen különbségeket kihozni.

2014. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos sokkal kulturáltabb, de ha neked átalánydíjas főzőgázod van, akkor a világ legnagyobb baromsága lenne oda elektromos cuccot betenni.


Az jó az elektromosban, hogy pontosan be tudod lőni a hőfokot, és az úgy is marad, nem kell szórakázni vele. Viszont mindenképpen légkeverésest vegyél, alul-felül fűtőseset, hogy tudj még variálni, ha az elektromos mellett döntesz. Egyébként ha tutira akarsz menni, akkor két teljesen külön dolgot vegyél, és a sütőt is pultmagasságra építsd be, normálisan, épértelműen, s ne a pult , vagyis a tűzhely alá.

2014. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Az durva különbség, de tuti nem a főzőlap miatt van. kb.1 éven keresztül szinte csak hétvégén használtam a főzőlapot, mert a munkahelyem étkezdéjéből vettem az ételt, de nagyon megdrágult ezért én főzök már legalább fél éve, + lett mosogatógép is aminek elvileg meg kellett volna dobni a fogyasztást, de most számoltuk ki pár napja pont, hogy a tavalyihoz képest mennyivel lesz több, és az a durva, hogy szinte semmivel.
2014. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Hm, igen, ez tényleg nagy különbség...

Én is ezért akarok most külön sütőt és főzőlapot, hogy beépíthessük pultmagasságba. :) Ez tényleg nagyon praktikus úgy. ;)

Az az igazság, hogy ismerősömék hozzám képest alig főznek, a fiatal asszony sajnos nem nagyon tud... :P És míg náluk amatőrök a pc-khez, az én férjem egyfolytában torrentel, sokszor nappal is, éjjel is mennek a gépek. Hetente több nap is.

Hm, nem tudom...

Az, hogy főzőgáz az mit jelent? :) Egy fajta gáz van nálunk. És ami miatt még nagyban nem mindegy mit választok, hogy emiatt kellene új gáztervet csináltatni, mert átalakítás után nem mehetnek az eredeti helyen a csövek, de mivel semmi mást nem akarunk a gázról működtetni, ezért csak emiatt lenne megcsinálva.

2014. márc. 29. 18:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!