Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elektromos főzőlap vagy gáz...

Elektromos főzőlap vagy gáz tűzhely?

Figyelt kérdés

Beépíthetőt szeretnénk, a sütő elektromos lesz, ez biztos, most a kombi tűzhelyem teteje gázos, de nagyon gondolkozunk az elektromoson is.

Érvek, ellenérvek?

Ismeretségi körömben, akiknek elektromos van, kétszer annyi az áram számlájuk, mint nekünk. Ez aggaszt...

Takaríthatóság, praktikum, hatékonyság és gazdaságosság...

?


2014. márc. 28. 17:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
15%

22:29


Hol élek??

Én a földön!

...és te???


Itt egy átlagos villanytűzhely:


Electrolux EKC 54502 OX tűzhely Méretek

(szélesség, magasság, mélység) 500mm × 858mm × 600mm

Osztály A

Garanciaidő 1 év

Főzőzóna üvegkerámia, elektromos, 4 db

Sütési funkciók - alsó sütés

- alsó + felső sütés

- alsó + felső sütés + légkeverés


Főzőzóna-teljesítmény 6,1 kW

Sütőteljesítmény 3,035 kW

Grillteljesítmény 1,65 kW


ÖSSZESEN: kb. 11.000 WATT !!


Úgy, hogy aki nem milliomos, az maradjon a gáznál.

2014. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
a büdös életben nem megy ennyi soha egyszerre. Valószínűleg 16 amperes biztosíték van a konyhában is. az meg 3680W-nál beint.
2014. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
91%
A "főzőgáz" az az amikor a 10 emeletesben van egy gázcső végig, és csak a sütőre van leágaztatva. mérőóra nincs, átalányt kell fizetni ami 1700Ft ha jól tudom. Ja, és így a konyhából likvidáltam is a radiátort, mert a sütő simán befűti...
2014. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
93%

"Főzőzóna-teljesítmény 6,1 kW

Sütőteljesítmény 3,035 kW

Grillteljesítmény 1,65 kW


ÖSSZESEN: kb. 11.000 WATT !! "


Elmagyarázom neked, ez mit jelent:


Főzőzóna-teljesítmény 6,1 kW

Egy sütőn van 4-6 főzőzóna (4 normál és 2 kiterjesztett, tehát így 6 általában). Ez a 4-6 összesen 6 kw. Magyarán ha egy zónát használsz, az átlagosan 0,7-1.5 kw (a zóna nagyságától és teljesítményétől függően, tehát 1-9-es fokozatig ugye).


Vagy te a gázon egyszerre nyitod meg a 4 felületet? :D


"Sütőteljesítmény 3,035 kW"

Hőfoktól és programtól függően maximálisan. Tehát ha 275-re tekered légkeverésesen, akkor tényleg ennyit éget. Lehet, hogy te így sütsz, én átlagban 150-180 fok között, így maximum is csak 2kw/h


"Grillteljesítmény 1,65 kW"

Szintén hőfoktól függően.


Namost. A 11.000 Watt akkor jön ki, ha egyszerre beindítod 9-es fokozaton a 4 főzőzónát, a sütőt feltekered maximumra és a grillt is (bár az utóbbi kettőt nem tudod egyszerre elindítani, csak megsúgom:), és mindezt 1 órán át ilyen üzemmódban járatod. Amennyiben te így használod a sütődet, akkor maximálisan jogos a hisztid.


De remélem, most azért rájöttél, hogy irtózatosan hülye vagy, és legközelebb utánaszámolsz, miről van szó, mielőtt leégeted magad :D

2014. márc. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
75%
3680w-nál lecsap a 16 amperes biztosíték. Qrvára mindegy mit kapcsolsz rá, többet nem tud "fogyasztani". (ha nagyobb kismegszakító van értelemszerűen kicsit később, ha kisebb, akkor hamarabb, csak a 16-os az átlagosan beszerelt)
2014. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ne nevezd már magad légyszíves szakembernek, amikor az összteljesítményt nem tudod megkülönböztetni a valóban használttól.


"Bocs, de elárulom, hogy erre kell méretezni a hálózatot, és majd a felhasználó dönti el egyedül és NEM TE(!) hogy melyikeket használja!"


Ebben igazad van, de attól nem lesz több a számla, hogy ELINDÍTHATNÁ elviekben az összes funkciót egyszerre. Ettől még a való életben továbbra is maximum 1-2kw-ot eszik óránként, nem 11-et, mint te azt a lázálmaidban nyöszörgöd.

2014. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Én mióta kipróbáltam az elektromosat,csak olyan kellene már nekem . Egyszerűen imádom . Nagyon szeretem ,hogyha éppen nem főzök,akkor van egy plusz pakolási felület , sokkal egyszerűbb takarítani a kerámialapot . A fokozatokat ha megszokja az ember,akkor mindig tudja hogy melyik konkrétan a takarék,stb....
2014. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!