Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anyukák, bevált módszer vizes...

Anyukák, bevált módszer vizes ablakokra, penészre?

Figyelt kérdés

ti mivel védekeztek a penész, vizes ablakok ellen?


nálunk most nagyon rossz a helyzet, ömlik az ablakokról a víz, penészesedik a plafon, de még a bútorok alja, hátulja is.

savozunk amit tudunk, meg vettünk páragyűjtőket az ablakpárkányokra, de ezek sem válnak be, 1-2 után visszajön a penész :(


nektek mi vált be? főleg a gyerek szobát szeretném szárazzá tenni minél előbb!



2014. okt. 24. 22:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is a szigetelés óta,de sajnos inkább a penész mint 80 ezres fűtés számla :(
2014. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Minél hidegebb lesz annál rosszabb lesz a helyzet.

Szellőztetés+fűtés. Ez a megoldás.


A konyhában van pára elszívó? Kapcsold be, sokat segít. A fürdőbe is érdemes lenne tenni.


Nálunk is ez a helyzet. Mindenhol új ablakok, felújított ház, glettelt falak.

A konyhában egy télen át izzadt a fal, ott leszedtük a glettelést a vakolatig. Utána jó lett. Később szigeteltük a konyhát, ment vissza a vakolat, most jó, de mi tesszük be a falfűtés jövőre, mert akkor biztosan nem fog izzadni. A gyerekszoba hideg falára is azt tettük és azóta meleg, száraz a szoba.

2014. okt. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudjatok egy ilyen abszolút laikus véleményre,mint az enyém,de valamit nem értek.Én már mindenféle házban-lakásban laktam,de még egyik sem volt eddig "korszerű",azaz szigetelt és műanyag nyílászárós.És még soha nem volt egyik sem penészes,pedig laktam olyan lakásban is, aminek annyira salétromosak voltak a falai,hogy a festék soha nem tudott rajta megszáradni.Egyszer találkoztam ezzel a dologgal,hogy az ablaküvegeken csorgott le a pára,amikor frissen vakolt és betonozott volt a szoba,de nem volt szigetelve és az ablakok is régiek voltak, az első tél után,amikor már rendszeresen fűtöttük a szobát és szellőztettük,többet nem jelentkezett. Azt hiszem,mostanában valami tévedés él az emberek fejében:becsomagolják a lakásokat olyan anyagokkal,amin nem tud a pára áthaladni-pára az mindig képződik-és a hideg-meleg találkozási pontokon lecsapódik.Főleg egészen elképesztő,hogy új építésű lakások esetében fordul elő ilyesmi. Szerintem vissza kéne térni a régi módszerekhez és inkább vastagabb falakat építeni,mint lezárni a szellőzési lehetőségeket akár szigeteléssel,akár műanyag festéssel. Egyébként aki azt írta,hogy inkább penész,mint 80 ezres fűtésszámla,azon nagyon csodálkozom.Mert a penész bekerül a szervezetedbe és ott olyan betegségeket generál,ami nem gyógyítható és alaposan lerövidíti az életedet,ami nem is tudom, hogyan mérhető pénzben. Hány forintot ér egy nap,vagy egy év?Én inkább fűtök fával,cserépkályhában, teszek az ablakpárkányra és az ajtóhoz ronggyal kitömött "kígyókat",minthogy penészes legyen mindenem és vegyszerezzek.
2014. okt. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Savot ne vedd meg. Lényegében hypos víz jó drágán eladva.

Utóbbival is le lehet mosni a penészt.


A fal is szigetelve van nálatok vagy csak a nyílászárók lettek cserélve? A kettőt egyszerre érdemes, mert ha kicseréled a nyílászárót jól záródóra de a falat nem szigeteled akkor a fal felület hideg maradhat amin kicsapódik a pára.

Persze a napi 2x kereszthuzatos szellőztetés elengedhetetlen.

2014. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Elekrtomos párátlanítót vegyetek,az "kiszívja" a vizet a levegőből, és a falakat is szárítja valamilyen szinten, nálam ez az egyetlen amivel meg tudtam szüntetni a penészesedést. Árban olyan 60.000 körül már lehet jót kapni, annál kisebbet, vagy az alatt nem érdemes venni.
2014. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Egyébként aki azt írta,hogy inkább penész,mint 80 ezres fűtésszámla,azon nagyon csodálkozom.Mert a penész bekerül a szervezetedbe és ott olyan betegségeket generál,ami nem gyógyítható és alaposan lerövidíti az életedet,ami nem is tudom, hogyan mérhető pénzben.



Nem kerül bele mert amint látok egy pöttyöt már takarítom le,és szerencsére csak olyan helyeken jelenik meg ahol viszonylag keveset tartózkodunk.Egyébként meg ha nem tudok havi 80 ezres fütést fizetni a sok egyéb mellett,akkor nem tudok,és ezen nincs mit tovább magyarázni.

2014. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ezt nézd át (nincs hozzá semmi közöm, nem reklámnak szántam, de fiaméknál segített a beépítés) [link]
2014. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
57%

"becsomagolják a lakásokat olyan anyagokkal,amin nem tud a pára áthaladni"


Valoban laikus vagy. A falon semmifele para nem halad at, akar van rajta szigeteles akar nincs.

2014. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
szerintem a téglafal szellőzik egyébként valamennyire, de a régi típusú ablakok meg biztosan. elég sok helyről hallottam, hogy azután lett penész, hogy lecserélték az ablakokat.
2014. okt. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Én ecetes vizzel szedem és tökéletes ;)
2014. okt. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!