Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a hangyáktól? SOS!

Figyelt kérdés
Egy hónapig nem voltam otthon, mert anyámat kellett ápolnom. Ezalatt a gyerekek (értsd: 17, 18, 22) hangyatanyát csináltak a házból! A szőnyeg alatt 2 szobában is annyi hangya van, amennyit én még életemben nem láttam! A ruhák a földön szintén tele hangyával! Valaki segítsen, mert nem bírok aludni sem, amíg nem áll vissza a rend a házban! Előre is köszönöm!
2010. febr. 2. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Chemotoxszal fújj le mindent,ami hangyás és helyenként önts kis domestost a földre, ettől pár óra alatt maguktól elmenekülnek, kimennek. De meg kell majd keresni a lyukat, ahol bejönnek és begipszelni, ez a végleges megoldás. Nekem egyszer éjjel egy nyaralóházban az ágyamat özönlötték el álmomban.
2010. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sütöport kell szórni a nem mosható felületekre,és fészkükbe.

A mosható felületekre ecet,ne spórolj vele.

2010. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
azthiszem a sót se szeretik.
2010. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hangyacsapda,ami az abc-kben kapható
2010. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hú, köszönöm a válaszok! Ki fogom próbálni őket!


Még egy kérdés: a szőnyeg alól jönnek, és ráadásul az emeleten van. A fiam szobájában két szőnyeg van összeillesztve és onnan bújnak elő. Akkor húzzam szét a két szőnyeget és ott hintsem be az általatok leírtakkal? Vagy próbáljak meg kipakolni a szobából (mindent) és felhajtani a szőnyeget? Ti mit javasoltok?

2010. febr. 2. 13:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyszer vettem hangyaport és nagyon tuti, mert azóta egy hangya sincs a lakásban.

a szőnyeg alatt is beszórhatod, én egy két nap múlva porszívóznék és újra beszórnám. Sok sikert!

2010. febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy holnap már nyugodtan alszom. :)
2010. febr. 2. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hangyapor, mint ahogy emlitette előző hozzászóló.

De nem kell összeporozni mindent, hanem meg kell figyelni a hangyák járási útvonalát (mindig van egy ilyen a boly és az élelemforrás között) és ott beszorni bőven. Érdemes egy olyan helyet választani, ami nincs szem előtt és akkor nem lesz minden poros. A hangyák a port behordják a bolyba és ott pusztul el mindegyik. Így a járat lukjával sem kell foglalkozni. Ez kb 2-3 nap alatt bekövetkezik.

2010. febr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. febr. 3. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!