Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha othon eldugul a lefolyó,...

Ha othon eldugul a lefolyó, Ti milyen házi szerrel oldjátok meg a problémát?

Figyelt kérdés
a fürdőben a lefolyók folyton eldugulnak amit Én már nagyon unok és jolenne ha tudnék rá valami házikészítésű megoldást.nem szeretnék vegyszert használni.
2014. okt. 8. 05:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Öntsél bele kólát!
2014. okt. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kóláról sok mindent olvastam, vécé takarítástól a fog tönkremenéséig, de ezek nagy része túlzás. Én pumpálni szoktam, és lefolyótisztítóval. Nem könnyű, piszmogok vele egy ideig.

Kedves kólás, mennyit kell beleönteni, hogy kitisztuljon?

2014. okt. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem a kóla, hanem a benne lévő foszforsav az, ami sokmindenre képes.

Foszforsavhoz hozzájutni körülményes, ezért marad a kóla.

.

Érdemes a kád/mosdó lefolyójában szűrőt használni, a hajszálak igencsak szeretnek dugulást okozni.

.

Kérdésedre elég kimerítő választ ad ez a cikk:

[link]

2014. okt. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

ha a beledet nem marja szét a foszforsav, akkor a dugulást miért oldaná fel? marhaság.

első a szifon tisztítása, aztán ha nem segít, akkor szerves anyagra ott a duguláselhárító lötyik, lényeg, hogy sok nátrium-hidroxid legyen benne, ez feloldja a szerves/zsíros lerakódást, a kólával ellentétben és tilos meginni!

aztán lehet pumpálni, persze megfelelően, nem észnélkül nyomkodni csak.

2014. okt. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A mosdóban és a fürdőkádban is van szűrő. Ez megakadályozza, hogy a hajszálak a lefolyóba kerüljenek. De havonta egyszer öntök a szifonokba 4-5 evőkanál szódabikarbonát (a konyhaiba is), rá pár deci ecetet, amikor elmúlik a pezsgés, akkor engedek rá forró vizet.

15 év óta soha nem dugult el semmilyen lefolyóm.

2014. okt. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én Tesco lefolyó tísztitót szoktam használni, teljesen oké. Valami 350 ft 1 liter.
2014. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ó ne is mond...én is vegyszermentesen élek, de sajnos a minap muszáj voltam hozzányúlni. :( Olyan dugulásunk volt, hogy semmi nem vitte le, pedig minden házi, bio, öko stb. módszert kipróbáltam. Vérző szívvel vettem egy üveg sósavat, öntöttem rá egy nagy lábas forró vizet, olyan hatalmas dugulást szippantott le, hogy, a kímélő tisztiószeremnek esélye nem lett volna ellene.
2014. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sima folyékony lefolyó-tisztítóval.
2014. okt. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akárki akármit mond, makacs lefolyók ellen csak agresszív vegyszerrel felszerelkezve érdemes nekiszaladni. Sósav jó lehet a vízköves lerakódások ellen, míg NaOH tartalmú szer a szerves (főként zsíros, vagy hajas) dugulások ellen kiváló. Egyszerre a kettőt viszont ne használd, mert egyrészt semlegesítik egymást, vagyis "kicsorbul" mindkettő éle, másrészt mérgező klórgáz fejlődik/het a reakció közben, ami nem túl pozitív hatású az egészségedet illetően.


Valaki említette korábban a bikarbóna+ecet kombót. Nos, a szódabikarbóna (NaHCO3) enyhén lúgos, míg az ecet savas kémhatású, vagyis a kettő egyszerre történő használata esetén semlegesíti egymást, és hasonló eredményt produkál, mintha vizes krétaport töltenél a lefolyóba (é.: semmit). Az utána következő vödörnyi forró víz nagyobb hatással volt a lefolyó lakóira, mint az előtte lévő pepecselés. Ha nincs szerencséd, akkor még le is ülepednek a lefolyóban a reakció melléktermékei, és azt is lehet utána kiimádkozni onnét az eredeti dzsuva mellől.


Szóval akármennyire bio-öko beállítottságú is vagy, vannak bizonyos területek az életben, ahol egyszerűen nem lehet kikerülni, hogy erős, agresszív savakkal és/vagy lúgokkal felvértezve szaladj neki a problémáknak. A makacs módon elduguló lefolyók épp ezek közé tartoznak.

2014. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nyuszi Agyar válasza:
Nem lenne egyszerűbb szétszedni és kiszedni a sok trutyit? Olcsóbb is, még akkor is ha ki kell cserélni egy-két tömítést.
2015. jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!