Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy tudnám a szüleimet és...

Hogy tudnám a szüleimet és testvéreimet rendrakásra nevelni?

Figyelt kérdés

én mindent megpróbáltam, hogy rend legyen a házban, de sajnos a tesóim ezt tönkretették, mindig nekem kell utánuk pakolnom, és én ebbe belefáradtam már.

ha vasalni kéne, az havonta történik meg csak, és emiatt a ruhák halomban vannak, a tesóim nem viszik ki a szennyest. a szekrények ajtóit lusták becsukni, és senki nem seper, mos föl, ebbe bele sem gondolnak, ami PL:könyv elő vanvéve az sosem kerül vissza a helyére, a dolgoknak nincs meg a rendes helye, pl. atüzhely az előszobában van!!!!

a ház ugy néz ki mint egy cigányputri, nagyon rendetlen. csak akkor van rend, ha vendégek jönnek, amugy meg soha. pénzünk csekély, de a ház jol nézne ki ha mindennek meg van a saját helye és rend lenne. hogyan tudnám a leirtakat elérni? a válaszokat elöre is köszi

11/L



2014. nov. 2. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos sehogy. A saját szobád próbáld meg rendben tartani, de ne hidd, hogy felnőtteket vagy a gyerekeket te meg tudod nevelni.
2014. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, max kiragasztom az ajtóra, hogy mit kéne tenni

mindent megpróbálok :))

2014. nov. 2. 16:40
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi, mindent megteszek, mondjuk az ajtóra kiragasztom a teendőket :))
2014. nov. 2. 16:41
 4/6 A kérdező kommentje:
véletlen kétszer irtam ki hopsz..
2014. nov. 2. 16:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Vegyél egy csomag nagyméretű erős kukazsákot. Figyelmeztesd a családtagokat, hogy este 6-kor zsákba gyűjtesz minden rendetlenül elöl heverő dolgot, és a zsákot annak az ágyára rakod, akinek a legtöbb holmija van benne. (Anyák és apák a szemetesbe is rakhatják, de tekintettel a korodra, ezt nem javaslom. Amit szabad Lucifernek...)

Nem fogják elhinni, hogy megcsinálod, de ez ne zavarjon, ne szavakkal győzködd őket, hanem tettekkel. Ha kedves akarsz lenni, a ruhákat és a koszos cipőket azért nem pakolod egybe, sőt kezdetnek talán elég ha pl. a nappali lomtalanítását tűzöd ki magadnak. Általában érdemes az ilyen tevékenységet a közös helyiségekre korlátozni, ha a szüleid hálószobájában rendezkedsz, azt nem fogják jó néven venni. Persze ha két szobában laktok öten, akkor szinte minden közös...

Mindenesetre vigyázz, nehogy bántalmazott gyermekként olvassunk rólad az újságban jövő héten.

2014. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi, egész hatásosnak tűnik :D

ma este hatra minden cuccot EGY zsákba dobálok, nem leszek kíméletes, de majd emelem a tétet egy kukával is (jó nagy kukával)persze ebből anyuékat inkább kihagyom XDD

2014. nov. 3. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!