Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Varrógéppel hogyan varrjátok...

Varrógéppel hogyan varrjátok el a szálat?

Figyelt kérdés
Amikor elkezdem varrni az anyagot, hogyan kell azt fixálni? egyelőre úgy csinálom, hogy beteszem a tű alá az anyagot és elindítom a varrógépet, de ugye akkor az elején nem marad csomó meg semmi ami fixálja a cérnát. Ugyanez van a végén is, hogyan kell fixálni a cérnát? Kézi varrásnál csomót kötök, de gépi varrásnál hogy megy ez? :)

2014. szept. 6. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
úgy kb 1 centiméternyi részen csinálj 2-3 oda-vissza varrást.
2014. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ilyen odavissza varrást szoktak csinálni, de én inkább többször csomóra kötöm a végén, miután kihúztam a varrógép alól az anyagot.
2014. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Én is oda-vissza varrással csinálom.
2014. szept. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! :) kipróbálom ezt az oda-vissza varrást
2014. szept. 6. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Most nem azért, de aki mind a három választ lehúzta, hogyan varrja el a szálat? Könnyű lehúzni, és aztán nem írni semmit....
2014. szept. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
(Nem én pontoztam le.) Amikor készen vagyok az adott darab varrásával, fogok egy tűt, és azzal dolgozom el a varrás kezdetét és végét is. Nem csomózgatok közben.
2014. szept. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

Visszafelé varrással szokás eldolgozni, kézzel csak a nagyon régi, nehezen kezelhető pl. orosz gépeknél volt szokás, mert azokon semmi nem működött.


Egyébként egyszerűbb lenne egy overlock meg szegőző pl. ha sokat varrsz, ott nincs ilyen problémád, elvarrja magának automatikusan.

2014. szept. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!