Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anyukák, bevált módszer vizes...

Anyukák, bevált módszer vizes ablakokra, penészre?

Figyelt kérdés

ti mivel védekeztek a penész, vizes ablakok ellen?


nálunk most nagyon rossz a helyzet, ömlik az ablakokról a víz, penészesedik a plafon, de még a bútorok alja, hátulja is.

savozunk amit tudunk, meg vettünk páragyűjtőket az ablakpárkányokra, de ezek sem válnak be, 1-2 után visszajön a penész :(


nektek mi vált be? főleg a gyerek szobát szeretném szárazzá tenni minél előbb!



2014. okt. 24. 22:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
39%
Szellőztessetek gyakrabban és minél előbb lakásfelújítás mert a penész nagyon veszélyes.
2014. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
39%

Talán nyílás-záró csere?

Nálunk soha nem volt vizes ablak,sem penész.

2014. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

szellőztetek gyakran, még most is kinyitottam mindent, de mint halottnak a csók... pedig drága, gázzal töltött műanyag ablakok...

szigetelést majd nyáron, de addig kéne valami jó módszer.

tudom, hogy veszélyes a penész, azért kérdezem, már tiszta ideg vagyok, hiába szavózok 2 hetente, újra jön, ma nagytakarítottam és rettenetes, még az ágyak alja is penészes volt :(

2014. okt. 24. 22:18
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
nálunk is hasonlo a helyzet.... ujépitésü lakás (4 éve épült, minden uj benne). a falrol csurog le a pára, a fürdöszoba tiszta penész, pedig mindig nyitva van az ajto, van bent páraelszivo is, és szinte egész nap nyitva van az ablak, erkélyajto. elöre félek, hogy mi lesz majd télen.
2014. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

A benti levego paratartalmat kell csokkenteni, az meg csak szelloztetessel megy, naponta tobbszor csinalj kereszthuzatot. Pont azert folyik a viz az ablakaidrol, mert jol zaro es szigetelo ablakok, nincs levegoaramlas zart ablaknal, ami jo.


Butorokat huzd el a faltol, hogy ne erjen hozzal.


Es mielobb szigeteljetek le a falakat, azert csapodik le a viz, mert tul hidegek.

2014. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
90%

Ami bevált: száritógép a ruháknak, elektromos páragyüjtő, a tablettás semmit se ér.

Én a ruhákat előtte a fürdőbe száritottam csukott ajtó nyitott ablaknál, hogy a pára ne a lakásba menjen. Fürdés után is ajtó bezár , ablak nyitva. Igy sikerült az ujra penészedést megoldani amíg nem vettük meg a gépeket.

2014. okt. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
57%
mi is szelloztetunk ezzer illetve van egy paraelszivo azt hurcoljuk szobarol szobara. a falnal meszes festeket hasznaltunk mert az jobban szellozik. a penesz addig nem tunik el mig az oka meg nincs szuntetve. mielobb csinaljatok meg a szigetelest.
2014. okt. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nincsen tartós megoldás.Mi is küzdünk,nyáron nincs is baj,csak ilyenkor.Pedig sokat szellőztetek,nem teregetek bent,letörlöm rögtön a párát ha látom,szóval próbálok mindent megtenni,de időnként így is felüti a fejét a penész.Amint látom,neki esek és letakarítom,mást nem tudok tenni...
2014. okt. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
79%
Epp ma eceteztem telibe a furdot. nekunk azota van miota a hazat szigeteltuk ! Jo mi? Nagyfiam raadasul peneszgomba allergias... allitolag a tetot is le kell szigeteljuk akkor jobb lesz.. csak meg gyujtogetunk :)
2014. okt. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
79%

Sok-sok szellőztetés, még ha több is lesz a fűtés számla. Nálunk is a nyílászárók cseréje után jelentkezett, a kicsi lányunk asztmás lett. :-(

A sok szellőztetés és a páramentesítő hatására enyhült a dolog, az tüdőgondozó doktorbácsi szerint az asztmát meg jövőre kinőjük.

2014. okt. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!