Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tartós öblítő illat. Hogyan?

Tartós öblítő illat. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem tudom jó topikba írtam e..

Az lenne a kérdésem hogy hogyan maradhat hossszúúúú napokig öblítő illat a ruhán,pléden bármin.

Általában mindig olyan mosóport öblítőt használok mint édesanyám.

Ariel colour and style,bonux, coccolino,vagy lenor....meg a lidlis doussy de abból is a fehér. én akármit csinálok nekem a szekrényben nem marad meg semminek az illata. inkább állott víz szagot érzek és csak ha nagyon beleszagolok akkor érzem az öblítőt.

anyukámnál nem....na meg akkor ha kiszedem a gépből.


van ötlet hogy mit csináljak?

átlag 50-40 fokon mosom a ruhákat megadott centrifugán.

valami tipp?

vasalni csak a vasalósokat vasalom....

meg a szárítón is csak ideig óráig érezni. van olyan ruha itthon amit anyukámnál tett látogatás során mostunk ki és MOST is érzem az illatot...erősen!!!! és jelenleg ugyanaz mind az öblítő és mosopor.és ez volt kb 4 hete!!!!!!!


:D HELP :D


2014. jún. 2. 10:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

ja és nem dohos a szekrény minden tiszta mert 2 éves kislányom van miatta nagyon ügyelek erre :)

esetleg tisztítsam át a mosógépet??

vagy tudtok olyan szekrény illatosítót mondani amit itthon is megtudok csinálni mondjuk az adott öblítővel? :D


sok kérdés :D

2014. jún. 2. 10:31
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Hát ez engem is érdekelne. Anyósnak az a trükkje, hogy pl 40 perces a mosás akkor kb 10. percnél kezd öblíteni a gép és többször mossa ki a gép az öblítős rekeszt. Kb 3-szor. Megnézte, hogy hányadik percnél öblít utoljára és csak akkor teszi bele az öblítőt a tartóba.
2014. jún. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hm ez jónak tűnik de egy kicsit macerás :)

nem hiszem h tudok ülni a gép előtt hogy számoljam mikor öblít :D

Anya nem külön öblítőzik....nem tudom neki miért nekem miért nem...

Most átmosom ecettel 90 fokon a gépet hátha kitisztítja kicsit.

neki minden illatos....

hetekig...

bah.. :D

2014. jún. 2. 11:09
 4/12 anonim ***** válasza:

Majd írj mi történt :D

De nem biztos, hogy a mosógép miatt van ez. Anyóssal sokszor egy gépen mosunk.. enyémnek semmi illata nincs..:D én még több öblítőt is használok de épp hogy amíg kiteregetem..

2014. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Majd megírom :D

egy pléden fogom tesztelni amit tegnap mostam ki de mintha büdös állott víz szaga lenne.

rémes....


mindkettőnknek felül töltös mosógép van...tán márka is ugyanaz csak a típus más...

:DD

2014. jún. 2. 11:28
 6/12 A kérdező kommentje:

de van egy másik teóriám is...

folyékony vagy por...

befolyásolja e az illatot...és ugy veszem észre h a folyékony...mintha semlegesítené az illatot...anyukám port hazsnál. nekem most ariel colour and style van de folyékony...

lehetséges????

2014. jún. 2. 11:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Törölközőt, ágyneműt, stb. 60 fokon mosom van, amikor porral, van amikor folyékonnyal. Egyéb ruhákat csak 30 fokon és mindig folyékonnyal.

Öblítőből a fehér Silan a kedvencem. Mosáskor az egész lakásban öblítő illat van és a ruhákon is sokáig érezni. Nincsen semmi trükköm, csak hogy mindig maximumig töltöm az öblítőt.

Az állott víz szag attól lesz, ha nem szárad meg rendesen a ruha. Pl. nagyon összeérnek. Vagy most ha hűvösebb van és már nincs fűtés. Ilyenkor ki kell tenni egy kicsit a levegőre, hogy legalább a szél fújja meg. És át szoktak azt is vasalni nedvesen, amit egyébként nem vasalnék, hogy attól is száradjon.

2014. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom de nekem nem az a baj, mert egy fürdőszobát használtunk pár hónapig szóval ugyan az a gép, mosópor, öblítő.. :/
2014. jún. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyen vastagabb dolgokat, mint pléd, ha nincs fűtés, csak olyan időben érdemes mosni, amikor jó meleg van és ki tudod tenni a napra, különben mindig be fog büdösödni.
2014. jún. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kérdezd meg anyukádat
2014. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!