Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A nő hibája, ha eldugul a...

A nő hibája, ha eldugul a lefolyó?

Figyelt kérdés
Szűrőt is használunk a konyhai mosogatóban, és nem mehet le semmilyen nagyobb darab étel. Mégis már kétszer eldugult. Mangalica zsírral főzünk, és az a gyanúm, hogy a zsír lehet az oka. Mire lejjebb ér a zsíros mosogatóvíz a csőben, már nem meleg a víz, és a zsír megkeményedik?

2014. dec. 28. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem. A lefolyóé
2014. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Egy idő után a miénk is eldugul ,pedig sajnos nincs mangalica zsirunk sem .
2014. dec. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Én is mindig zsírral főzök, de még soha nem dugult el a lefolyó. A lefolyótokkal lehet valami baj, ha sűrű eldugul.
2014. dec. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Léteznek nagyon jó lefolyótisztítók.

De én úgy szoktam, hogy időnként belenyomok egy kis mosogatószert, meg domestost, és megnyomatom forró vízzel, így sose dugul el azóta.

2014. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon valószínű,hogy a lefolyótokkal van a probléma.De szerencsére könnyen kitisztítható szerintem,ahogyan az előző válaszoló is leírta:)
2014. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
A nő hibája? A lefolyók talán megérzik a nőket 100 méteres körzetben és így reagálnak? :)
2014. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Szegény nő nálad, néha azért mosogassál már el helyette csak úgy kedvességből. :)
2014. dec. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

régi vagy új szerelés a lefolyó?

réginél már bele is lehet kövesedve és szűk a cső, így sűrűn eldugul, és nem is fogod tudni kitisztítani teljesen. próbálkozzál duguláselhárító granulátummal, többször, esetleg havonta, de biztosabb lenne a lefolyó cseréje, mert egy duguláselhárító, ha rámegy erősen, talán szét is nyomja a csövet valahol.


időnként érdemes egy kis dugulás elhírító granulátumot beleszórni, mert az feloldja és lemarja a szerves lerakódásokat. ellentétben a domesztosszal, ami max fertőtlenítt, de fölösleges pazarlás csak.

2014. dec. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8-as: 6 éve épült fel a házunk, azóta eldugult egyszer egy évvel ezelőtt, meg most. Egy éve csőgörénnyel pucoltuk ki nagy nehezen. De azóta több mangalicát vágtunk, és hát zsírosak az edények. Hol lehet kapni azt a granulátumot, és mi a pontos neve?
2014. dec. 29. 18:53
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

8 vagyok.

háztartási v. "ABC" boltokban kapsz ilyesmit, sok márka van, inkább az összetevőket nézd.

lényeg a (marólúg)nátriumhidroxid, amiből minél több legyen, ez marja le és oldja a zsírokat, minden szerves anyagokat, ez a legfontosabb összetevő.(kék csoda, szi-ti, búvár) [link]


ha van benne marólúg, akkor jó lesz.

nem írtad le, de még a dugulás lehetséges oka, a szerelésnél a nem megfelelő cső lejtés, későbbi megsüllyedés is.

2014. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!